Druskininkų gamtos apsuptis – puiki erdvė tarptautiniam jaunimui dalytis patirtimis

Praėjusią savaitę Viešojoje įstaigoje „Profesijų spektras” aktyvus jaunimas iš 5 valstybių siekė atsakyti į klausimą – kaip atrodo tobula mokinių savivalda.

Viešbutyje „Goda” apsupti ramios Druskininkų auros ir gamtos, „Erasmus+“ tarptautinių jaunimo mainų „Awaken voice“ (Bundantis balsas) dalyviai iš Turkijos, Kroatijos, Vokietijos, Sakartvelo bei Lietuvos dalijosi patirtimis, analizavo mokinių atstovavimo problematiką savo šalyse bei ieškojo bendrų priemonių, kurios padėtų ne tik spręsti iššūkius, bet leistų į mokinių savivaldos instituciją pažvelgti naujomis akimis.

Mokiniui mokykla tampa bene pirmąja bendruomene, taip pat supažindina jį su demokratinių tradicijų svarba – galimybe reikšti savo nuomonę apie problemas, tapti visaverčiu bendruomenės nariu, o taip pat – balsuoti, renkant savo atstovus į mokinių savivaldą. Mainų metu surengtose dirbtuvėse, jaunuoliai atkreipė dėmesį į tai, kad mokinių savivalda turi didelį potencialą proaktyviai burti bendruomenę – tai saugi vieta kiekvienam mokiniui dalytis savo išgyvenimais. Mokinių savivalda turi ir vertybinį vaidmenį – jos nariai gali betarpiškai bendrauti su mokyklos mokiniais, skatinti atsakingumą, solidarumą ir pagarbą. Šios vertybės jungė ir mainuose dalyvavusius jaunuolius.

Susitikime su Druskininkų miesto mokiniais išsakyti raginimai kurti aktyvias socialines paskyras, kurios galėtų tapti mokiniams aktualios informacijos centru, kurtų diskursą tarp mokinių, formuotų mokyklos įvaizdį už jos sienų. Bene plačiausiai pristatyta idėja – kurti mokinių savivaldos, kaip geriausio būdo pradėti savanoriauti ir įgauti visuomeninės patirties, įvaizdį. Mokinių savivaldą pasiekia daug kvietimų bei galimybių įtraukti mokinius į savanorišką veiklą, kuri gali suteikti naujų kompetencijų bei patirčių.