Druskininkų švietimo įstaigų vadovams ir darbuotojams – strateginio valdymo pamokos

Visuomenė kelia vis daugiau reikalavimų ir mokyklai – būti modernia, atliepiančia šių dienų poreikius, ugdančia sėkmingam ateities  gyvenimui reikalingus mokinių įgūdžius. Tačiau vis labiau tampa aišku, kad mokyklai vienai, be socialinių parnerių – nevyriausybinių ir verslo organizacijų, vietos bendruomenės pagalbos, aktyvaus tėvų dalyvavimo, įveikti šiuos iššūkius yra sunku.

Norėdami paskatinti Druskininkų verslo sektoriaus įsitraukimą ir bendradarbiavimą su Savivaldybės švietimo įstaigų bendruomene, Švietimo skyrius kartu su asociacija „Druskininkų klubas“ švietimo įstaigų komandoms inicijavo visos dienos mokymus „Strateginis mokyklų valdymas“.

Mokymų lektorius – doc. dr. Nerijus Pačėsa, buvęs ilgametis ISM universiteto rektorius, dabar privačios mokyklos Kaune „Erudito licėjus“ įkūrėjas, Baltijos vadybos plėtros asociacijos (BMDA), Žinių ekonomikos forumo (ŽEF) valdybos narys ir Valstybinio studijų fondo valdybos narys, verslo ir švietimo ekspertas, lektorius, dėstytojas, konsultuojantis organizacijų strateginio valdymo klausimais tiek mokyklas, tiek verslo įmones. Lektoriaus pagalba renginio dalyviams buvo labai savalaikė ir naudinga.

Pasibaigus 2016-2018 m. veiklos laikotarpiui, dauguma mokyklų rengia strateginius veiklos planus 2019-2021 m., todėl lektoriaus patirtis bei įžvalgos mokyklų vadovams ir darbuotojams suteikė progą pamąstyti, kokie gi iš tiesų yra jų įstaigų strateginiai tikslai, ir ar keičiasi mokyklos, reaguodamos į sparčią kaitą.

Lektorius kvietė atsakyti į paprastą klausimą – ar norime būti kitokia mokykla? Jis pabrėžė, kad strateginis planas pirmiausiai yra mokyklos pokyčio kūrimas ir įgyvendinimas.

Švietimo skyriaus vedėja Diana Brown teigė, kad švietimo įstaigoms, kaip ir kitoms organizacijoms, reikia krypties, prioritetų, strateginių tikslų išskyrimo, priemonių jiems įgyvendinti planavimo bei gebėjimo įsivertinti pasiektus rezultatus, todėl verslo sektoriaus atstovų patirtis kuriant organizacijos strategiją bei ją įgyvendinant yra labai naudinga švietimo bendruomenei.

Asociacijos „Druskininkų klubas“ prezidentas Albertas Katilovskis seniai palaiko Savivaldybės švietimo įstaigų ir verslo organizacijų bendradarbiavimo idėją: „Tai nėra pirmas kartas, kai finansiškai prisidedame prie iniciatyvų, skatinančių inovacijas mokyklose. Birželio mėnesį mokyklose vyksta verslumo ugdymo seminarai mokiniams, kuriuos taip pat finansuojame.“

Prie mokymų organizavimo aktyviai prisidėjo Druskininkų švietimo centras bei kaimo turizmo sodybos „Nieda“ šeimininkai Virginija ir Arūnas Palačioniai, kurių dėka Savivaldybės švietimo bendruomenė turėjo progą mokytis gražioje, kūrybiškoje aplinkoje.

Druskininkų savivaldybės administracijos Švietimo skyrius kartu su asociacija „Druskininkų klubas“ švietimo įstaigų komandoms inicijavo visos dienos mokymus „Strateginis mokyklų valdymas“/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka.

Druskininkų  savivaldybės informacija