Kūrybinėse dirbtuvėse – kalbėjimas vaizdu

Spalio 11 d. Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos V. K. Jonyno dailės skyriuje organizuotos kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamo projekto „Eksperimentinės kūrybinės dirbtuvės 13-18 m. jaunimui „Kalbu vaizdu“ veiklos. Projekto tikslas – atskleisti jaunuolio individualų-kūrybinį mąstymą, naudojant eksperimentinio pobūdžio vaizdu ir tekstu paremtas grafinio dizaino užduotis. Taip siekiama ugdyti jo savivertę, sustiprinti pasitikėjimą ir komunikacinius įgūdžius, pabrėžiant savo išskirtinumo reikšmės ir vertės suvokimą socialiniame kontekste.

M. K. Čiurlionio meno mokyklos V. K. Jonyno dailės skyriuje organizuotos kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamo projekto „Eksperimentinės kūrybinės dirbtuvės 13-18 m. jaunimui „Kalbu vaizdu“ veiklos/ M. K. Čiurlionio meno mokyklos archyvo nuotraukos

Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto, grafinio dizaino katedros docentė Rita Brakauskaitė ir lektorius Andrėjus Repovas vedė kūrybines dirbtuves, kurių metu aptarta grafinio dizaino samprata, supažindinta su grafikos dizainerio funkcijomis ir kūrybiniu bei realizaciniu lauku. Grafinio dizaino – vaizdo ir teksto – priemonėmis buvo siekiama atskleisti mokinių individualų kūrybinį mąstymą, pažadinti vaizduotę, padrąsinti ieškoti ir atrasti. Dėstytojai pasiūlė diskutuoti tema „Kiekvienas žmogus yra unikalus. Kuo unikalus tu?“. Mąstymo laisvė, interpretacija, drąsa pamatyti ir parodyti grafinėmis komunikacijos priemonėmis savo suvokimą yra svarbiausi aspektai, pagrindžiantys eksperimentinių užduočių funkcionalumą, ugdant ir stiprinant asmenybės unikalumo suvokimą.

Kūrybinių dirbtuvių metu buvo akcentuojama, kad savitas požiūris, netikėtas rakursas ir užduoties sprendimų įvairovė padės jaunuoliams realiu laiku įsitikinti bei suvokti, kad kiekvieno jų idėja, atskleista vaizdu ir tekstu, yra vertybė — jų asmenybės charakterio indeksas. Meno mokyklos mokiniai, susidomėję, dalyvavo edukacinėje veikloje ir atliko visas užduotis. Tokio pobūdžio laboratorijos bus rengiamos Garliavos meno mokykloje, Birštono meno mokykloje bei Anykščių menų inkubatoriuje, kuriame gruodžio 9 dieną planuojamas projekto metu sukurtų darbų ir proceso foto fiksacijų parodos atidarymas.

M. K. Čiurlionio meno mokyklos informacija