Jaunimas renkasi po studijų grįžti dirbti į Druskininkus


Šį rudenį dar penki studentai, pasirinkę psichologo, pradinių klasių mokytojo, logopedo ir specialiojo pedagogo studijas, pasinaudojo Druskininkų savivaldybės studentų rėmimo programos galimybėmis: jiems bus apmokėta studijų kaina, o nemokamoje vietoje studijuojantys gaus stipendiją.

Studentų rėmimo programoje – jau 13 studentų/Asociatyvi nuotrauka

„Po studijų jų lauksime, įsiliejant į mūsų bendruomenės kolektyvą. Studijos ir pragyvenimas kitame mieste kainuoja nemažus pinigus – dažnai šeimai išlaikyti vieną ar du studentus tampa labai sunku. Norėdami padėti ir, neslėpsiu, turėdami tikslą į kurortą pritraukti jaunų, mums reikalingų specialistų, prieš metus sukūrėme Studentų rėmimo programą, kuria jau naudojasi 13 studentų. Manau, kad per ateinančius kelerius metus šį programa taps dar populiaresnė. Džiaugiuosi, kad Druskininkai yra patrauklūs jauniems žmonėms, kad turime jiems ką pasiūlyti: nuo pramogų iki kokybiško ugdymo – norint užrašyti atžalas į darželį, nereikia metų metus laukti eilėje. Labai norėtųsi padėti kuo daugiau jaunų žmonių įsitvirtinti, tačiau savivaldybės biudžetas ribotas. Išanalizavome ir išskyrėme svarbiausias sritis, kuriose dirbsiantiems būsimiems specialistams teikiame pagalbą. Druskininkams reikalingų specialybių sąraše – beveik 20 prioritetų“, – pasakojo Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Druskininkų studentų rėmimo programa pradėta įgyvendinti lygiai prieš metus. Šiuo metu Druskininkams reikalingos specialybės – specialusis pedagogas, logopedas, psichologas, asmens ir visuomenės sveikatos vadybininkas, ikimokyklinio ugdymo, pradinio ugdymo, rusų kalbos, etikos, istorijos, chemijos, fizikos mokytojai bei gydytojai: psichiatras, vaikų psichiatras, psichoterapeutas, neurologas, anesteziologas-reanimatologas, vidaus ligų gydytojas, šeimos gydytojas, žiemos sporto treneris.

Pasirašius sutartį, savivaldybė kompensuoja apmokėjimą už studijas – iki 2 tūkst. eurų per metus. Jei studentui už studijas mokėti nereikia, tuomet ,pasirašius sutartį, savivaldybė jam kas mėnesį moka stipendiją.

Baigę studijas, absolventai turi įsipareigoti atidirbti Druskininkų savivaldybėje veikiančioje įstaigoje tiek metų, kiek metų jam buvo mokama studijų stipendija arba kompensacija už studijas.

Būsimą darbdavį galima susirasti ir prieš pradedant studijas, ir jau studijuojant. Rinktis galima ne tik biudžetines ar viešąsias įstaigas, bet ir verslo sektorių.

Studentų rėmimo programoje – jau 13 studentų/Asociatyvi nuotrauka