Parapijos namuose – vaikų vasaros stovykla

Šią vasarą Druskininkų parapijos namuose šurmuliavo vaikai. Čia jau penktus metus iš eilės organizuota tris savaites trukusi stovykla „Vasara parapijos namuose“.

Parapijos namuose tris savaites trukusioje stovykloje „Vasara parapijos namuose“ vaikai smagiai ir prasmingai praleido laiką/Angelės Paulėkaitės nuotrauka

Dauguma šios stovyklos vaikų visus metus dalyvavo įvairiose Parapijos namuose organizuotose veiklose. Tad ši stovykla buvo tarsi visų metų darbo apvainikavimas. Joje pabuvojo 45 vaikai. Kiekvienai stovyklų savaitei suteikėme vardus – jie atsispindėjo tos savaitės tiksluose ir programoje. Stovykla Y (ypatingiems vaikams) buvo skirta vaikams su negalia ir vaikams savanoriams. Tai buvo labai reikšmingas įvykis visų stovyklautojų gyvenime. Per šias dienas vaikai patyrė ypatingai daug nuostabių akimirkų ir emocijų, piešdami, grodami, šokdami, lipdydami, skaitydami, dainuodami, gamindami maistą, dalyvaudami šunų terapijoje, važiuodami traukinuku ir, aišku, būdami drauge! Ypatingai norisi padėkoti vaikams savanoriams, kurie nepabūgo ir skyrė savo laiką ir draugystę mažiesiems.

Stovyklos L (laimingiems vaikams) dalyviai visą savaitę ieškojo laimės trupinėlių savo gyvenime. Ir tai stovyklos pabaigoje išaugo į pačių vaikų suorganizuotą koncertą. Jie sukūrė ir atliko Parapijos namų himną.

Stovykla D (drąsiems vaikams) nelepino vaikų geru oru, todėl teko drąsiai pasitikti iššūkius: klaidžioti po pelkę, mirkti lietuje, treniruotis. Su vaikais sutarėme, kad didžiausia drąsa yra išdrįsti būti savimi.

Ir mamoms, ir vaikams labai patinka jauki parapijos namų aplinka, draugiški ir šilti tarpusavio santykiai, pozityvios ir kūrybiškos vadovės. Stovykloje vaikai ne tik linksmai ir turiningai leido laiką, bet ir mokėsi.

Mokėsi savarankiškumo, kuris prasideda nuo mažų smulkmenų: pagalbos draugui, maisto dalinimosi, susitvarkymo aplink save. Mokėsi mandagumo ir kultūringo bendravimo prie stalo, įlipant į autobusą, gatvėje. Mokėsi rūpintis vienas kitu, įsiklausyti ir vienas kitą pajusti, dėkoti,  veikti, kaip komanda, kurioje visi sutaria, ką veiks ir kaip.

Geriausias vaikų stovyklos vaikų įvertinimas būna tada, kai jie nenori eiti namo ir visą dieną išbūna, neišsitraukę mobiliųjų telefonų. Visų dalyvių vardu dėkojame Druskininkų savivaldybės administracijai, finansavusiai šią stovyklą.

Angelė Paulėkaitė,
Druskininkų parapijos namų administratorė