Mokyklose priešmokyklinukai ir pirmokai bus maitinami nemokamai

Nuo liepos 1 dienos šeimos, kurios augina priešmokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikus, jau gali teikti prašymus dėl socialinės paramos mokiniams skyrimo.

Svarbi žinia ta, kad nuo rugsėjo 1 d. visi mokiniai, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar pagal pradinio ugdymo programą pirmoje klasėje, gaus nemokamus pietus, nevertinant šeimos pajamų. Maitinimas organizuojamas, taikant savitarnos (švediško stalo) principą. Taip siekiama kuo ankstesniame amžiuje ugdyti vaikų sveikatai palankios mitybos įpročius ir mažinti socialinę atskirtį.

Maitinimas vyresnių klasių moksleiviams bei 78 Eur dydžio vienkartinė išmoka mokinio reikmenims įsigyti ir toliau bus skiriama, atsižvelgiant į šeimos pajamas. Parama priklausys, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamos pajamos (šiuo metu – 187,5 Eur).

Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti galima kreiptis iki spalio 5 d., dėl nemokamo maitinimo – visus mokslo metus.

Ikimokyklinukų, pirmokų ir vyresnių klasių mokinių tėveliai (globėjai) kviečiami prašymus teikti elektroniniu būdu adresu www.spis.lt arba, atvykus į Druskininkų savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių bei seniūnijas. Išsamesnė informacija teikiama Socialinės paramos skyriuje tel. (8 313) 52 543, el. p. parama@druskininkai.lt, Leipalingio seniūnijoje tel. (8 313) 43 369, Viečiūnų seniūnijoje, tel. (8 313) 47 918 ir LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos tinklalapyje adresu: https://socmin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/seima-ir-vaikai/socialine-parama-seimoms-ir-vaikams/socialine-parama-mokiniams

Nuo rugsėjo 1 d. nemokamus pietus valgys ir pirmokai, ir priešmokyklinukai/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka