Europos jaunimo savaitės metu – jaunimo ir sprendimų priėmėjų diskusija „Prie arbatos: savanoriauk ir auk“

Druskininkų savivaldybės mokinių taryba, Europos jaunimo savaitės ambasadoriai Juozas Kazlauskas ir Aistė Fedaravičiūtė, balandžio 30 d. pakvietė Druskininkų jaunimą ir sprendimų priėmėjus pokalbiui prie arbatos Druskininkų jaunimo užimtumo centre.

Šiemetės Europos jaunimo savaitės tema „Demokratija ir aš“ – apie galimybę jaunimui daryti įtaką sprendimams, ne tik skiriant savo balsą rinkimuose, bet ir išreiškiant savo pilietinę poziciją diskusijų, dialogo su valdžios institucijomis metu. Jaunimas ir sprendimų priėmėjai diskutavo apie jaunimo savanorystės galimybes ir aktualijas Druskininkuose. Panašūs renginiai Europos jaunimo savaitės metu organizuoti visoje Lietuvoje. Diskusijoje dalyvavo Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius, Druskininkų savivaldybės tarybos nariai Modestas Vitkauskas, Liudas Vaisieta, Simonas Kazakevičius, Druskininkų savivaldybės mokinių tarybos, Druskininkų savivaldybės organizacijų ir įstaigų atstovai, mokiniai.

Diskusijai buvo pasirinktas „Šešių arbatos puodelių metodas“ suteikė galimybę nagrinėti jaunimo savanorystės temą Druskininkuose žaismingai ir pozityviai, kartu išsamiai aptariant visus jos aspektus. Pasidalintos įžvalgos apie savanorystę, tikimasi, taps pradžia naujoms patrauklioms jos formoms, idėjoms ir iniciatyvoms.

Gegužės 2 d. Vilniuje organizuotas Europos jaunimo savaitės uždarymo renginys, kuriame kartu su Europos jaunimo savaitės ambasadoriais dalyvavo ir Druskininkų savivaldybės mokinių tarybos nariai Greta Jakubauskaitė ir Viktorija Gylytė, bei Druskininkų JUC direktorė Aušra Nedzinskienė. Renginio metu dalyviai iš įvairių Lietuvos vietų dalijosi savo rengtų susitikimų su vietiniais sprendimų priėmėjais patirtimis. Diskusijos metu įrašytas diskusijos, kurią moderavo Karolis Vyšniauskas, podkastas – jį bus galima išgirsti artimiausiu metu.

Druskininkų savivaldybės mokinių taryba, Europos jaunimo savaitės ambasadoriai J. Kazlauskas ir A. Fedaravičiūtė pakvietė Druskininkų jaunimą pokalbiui prie arbatos Druskininkų JUC erdvėse/Paula Vysockytės nuotrauka

Druskininkų  savivaldybės informacija