SVARBU! Į Karščiavimo kliniką – tik šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai

Laikinai Druskininkų ligoninei vadovaujanti direktoriaus pavaduotoja medicinai Jurgita Matuliauskienė informavo, kad į ligoninės patalpose įkurtą Karščiavimo kliniką bus registruojami tik šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai.

Druskininkų ligoninėje Karščiavimo klinika pradėjo veikti balandžio 7 dieną, į ją bus registruojami tik šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai/Druskininkų ligoninės archyvo nuotraukos

Būtent šeimos gydytojas, susipažinęs su paciento situacija, priims sprendimą, ar jį nukreipti į karščiavimo kliniką.

Šis gydytojas įvertins, ar skambinantis pacientas atitinka kriterijus, apibrėžtus ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turinčių pacientų teikimo tvarkos apraše: 18-60 metų amžiaus pacientas, kurio kūno temperatūra kreipimosi į šeimos gydytoją dieną yra 37,8 °C ir daugiau (iki karščiavimą mažinančių vaistinių preparatų vartojimo), turintis bent vieną iš toliau nurodytų viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų: šaltkrėtį, kosulį, gerklės skausmą, pasunkėjusį kvėpavimą.

Šeimos gydytojas užpildys ir pasirašys elektroninio siuntimo į karščiavimo kliniką formą E027 „Siuntimas konsultacijai, tyrimams, gydymui“, susisiekia su karščiavimo klinikos koordinatoriumi ir informuoja apie siunčiamą pacientą, nurodydamas jo vardą pavardę ir paciento kontaktinį telefoną.

Tuomet Karščiavimo klinikos koordinatorius pradeda atvejo vadybą: įvertina pateiktos informacijos atitikimą kriterijams, numatytiems apraše, ir susisiekia su karščiuojančiu pacientu nurodytu telefonu: praneša karščiavimo klinikos adresą, vizito laiką, išsiaiškina, ar karščiuojantis pacientas gali į karščiavimo kliniką atvykti pats savo automobiliu arba būti atvežtas kito žmogaus. Jis suteikia visą informaciją, reikalingą sklandžiam vizitui į karščiavimo kliniką vykti, atsako į pacientui iškilusius klausimus.

Balandžio 7 dieną VšĮ Druskininkų ligoninėje pradėjusios veikti Karščiavimo klinikos darbo laikas – nuo 10:00 iki 14:00 val. Darbo laikas koreguojamas, atsižvelgiant į pacientų srautus, apie tai papildomai informuojama ligoninės interneto tinklalapyje.

Iki šios dienos į karščiavimo kliniką šeimos gydytojų buvo nukreipti 5 pacientai. Visi jie buvo pakonsultuoti, paimtas tepinėlis iš nosiaryklės koranaviruso tyrimui. Visų pacientų Covid-19 tyrimo rezultatai – neigiami. Jie toliau prižiūrimi ir gydomi šeimos gydytojų.

Druskininkų ligoninės informacija