„Ryto“ gimnazijos bendruomenė paminėjo Lietuvos narystės NATO ir ES jubiliejus

Šį pavasarį Lietuva švenčia du jubiliejus: kovo 29 -ąją prieš 20 metų įstojome į NATO, o gegužės 1-ąją įstojome į ES. Ta proga „Ryto“ gimnazijoje organizuota kasmetė, jau 8-oji, gimnazistų istorijos konferencija „Lietuvos narystė NATO ir ES“.

Istorijos konferencijos „Lietuvos narystė NATO ir ES“ akimirkas užfiksavo Remigijus Lynikas

Renginio metu pranešimus perskaitė 4a klasės gimnazistės. Akvilė Orliukaitė pranešime „Lietuvos kelias į NATO“ priminė klausytojams, kas yra NATO, koks nelengvas buvo Lietuvos kelias į šį aljansą – tai truko net 10 metų, bet tikslas buvo pasiektas.

Ugnė Jurkšaitytė analizavo Lietuvos ir NATO padėtį šiandieninėje geopolitinėje situacijoje. Koks galėtų būti Lietuvos likimas, jei neturėtume patikimų draugų. Austėja Katčenkaitė savo pasisakyme „Lietuvos ir ES santykių istorija“ papasakojo, kokį kelią nuėjo mūsų valstybė ir kokius „namų darbus“ turėjo atlikti, kad būtų priimta į Europos Sąjungą. Skaistė Pigagaitė faktais atsakė į klausimą, ar teisingas buvo Lietuvos pasirinkimas prieš dvidešimt metų. Buvo labai įdomu sužinoti ir tai, ką pavyko su ES parama padaryti ne tik mūsų valstybėje, bet ir Druskininkuose.

Konferencijoje išgirdome daug įdomių istorijų, faktų, palyginimų ir išvadų. Turime vertinti ir branginti šiandieninę Lietuvą.

Ramunė Sadauskienė,
„Ryto“ gimnazijos istorijos mokytoja