Įgyvendinant „Tūkstantmečio mokyklų“ programą, organizuoti ugdomojo konsultavimo renginiai

Spalio 24-25 dienomis Leipalingio dvare ir „Ryto“ gimnazijoje organizuoti Druskininkų savivaldybės švietimo įstaigų vadovų ir mokyklų bendruomenės ugdomojo konsultavimo renginiai, kuriuos vedė dr. Aurimas M. Juozaitis.

Šių renginių tikslas – burti mokyklų vadovus bendrų Programos tikslų įgyvendinimui savivaldybės lygmenyje bei atskirų mokyklų bendruomenėse, plėtoti mokymų dalyvių ugdomojo vadovavimo gebėjimus, užtikrinant veiksmingą pagalbą ir palaikymą.

Leipalingio dvare ir „Ryto“ gimnazijoje organizuoti Druskininkų savivaldybės švietimo įstaigų vadovų ir mokyklų bendruomenės ugdomojo konsultavimo renginiai / Korinos Balkuvienės ir Edgaro Tamkevičiaus nuotraukos

Druskininkų savivaldybė viena iš pirmųjų įsitraukė į „Tūkstantmečio mokyklų“ projektą. Pagal suderintą planą, į Druskininkų švietimo sistemą bus investuota apie 2 mln. eurų.

Investicijos numatytos į šias kryptis: lyderystę, kultūrinį, įtraukųjį bei STEAM ugdymą, viską apjungiant tinklaveika.

TŪM programoje dalyvauja trys mokyklos, kurios atitinka programos kriterijus – „Ryto“ gimnazija, „Atgimimo“ ir „Saulės“ pagrindinė mokyklos. Gimnazijoje planuojama įrengti gamtos, tiksliųjų mokslų ir technologijų laboratorijas, „Saulės“ mokykloje – multimedijos ir menų studijas, „Atgimimo“ mokykloje – robotikos ir informacinių technologijų centrą.

Leipalingio ir Viečiūnų progimnazijų mokiniams taip pat bus sudarytos sąlygos čia mokytis ir naudotis visais STEAM laboratorijų privalumais.

Programos kriterijus atitikusiose mokyklose taip pat iš pagrindų bus atnaujintos skaityklos, bibliotekos, valgyklos. Šios investicijos pagerins mokytojų darbo sąlygas – bus atnaujinti mokytojų kambariai, įrengtos naujos darbo ir poilsio vietos.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos NextGenerationEU lėšomis. „Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.