„Atgimimo“ mokykloje – „Vilties paukščiai 2020“

Spalvotais balionais papuošti mokyklos stadiono vartai, vardinės vietos mokiniams, gėlėse skendinti tribūna, svečių šurmulys ir fone skambanti muzika… Tokia neįprasta „Mokyklos vilties 2020“ šventės erdvė intrigavo visus, atėjusius į geriausių ,,Atgimimo“ mokyklos mokinių pagerbimo šventę.

Direktorės pavaduotoja Virginija Žėkaitė ir mokytoja Valė Šmitienė, vedusios renginį, neslėpė džiugesio dėl jau tryliktą kartą surengtos „Mokyklos vilties“ šventės. Mokyklos direktorė Danutė Časienė, pasveikinusi su 75-ųjų mokslo metų „Atgimimo“ mokykloje pabaiga, pristatė garbius svečius: Savivaldybės merą Ričardą Malinauską, Seimo narį Zenoną Streikų, Švietimo skyriaus vedėją Dianą Brown, mokinių tėvus Aušrą ir Taurą Česnulevičius, mokyklos tarybos pirmininką Modestą Vitkauską, mero patarėją Simoną Kazakevičių ir kitus. Direktorė pasakojo, kad į šią šventę pakviečiami tik patys geriausi mokyklos mokiniai. Per 12 metų apdovanota net 480 geriausiųjų, o šiemečio renginio metu „Vilties paukščių“ statulėlės įteiktos dar 43 mokiniams.

„Žinios – tai bagažas, kurio niekada nereikia nešti“, – įteikdamas padėkas sakė Savivaldybės meras R. Malinauskas. Kartu su Švietimo skyriaus vedėja D. Brown jis apdovanojo dešimt vien dešimtukais besimokančių mokinių.

Kiekvienais metais Amerikos Lietuvių fondo skiriama mokyklos įkūrėjo Domininko Viščinio vardinė premija, kurią įsteigė jo brolis, Druskininkų Garbės pilietis Petras Viščinis. Šįkart ji atiteko 8b klasės dešimtukininkei, aktyviai ir stropiai mokinei bei sportininkei Akvilei Orliukaitei ir direktorės pavaduotojai, anglų kalbos mokytojai Loretai Šilanskienei, pelniusiai kolegų ir mokinių pagarbą.

Kasmetė Dariaus Šavolskio, buvusio „Ryto“ gimnazijos abituriento, dirbančio Europos parlamente, premija skirta 8b klasės mokiniui Vincentui Akstinui, puikiai besimokančiam daugelio olimpiadų ir konkursų dalyviui bei laureatui. Mokyklos tarybos pirmininkas M. Vitkauskas, įteikdamas padėką aštuntokei Austėjai Katčenkaitei, palinkėjo gero starto, tęsiant mokslus gimnazijoje, o Seimo narys Z. Streikus, už aukštus mokslo pasiekimus apdovanodamas Martin Kisialeuski, linkėjo visiems kiekvieną dieną būti geresniems, nei vakar, ir džiuginti kitus.

A. ir T. Česnulevičių vardinė premija skirta Gustei Vailionytei, puikiai mokinei ir idėjų sumanytojai. ,,Kas gi, jei ne aš? – taip atsakomybės ir pilietiškumo supratimą įvardijo A. Česnulevičienė. – Svarbu priminti sau – ,,Aš galiu“, o tai įkvepia geriems darbams, nelaukiant raginimo.“

Unikalios „Mokyklos vilties“ statulėlės buvo išdalintos kitiems geriausiems 8 klasių mokiniams. Vėjūnei Malūnavičiūtei, Orintai Savukynaitei ir Medui Dobelinskui statulėles įteikė mokyklos Tarybos narys Edgaras Suchanekas.

Ketvirtokams Gretai Januškaitei, Elzei Skausmenytei, Nojus Kašlejui padėkojo klasių mokytojos Daiva Milevskienė, Jolanta Šikšnienė, Laima Dabrukienė. Penktokus Viltę Akstinaitę, Mileną Juodeškaitę, Ivaną Melnikovą, Justiną Plukytę, Gustę Traigytę, Gytę Vaickelionytę, Beną Šukį, Mingailę Bočkutę, Gabrielę Dos Anjos, Jutą Januškaitę, Adelę Steponėnaitę, Gabrielę Suchanekaitę, Emiliją Krušaitę, Agotą Granatauskaitę pagerbė mero patarėjas S. Kazakevičius ir Švietimo skyriaus vedėja D. Brown.

Geriausius šeštokus – Milaną Čepukėnaitę, Kamilę Balevičiūtę, Liviją Jurionytę, Brigitą Voverytę, Godą Savukynaitę, Patriciją Pileckaitę, Elijų Voronovą, Liudviką Krupinską, Paulių Dumbliauską –

 apdovanojo mokyklos direktoriaus pavaduotojos L. Šilanskienė ir Aušra Keturkienė. Puikiai besimokantiems septintokams – Jutai Šematovičiūtei, Eitvilei Zuberniūtei, Miglei Labanauskaitei, Gvidui Jautakui, Martynui Plukiui, Aidui Pečukevičiui, Viltei Slidziauskaitei, Viktorijai Nanartonytei ir Monikai Vaitkutei – statulėles įteikė geografijos mokytoja Stasė Kirkliauskienė ir meras R. Malinauskas.

Direktorė D. Časienė „Mokyklos vilties“ statulėlę – „Laimės paukštę“ – mokyklos bendruomenės vardu už nuoseklų „Atgimimo“ mokyklos išorės ir vidaus aplinkų tobulinimą, gražinimą, pasitikėjimą mokytojais, leidžiant savo vaikus į šią mokyklą, rūpestį ir dėmesį mokyklos bendruomenei visus 20 mero veiklos metų įteikė Savivaldybės merui R. Malinauskui.

O šventės pabaigoje, plieskiant karštai vasaros saulei, į stadioną įriedėjo autobusiukas, iš kurio liejosi smagi vasariška daina. Tai žadėtoji staigmena – Justo Lapatinsko ir saksafonisto Roko Barzdžiaus duetas – dovana šventės dalyviams.

„Pakeisti vėjo krypties negalime, bet nukreipti bures tikslo link įmanoma“, – atsiimdama premiją, sakė A. Orliukaitė. Belieka visiems palinkėti palankaus vėjo ir naujų laimėjimų!

Jau tryliktą kartą surengtoje „Mokyklos vilties“ šventėje pagerbti geriausi ,,Atgimimo“ mokyklos mokiniai/„Atgimimo“ mokyklos archyvo nuotrauka

Vaiva Gintutienė,
„Atgimimo“ mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė