Šiuolaikinė odontologija: kaip skaitmeniniai sprendimai keičia dantų gydymą?

Neretai žmonės kreipiasi į odontologus, pradėję jausti dantų skausmą, diskomfortą ar maudimą burnos ertmėje. Simptomai dažniausiai pasireiškia, ligai progresavus, o neretais atvejais, anot specialistų, būna per vėlu išgelbėti dantis ir juos reikia šalinti. Siekiant užkirsti kelią įvairioms dantų problemoms, Druskininkų „Šypsenos akademija“  siūlo inovatyvią diagnostikos technologiją – skaitmeninį dantų būklės tyrimą, kuris padeda identifikuoti dantų problemas ankstyvojoje stadijoje ir taip užkirsti kelią jų progresavimui. Pasitelkus šį tyrimą, siekiama ne tik užtikrinti kokybišką gydymą, bet ir padėti pacientams geriau suprasti savo dantų būklę.

Skaitmeninis dantų būklės tyrimas / „Šypsenos akademijos“ archyvo nuotrauka

Geriausias gydymas – prevencija

Dažnai žmonės žvelgdami veidrodyje į savo dantis, mato tik priekinę jų zona, šoninių dantų srityje esančias problemas sunku įžvelgti plika akimi. Būtent todėl yra svarbi reguliari profilaktika odontologijos klinikoje, kad specialistas galėtų išsamiai įvertinti paciento dantų ir burnos būklę. Druskininkų „Šypsenos akademija“ klinikos specialistė Greta Jasudavičienė pasakoja, kad nemaža dalis gyventojų neturi vieno ar kelių dantų ir taip gali gyventi ilgus metus, tačiau retas kuris žino, kad, netekus danties, situacija progresuoja blogąja linkme, o, laikui bėgant, išauga ir gydymo kaštai. „Burnos ertmės ligos daro įtaką ir bendrai sveikatos būklei bei sukelia simptomus, kurių pacientas dažnai nesusieja su burnos ertme, o mes, specialistai, imdamiesi prevencijos priemonių, padedame jiems išspręsti šias problemas ir užkirsti kelią didesnėms bėdoms ateityje“, – teigia specialistė.

Skaitmeninis dantų būklės tyrimas yra visiškai saugus, neskleidžiantis rentgeno spindulių, todėl jį galima atlikti ir vaikams, ir suaugusiems. Pagal specialistų rekomendacijas tyrimą reikia atlikti reguliariai – kas 6–12 mėnesių. Tokie reguliarūs profilaktikos vizitai padės ne tik užkirsti kelią dantų bei dantenų ligoms, bet ir išvengti didelių gydymo išlaidų ateityje, taip pat stebėti savo dantų būklę ir, laikui bėgant, visus vykstančius dantų pokyčius.

Specialistė Greta Jasudavičienė / „Šypsenos akademijos“ archyvo nuotrauka

Skaitmeninis dantų būklės tyrimas ir jo nauda pacientui

„Skaitmeninio dantų būklės tyrimo metu intraoraliniu skeneriu įvertiname paciento individualią burnos higieną, galime parodyti vietas, kuriose kaupiasi daugiau apnašų, taip pat vietas, į kurias pacientui reikėtų atkreipti daugiau dėmesio, prižiūrint dantis namuose. Tyrimo metu nustatoma, ar pacientas turi karieso pažeistų, liaudiškai tariant, sugedusių dantų, skilimų, taip pat galime įvertinti plombų kokybę ir pateikti rekomendacijas pacientui, kurias plombas jau reikėtų pakeisti, nes, laikui bėgant, nekeičiamos plombos tampa pralaidžios, ir po jomis vystosi antrinis kariesas.

Intraoraliniu skeneriu yra gaunamas pilnas dantų vaizdas – 3D dantų modelis, jį galima atskirti, vėl sujungti, tokiu būdu galima parodyti pacientui jo sąkandį, esant poreikiui, nukreipti ortodontiniam gydymui – dantų tiesinimui. Didžiausias šio tyrimo privalumas yra tas, kad pacientas gali pamatyti savo dantų būklę ir net minimaliausias savo dantų problemas iš šono, kompiuterio ekrane, o pats tyrimas su specialisto konsultacija trunka iki 30 minučių“, – pasakoja G. Jasudavičienė.

Anot specialistės, pasitelkus šį tyrimą, galima pasiūlyti pacientui tinkamiausią, labiausiai jo lūkesčius atitinkantį šypsenos sprendimą. Vos kelias minutes trunkantis tyrimas leidžia parinkti pacientui labiausiai tinkančią dantų formą, spalvą bei priderinti ją prie veido bruožų, tai ypač aktualu tiems, kurie nori atlikti estetinį dantų plombavimą. Taip pat pacientai, pasirinkę šį tyrimą, gali „pasimatuoti“ savo būsimą šypseną – pamatyti, kaip ji realiai atrodys po dantų tiesinimo kapomis. Verta paminėti tai, kad tyrimo metu gautą 3D vaizdą galima perduoti visiems reikalingiems specialistams, nors tuo metu jų ir nėra šalia. Specialistai gali paciento situaciją aptarti su kolegomis nuotoliniu būdu – net ir be paciento vizito klinikoje, todėl sumažinamas vizitų klinikoje skaičius ir išlaidos.

Lengvas pirmas žingsnis tolimesnio gydymo link

Skaitmeninis dantų būklės tyrimas yra reikalingas tuomet, kai pacientas iš esmės nežino, nuo ko pradėti gydymą. Druskininkų „Šypsenos akademijos“ klinikoje specialistės po atlikto tyrimo ir pilnai įvertintos paciento burnos ertmės būklės pateikia gydymo rekomendacijas ir preliminarų gydymo planą.

Anot G. Jasudavičienės – tai yra pirmas žingsnis sveikos ir gražios šypsenos link. Po tyrimo, esant poreikiui, pacientas gali būti nukreipiamas ortodontiniam gydymui, estetiniam plombavimui, taip pat pagal tyrimo metu gautą 3D dantų modelį gali būti pagaminamos personalizuotos dantų balinimo kapos. Specialistė pabrėžia, kad pacientai po šio tyrimo išeina su padidėjusia motyvacija ir turintys žymiai daugiau žinių apie savo individualią dantų būklę.

Užsakymo Nr. MDR-453-01