Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ Druskininkų filialo administracija džiaugiasi kasmet augančiu mokinių skaičiumi

Šiemet, nepaisant nepalankios epidemiologinės situacijos, jaunimas aktyviai rinkosi profesinio mokymo programas bei jų modulius ir PMC „Žirmūnai“ Druskininkų filialas priėmė mokytis didžiausią per visą savo veiklą skaičių mokinių.

I-ame Lietuvos masažo čempionate filialui atstovavusių trijų profesijos mokytojos L. Radvilavičienės paruoštų mokinių pasirodymus lydėjo sėkmė/Centro „Žirmūnai“ archyvo nuotrauka

Šiais metais per informacinę sistemą lamabpo.lt įstojo ir su mokykla sutartis sudarė 121 mokinys. 102 mokiniai mokosi antrame kurse, 40 mokinių Užimtumo tarnybos siuntimu, taigi pagal įvairias programas šiuo metu mokykloje mokosi 263 mokiniai. Asmenys rinkosi ir tradicines, jau keletą metų populiarias masažuotojo, virėjo, slaugytojo padėjėjo ir naujas – staliaus-dailidės, automobilių elektros įrengimų remontininko, socialinio darbuotojo padėjėjo mokymo programas. Siekdami atliepti ir mokinių, ir darbo rinkos poreikį, PMC „Žirmūnai“ dalyvauja priemonėje „Kompetencijų ugdymas pameistrystės būdu“ ir pasirašė partnerystės sutartis su šešiomis Druskininkų įmonėmis, kurios nuo spalio mėnesio priims 17 mokinių mokytis pameistrystės būdu – mokinys didžiąją programos dalį mokysis įmonėje, gaus atlyginimą ir turės visas sąlygas įgyti reikiamų profesinių įgūdžių bei galimybes įsilieti į darbo rinką.

Rugsėjo mėnesį sėkmingai pradėtas ir jungtinis projektas su bendrojo ugdymo mokyklomis – 12 jaunuolių, besimokančių Druskininkų švietimo centre, vietoj technologijų pamokų pasirinko kartu mokytis ir profesinės programos modulius Druskininkų filiale.

Norėdama modernizuoti mokymosi įrangą, mokykla dalyvauja dviejuose iš ES struktūrinių fondų lėšų finansuojamuose projektuose, kurių tikslas yra aprūpinti Centro švietimo sričių „Paslaugos asmenims“, „Sveikatos priežiūra“ mokymo programas modernia praktinio mokymo įranga (kompiuteriais, apskaitos programomis, programine įranga, kulinarijos ir konditerijos laboratorijų įranga, masažo ir slaugytojo padėjėjų dirbtuvių įranga), kuri padeda užtikrinti aukštos kokybės ir darbo rinkos reikalavimus atitinkančio praktinio profesinio mokymo organizavimą.

Filialo administracija rūpinasi ne tik modernios įrangos aprūpinimu, bet ir skiria didelį dėmesį profesijos mokytojų kvalifikacijos tobulinimui, darbo sąlygų gerinimui. Kvalifikuotas, savo darbą mylintis profesijos mokytojas yra vienas iš pagrindinių veiksnių norint parengti gerą specialistą.

PMC „Žirmūnai“ Druskininkų filialo kolektyvas didžiuojasi ir džiaugiasi, kad praėjusį šeštadienį surengtame I-ame Lietuvos masažo čempionate filialui atstovavo trys profesijos mokytojos Linutės Radvilavičienės paruošti mokiniai, ir visų jų pasirodymus lydėjo sėkmė. Druskininkiečiai nurungė konkurentus iš Vilniaus, Kauno ir kitų mokyklų ir džiaugėsi prizinėmis vietomis bei nominacijomis.

Povilas Miliauskas užėmė pirmą vietą, Aleksandr Zubkevič – antrą, o Akvilė Valadkaitė gavo nominaciją už geriausios masažinės erdvės sukūrimą. Komandinėje įskaitoje Druskininkų filialo komanda tapo nugalėtoja.

Kasmet augantis susidomėjimas profesiniu mokymu liudija, kad taip greitai besikeičiančiame pasaulyje šis mokymas tampa puikia priemone greitai persikvalifikuoti, įgyti profesiją ir išlikti aktyviam darbo rinkoje.

Mokymo centro „Žirmūnai“ Druskininkų filialo informacija