Skiepytis sustiprinančiąja doze kviečiami visi pilnamečiai gyventojai


Nuo antradienio 18 metų ir vyresni gyventojai, kurie buvo paskiepyti nuo COVID-19 ligos anksčiau nei prieš 180 dienų, kviečiami sustiprinti imunitetą dar viena vakcinos doze.

Toks sprendimas priimtas, atsižvelgus į vakcinų suformuoto imuniteto trukmės tyrimus, Europos vaistų agentūros ir Lietuvos ekspertų rekomendacijas.

Vakcinacijos centre gyventojai kviečiami skiepytis be išankstinės registracijos. Taip pat išlikusi galimybė registruotis ir atvykti paskirtu laiku (internetu www.koronastop.lt arba Karštosios linijos trumpuoju telefono numeriu 1808).

„Comirnaty“, „Spikevax“ arba „Vaxzevria“ vakcinomis paskiepyti gyventojai revakcinuojami tik „Comirnaty“ vakcina, o „Janssen“ vakcina paskiepyti asmenys sustiprinančiajai dozei gali pasirinkti „Janssen“ arba „Comirnaty“ vakciną.

12 metų ir vyresniems pacientams, kurie serga lėtinėmis imunitetą silpninančiomis ligomis arba kuriems taikomas gydymas imuninę sistemą slopinančiais vaistiniais preparatais, gydytojo sprendimu sustiprinančioji „Comirnaty“ vakcinos dozė gali būti skiriama anksčiau – praėjus ne mažiau kaip 28 dienoms nuo antrosios COVID-19 vakcinos dozės suleidimo dienos.

Gyventojai, turintys negalią, į apylinkės slaugytoją turėtų kreiptis iš anksto.

Vykstant skiepytis reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.