Studentų rėmimo programa – galimybė įgyvendinti savo svajones ir būti naudingiems Druskininkams

Druskininkų savivaldybė, stengdamasi aprūpinti miesto įstaigas reikalingais specialistais ir skatindama jaunus žmones pasilikti Druskininkuose, tęsia Studentų rėmimo programą. Būsimieji visuomenės sveikatos specialistai, psichologai, logopedai, žiemos sporto treneriai, mokytojai, pasirašė sutartį ir naudojasi Druskininkų studentų rėmimo programos galimybėmis. Daugeliui tai – puikus šansas įgyvendinti savo svajonę, o Druskininkams – puiki galimybė atnaujinti kurorto intelektualinį potencialą.

Druskininkietė R. Virkutienė jau pasinaudojo Studentų rėmimo programa ir džiaugiasi jai suteikta galimybe įgyvendinti savo profesinius siekius / Roberto Kisieliaus nuotrauka

Druskininkietė Rūta Virkutienė jau pasinaudojo Studentų rėmimo programa. Jauna moteris džiaugiasi jai suteikta galimybe įgyvendinti savo profesinius siekius. Ji pasirinko specialiojo pedagogo profesiją, ir pasinaudojusi šia programa, pabaigė studijas bei dirba Druskininkuose.

Rūta pasakojo, kad prieš daugiau nei 10 metų ji pabaigė Lietuvos sporto universitetą ir įgijo kūno kultūros pedagogo specialybę.

„Kai atvykau į Druskininkus po mokslų, kūno kultūros pedagogų čia netrūko. Praėjus keliems metams, nusprendžiau pabandyti dirbti mokytojo padėjėja specialiojoje klasėje. Manau, tuomet ir buvo mano kelio pradžia specialiosios pedagogės link“, –  pasakojo Rūta.

Kadangi mokykla, kurioje ji dirbo, buvo patenkinta jos darbu, po mokslo metų ji sulaukė pasiūlymo dirbti naujai atidaromoje specialiojoje lavinamojoje klasėje. Moteris pripažino, kad tuomet buvo daug jaudulio, bet ji jautė, kad eina tinkama linkme. Pradėjusi dirbti, ji nusprendė gilinti žinias šioje srityje ir pasirinko Vytauto Didžiojo universitetą, kvalifikacijos keitimo kursus, kurie truko pusantrų metų.

Pasidomėjus, kodėl Rūta nusprendė po studijų dirbti Druskininkuose, ji sakė, jog yra  kilusi iš Žemaitijos, Telšių rajono, Varnių miestelio, o į Druskininkus ją atsivežė vyras.

„Į Druskininkus mane atsivežė vyras, su kuriuo susipažinome LSU studijų metu neįgaliųjų krepšinio aikštelėje. Kadangi prieš specialiosios pedagogikos studijas su vyru jau kurį laiką gyvenome Druskininkuose, tai nebuvo klausimo, ar likti čia. Studijuodama jau dirbau, kaip specialiosios klasės mokytoja, vyras taip pat turi gerą darbą sveikatinimo įstaigoje. Su vyru rinkomės – ar vykti į Žemaitiją, ar į Druskininkus. Kadangi Druskininkuose didesnė darbo pasiūla nei mano gimtinėje, tai rinkomės juos. Šis miestas puikiai tinka kurtis jaunoms šeimoms“, – kalbėjo Rūta.

Paklausta, kas paskatino  pasinaudoti Druskininkų savivaldybės siūloma stipendija, Rūta sakė, kad apie stipendiją sužinojusi iš spaudos, tada, pasitarusi su vyru, nusprendė užpildyti prašymą.

„Labai džiaugiuosi, kad prašymas buvo patvirtintas. Ši pinigų suma, kurią skyrė Druskininkų savivaldybė, tikrai buvo naudinga studijų metu“, – sakė moteris.

Šiuo metu Rūta dirba Druskininkų „Saulės“ pagrindinėje mokykloje, specialiosios klasės mokytoja. Jai darbo nereikėjo ieškoti, nes, dar studijuodama, ji jau dirbo specialiosios klasės mokytoja.

Moteris sakė, kad rekomenduoja Druskininkų jaunimui pasinaudoti šia programa, nes tai – galimybė įgyti gyvenimo specialybę.

„Mano Druskininkai“ žurnalistas pakalbino keturis druskininkiečius, kurie dabar naudojasi Studentų rėmimo programa. Visi jie džiaugiasi šios programos teikiamomis galimybėmis ir tikisi po studijų dirbti Druskininkuose.

Į „Mano Druskininkai“ klausimus atsakė specialiąją pedagogiką studijuojanti Laura Zubienė, būsimoji pradinio ugdymo pedagogė Edita Skamarakienė, slidinėjimo specialistas Evaldas Rėkus, būsimasis psichologas Aurimas Vitkauskas.

Būsimasis psichologas A. Vitkauskas / Asmeninio archyvo nuotrauka

– Kokią specialybę pasirinkote? Kodėl buvo toks Jūsų pasirinkimas? Kur studijuojate?

Laura: Šiuo metu Vytauto Didžiojo universitete studijuoju Specialiąją pedagogiką. Šią studijų kryptį pasirinkau, nes darbe su vaikais jaučiu prasmę. Manau, kad kiekvienas vaikas, nepriklausomai nuo jo gebėjimų, turi teisę į kokybišką švietimą, sąlygas, įgalinančias jį mokytis savarankiškai arba su pagalba bendrojo ugdymo sistemoje. Šios studijos suteiks man galimybę prisidėti prie socialinės atsakomybės kūrimo, skatinant visuomenės toleranciją ir sąmoningumą apie skirtingų poreikių asmenų teises.

Evaldas: Jau nemažai metų dirbu „Snow Arenoje“ kaip snieglenčių instruktorius, įgyvendiname LNSA (Lietuvos Nacionalinė Slidinėjimo Asociacija) projektą, kuriuo siekiama išmokyti vaikus slidinėti snieglentėmis. Mano tikslas yra ne tik gilinti savo žinias apie treniravimą, bet ir kurti savo snieglenčių komandą.

Edita: Pasirinkau Pradinio ugdymo pedagogiką, studijuoju Vilniaus kolegijoje, paskaitos vyksta sesijomis, dauguma nuotoliu, todėl galiu derinti darbą ir mokslus. Šią specialybę pasirinkau, nes patinka dirbti su vaikais, šiame darbe nėra monotonijos.

Aurimas: Visada viduje jausdavau norą padėti žmonėms, domėjausi psichologija ir filosofija – dar po mokyklos, kai buvau įstojęs studijuoti inžinerijos mokslus Kaune. Vis dėlto, gavęs vadybos diplomą, supratau, kad būti pardavėju nėra mano pašaukimas – norėjau mokytis, daryti ir dirbti kažką prasmingesnio, tai, kas labiau paveiktų žmonių gyvenimus ir man asmeniškai būtų įdomiau. Šiuo metu esu Mykolo Romerio universiteto trečio kurso psichologijos studentas.

– Kodėl nusprendėte po studijų dirbti Druskininkuose? Ar tai Jūsų gimtasis miestas? Kodėl galvojate, kad Druskininkai yra Jums geriausia vieta dirbti ir gyventi?

Laura: Druskininkai yra mano vyro gimtasis miestas, todėl, gimus dukrai, nusprendėme savo ateitį kurti būtent šiame mieste. Prieš tai pagyvenę dideliame mieste, čia suradome ramybę. Nebereikia kamščiuose stovėti valandų valandas ar ilgai užtrukti kelionėje į darbą. Puiki gamta, sutvarkyta švari aplinka, tvarkingos žaidimo aikštelės, mažas nusikalstamumas bei glaudi bendruomenė mums yra vieni iš prioritetų, čia gyvenant ir auginant dukrytę.

Edita: Šiame mieste yra puikios sąlygos gyventi ir dirbti.

Evaldas: Mano širdis priklauso Druskininkams, mano gimtajam miestui. Čia ne tik augau aš, bet ir auga mano vaikai, turiu vilties, kad čia augs ir mano anūkai.

Aurimas: Druskininkai yra mano gimtinė. Čia gimiau ir augau. Labai myliu šį miestą, žavi jo savitumas ir unikalumas, laikas ir tempas, gamta, miškai, ežerai, parkai, muziejai, visa jo istorija. Tai, kokio jausmo kupinas esi čia, verčia ilgėtis ir grįžti. O kur dar šeima ir visi giminės, artimi draugai ir bičiuliai! Po studijų norėčiau padirbėti Druskininkuose, nes noriu viską, ko išmoksiu, perduoti savo kraštiečiams, padėti jiems – ypač vaikams, prisidėti prie jų sveikatos ir gerovės, prie jų tobulėjimo ir savęs išpildymo. Turiu svajonę mūsų krašte kada nors įkurti psichikos sveikatos centrą arba bent jau naują skyrių ar kliniką, kuri bus visiškai unikali ir skirtųsi nuo tų, kokie jau yra visoje Lietuvoje ar net galbūt ir pasaulyje. Noriu duoti Druskininkams tai, ko jie iki šiol nematė. Ir gal gana drąsu tai sakyti, bet tikiu, jog šią svajonę man pavyks įgyvendinti.

L. Zubienė studijuoja specialią ją pedagogiką / Asmeninio archyvo nuotrauka

– Kas paskatino Jus pasinaudoti Druskininkų savivaldybės siūloma stipendija?

Laura: Studijų stipendija man suteikė didesnę galimybę siekti asmeninio augimo, profesinėje srityje (įsigyjant knygas, dalyvaujant seminaruose susijusiuose su studijuojamu dalyku ir panašiai).

Edita: Kadangi jau esu studijavusi VF (Valstybės finansuojamoje vietoje), todėl antrąkart šia galimybe pasinaudoti negaliu, už mokslą tektų mokėti.

Evaldas: Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę pasinaudoti Druskininkų savivaldybės stipendija, nes mokslai nėra pigūs ir užtruks penkerius metus.

Aurimas: Norint oriai gyventi Vilniuje, išties nėra pigu. Kai esi 24 metų studentas ir tenka už mokslus mokėti, jau nebesinori pinigų imti iš tėvų, o dirbti besimokant, irgi gana sunku. Todėl, pamatęs, jog yra galimybė pasinaudoti šia lengvata ir gauti paramą, net nedvejodamas užpildžiau paraišką. Ir labai apsidžiaugiau, kai gavau teigiamą atsakymą.

– Ar jaučiate tos stipendijos naudą?

Laura: Viena iš stipendijos naudų, žinoma, yra finansinė parama, tačiau stipendija dar ir motyvuoja siekti aukštų akademinio pasiekimo rezultatų ir profesionalios pažangos.

Edita: Pasinaudojus Studentų rėmimo programa, už mokslą didžiąją dalį sumoka savivaldybė.

Evaldas: Tikiuosi, kad ši stipendija atvers man duris į Druskininkų sporto centrą, kuris galėtų tapti mano ateities veiklos vieta.

Būsimoji pradinio ugdymo pedagogė E. Skamarakienė / Asmeninio archyvo nuotrauka

Aurimas: Kadangi esu dirbantis, labai džiaugiuosi, kad nereikia išleisti bent pusės ar beveik viso atlyginimo studijoms – beveik visą sumą padengia Druskininkų savivaldybė. Taip galiu ne tik per daug nevaržyti savęs, bet ir susitaupyti pinigų savo didesniems norams, kelionėms, ateities tikslams ir svajonėms.

– Kur konkrečiai norėtumėte dirbti po studijų?

Laura: Šiuo metu sieju savo profesines svajones su ikimokyklinio ugdymo įstaigomis.

Edita: Tikiuosi dirbti Druskininkų „Saulės“„ pagrindinėje mokykloje, čia šiuo metu dirbu mokytojos padėjėja ir pailgintos dienos grupės auklėtoja.

Evaldas: Norėčiau dirbti Druskininkų sporto centre.

Aurimas: Po studijų labai norėčiau pabandyti padirbėti mokyklose, sanatorijose arba mūsų ligoninėje. Nežinau dar visų galimybių, tačiau esu pakankamai joms atviras, tad, ko gero, ir jos bus atviros man, kai ateis laikas. O ateis jis jau gana greitai.

Slidinėjimo specialistas E. Rėkus su jaunaisiais slidininkais / Asmeninio archyvo nuotrauka

Iš viso Studentų rėmimo programa pasinaudojo 43 druskininkiečiai: 2023 m. studijas baigė 6 studentės, studijų stipendiją arba mokestį už studijas gavo 16 studentų, dar 21 prie jų prisijungė nuo šių mokslo metų.

Studentų rėmimo programos sutartį pasirašiusiems druskininkiečiams yra apmokamos studijos (iki 3 tūkst. eurų per metus), o nemokamoje vietoje studijuojantys gauna stipendiją.

Druskininkams reikalingos specialybės: specialusis pedagogas; logopedas; psichologas; mokytojas (ikimokyklinio ugdymo, pradinio ugdymo, etikos, istorijos, chemijos, fizikos, lietuvių kalbos, muzikos, technologijų, anglų kalbos, matematikos, geografijos, biologijos)., gydytojas (psichiatras, vaikų psichiatras, psichoterapeutas, neurologas, anesteziologas-reanimatologas, vidaus ligų gydytojas, šeimos gydytojas, medicinos gydytojas); asmens ir visuomenės sveikatos vadybininkas; treneris (specializacija: žiemos sportas); visuomenės sveikatos specialistas; mokyklai reikalingos specializacijos pedagogo kvalifikacija, kai ją siekia įgyti įstaigoje dirbantis asmuo.

Studentų rėmimo programos dalyviai gali rinktis studijas ir Lietuvoje, ir užsienyje.

Baigęs studijas, absolventas įsipareigoja atidirbti Druskininkų savivaldybėje veikiančioje įstaigoje tiek metų, kiek metų jam buvo mokama studijų stipendija arba kompensacija. Darbdavį susirasti galima ir studijuojant, ir jau pabaigus studijas.

Laimutis Genys