Ką renkiesi Tu – sveikatą gArinti ar gErinti?

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, atkreipdamas dėmesį į vis aktualesnę ir opesnę elektroninių cigarečių vartojimo problemą tarp vaikų ir suaugusiųjų, įgyvendino projektą „Žalingų įpročių prevencija Druskininkų savivaldybės ugdymo įstaigose“ ir į renginių ciklą pakvietė moksleivius, jų tėvus, mokytojus bei Alytaus apskrities bendruomenę.

Alytaus apskrities ugdymo įstaigų 5-12 klasių mokiniai buvo pakviesti dalyvauti konkurse „Ką renkiesi Tu – sveikatą gArinti ar gErinti?“ / Druskininkų savivaldybės VSB archyvo nuotrauka

Visose savivaldybės mokyklose organizuotos švietėjiškos, prevencinės paskaitos su Darium Joneikiu paskatino jaunuolius pradėti mąstyti kritiškai. „Ar viską žinai, ką slepia elektroninė cigaretė?“, – klausė lektorius, buvęs policijos pareigūnas, judėjimo „Stabdyk nusikalstamumą“ Kauno regiono skyriaus pirmininkas.

Apie tabako, nikotino ir dervų žalą buvo žinoma jau seniai. Bet naujausia mada garinti įvairius skysčius atėjo, klaidindama vartotoją, kad neva garinimas neturi šalutinių poveikių, nesukelia priklausomybės, yra netaršus aplinkai, nepalieka ilgalaikių pasekmių. D. Joneikis parodė, kaip atpažinti rūkantį jaunuolį, kokie sveikatos sutrikimai jam gresia, vaizdinėmis priemonėmis padėjo patiems įsitikinti, kaip tai paveikia organizmą. Po užsiėmimo kalbinti moksleiviai sakė, kad paskaitoje parodyta medžiaga ir papasakotos tragiškos istorijos juos šokiravo.

Paskaitų ciklas buvo finansuotas Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos specialiosios programos lėšomis.

O Tarptautinei nerūkymo dienai paminėti lapkričio 16 d. Alytaus apskrities ugdymo įstaigų 5-12 klasių mokiniai buvo pakviesti dalyvauti konkurse „Ką renkiesi Tu – sveikatą gArinti ar gErinti?“. Išradingi, įdomūs sprendimai leido suprasti, kad ir vaikams ši tema kelia nerimą. Jų idėjos virto pranešimais, vaizdo reportažais, vaidybiniais etiudais, siunčiančiais sąmoningumą skatinančią žinutę – gera sveikata ir savijauta yra pasiekiamos kitais, nežalingais, būdais, nevartojant psichoaktyvių medžiagų. Visos 10 komandų iš Alytaus miesto, Alytaus rajono, Lazdijų ir Druskininkų apdovanotos toliau žinutę skleidžiančiomis dovanomis – marškinėliais. O dvi nugalėtojų komandos iš Druskininkų „Atgimimo“ 5A klasės ir Alytaus rajono Pivašiūnų gimnazijos 3G klasės susitiks garbingai iškovotame boulingo žaidime.

Druskininkų savivaldybės VSB informacija