„Saulės“ mokyklos mokinių sukurtos istorijos apie marsiečius – knygoje „Marsiečio abėcėlė“

Šiandien vis dažniau kalbame apie sveikatą, jos stiprinimą, sveikatos problemas, sveiko gyvenimo būdo nuostatų formavimo svarbą vaikystėje bei paauglystėje. Dar praeitais mokslo metais gavę nacionalinio neformalaus ugdymo projekto ,,Sveikos gyvensenos ABĖCĖLĖ” nuostatus ir sužinoję, kad pagrindinė projekto idėja – skatinti vaikų kūrybiškumą ir ugdyti augančios kartos sveikos gyvensenos įpročius, ,,Saulės” pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojos Linos Vanagaitienės paskatinti, nutarėme sudalyvauti. Parašėme motyvacinį laišką, kuriuo įtikinome projekto organizatorius, kad turime didelį norą išbandyti savo jėgas šioje projektinėje veikloje. Apsidžiaugėme, sužinoję, kad tapome šio projekto, skirto 3 klasių mokiniams, dalyviais.

Projekte dalyvavo 85 Lietuvos mokyklos, tačiau pagal idėjos autorių kriterijus ir mokytojų motyvacinius laiškus buvo atrinkta tik 14 klasių.

Pirmajame projekto etape dalyvavome edukacinėje programoje ir atlikome interaktyvias užduotis, diskutavome apie sveiką, aktyvų ir turiningą laisvalaikį, gamtosaugą. Antrajame etape mokiniai pasinėrė į kūrybinį procesą – kūrė istorijas, kurių pagrindinis herojus – Marsietis – susiduria su įvairiais nuotykiais ir iššūkiais. Darbus išsiuntėme ir laukėme atsakymo.

Buvo džiugi staigmena, kai knygos „Marsiečio ABĖCĖLĖ” sudarytoja Eglė Jokužytė pranešė, kad net trijų mūsų klasės mokinukų: Arno Tamulevičiaus, Armino Akstino ir Arno Astrausko kurtos istorijos pateko į šią knygą.

„Marsiečio ABĖCĖLĖ“ – tai leidyklos „Verslas ar Menas“ išleista knyga, skirta vaikams ir tėveliams. Ją sudaro 13 vaikiško humoro nestokojančių istorijų apie marsiečių nuotykius ir gebėjimą sveikai bei laimingai gyventi, kurias sukūrė patys vaikai. Marsiečiai vaikams aiškina, kodėl taip svarbu rūpintis sveikata, aktyviai leisti laisvalaikį, sveikai maitintis ir saugoti gamtą. O puikios dailininko Vilmo Narečionio iliustracijos nukelia vaikus į kitas planetas.

Vasario 24 dieną istorijų apie marsiečius autoriai A. Tamulevičius, A. Akstinas ir A. Astrauskas buvo pakviesti į šios knygos pristatymą Vilniaus knygų mugėje. Ten surengtas teatralizuotas spektaklis ir jaunųjų autorių apdovanojimai. Jiems buvo įteiktos knygos „Marsiečio ABĖCĖLĖ”. Dar vieną knygą parvežėme ir padovanojome mokyklos bibliotekai. Grįždami atgal, mokiniai džiaugėsi, vartė ir skaitė knygoje išspausdintas savo sukurtas istorijas.

Istorijų apie marsiečius autoriai A. Tamulevičius, A. Akstinas ir A. Astrauskas buvo pakviesti į šios knygos pristatymą Vilniaus knygų mugėje, kurioje surengtas teatralizuotas spektaklis ir jaunųjų autorių apdovanojimai/„Saulės” pagrindinės mokyklos archyvo nuotrauka

 

Dalia Kavaliauskienė,
„Saulės” pagrindinės mokyklos mokytoja