Populiariausios karpų atsiradimo vietos bei jų gydymo metodai

Niekam nėra malonu pripažinti, kad ant jų odos atsirado naujos arba yra senos karpos. Tačiau ši problema kamuoja labai reikšmingą populiacijos dalį. Dėl to apie ją kalbėti verta. Kai kada karpos nunyksta pačios, tačiau dažnu atveju verta kreiptis į profesionalius dermatologus, kurių atliekamas karpų šalinimas ne tik pagerins savijautą, bet ir suteiks daugiau pasitikėjimo savimi. Apžvelkime populiariausias karpų atsiradimo vietas bei gydymo metodus.

Kur dažniausiai atsiranda karpos? Populiariausios vietos

Karpas sukelia virusas, kuris plinta lytėjimo būdu. Tai reiškia, kad dažniausiai jas pastebėsime tose vietose, kurios dažnai su kažkuo liečiasi – rankos, kojos ar net veidas. Tiesa, tam tikrais atvejais karpos gali atsirasti ir lytinių organų zonoje. Tarkime, jeigu žmogus kramto nagus, karpos gali atsirasti ir ant pirštų galiukų bei aplink nagus, jos dažnai pastebimos tarpupirščiuose, ant krumplių ir t.t.. Karpas sukeliantis virusas mėgsta šilumą ir drėgmę, todėl dažnai yra tose vietose, kur yra aukštesnė temperatūra ir daugiau drėgmės.

Atsiradusios karpos gali būti skirstomos į tris pagrindinius tipus – plokščiosios, paprastosios ir padų.

Padų karpos – savaime suprantama, kad dažniausiai pastebimos būtent ant padų. Jas yra ganėtinai sunku gydyti, be to, jos neretai būna ir skausmingos. Paprastosios karpos – gelsvos arba rusvos spalvos, turi suragėjusį ir sukietėjusį paviršių. Jos būna ant pirštų, delnų, kojų. Didžioji dalis karpų yra būtent paprastosios.

Na ir galiausiai – plokščiosios karpos. Jos yra iki kelių mm skersmens, pastebimos gan retai, tačiau smarkiai paplintančios.

Dažniausi karpų gydymo metodai

Karpų gydymas – priemonių naudojimas siekiant jas pašalinti.

Populiariausias ir bene efektyviausias būdas tai daryti yra šalinimas lazeriu. Tai gali būti ir sprendimas tuo atveju, kai kitos priemonės nepadeda. Lazeris yra labai tikslus ir nepažeidžia kitų audinių, o šalinimui užtenka vos 1 procedūros.

Chirurginiu būdu šalinamos karpos sunaikinamos efektyviai, tačiau vėliau lieka randai. Dar karpas galima šalinti kriodestrukciniu būdu – sušaldžius šaltu azotu. Tai yra laiko patikrintas, bet ganėtinai ilgai trunkantis metodas, kuris veikia dažnai, bet ne visada. Na ir galiausiai turime daugiausiai nepatogumų sukeliantį ir ilgiausiai trunkantį – šalinimą rūgštimi. Daug kas jo vengia, nes jis gali sukelti nepageidaujamas odos reakcijas.