Pasaulinę širdies dieną – Druskininkų kardiologijos centro kolektyvo žygis dviračiais

Žinodami, kad žmonės labiausiai tiki ne tuo, ką sakai, o tuo, ką darai, Druskininkų kardiologijos centro kolektyvas, minėdamas Pasaulinę širdies dieną, savo pavyzdžiu parodė, kaip reikia pasirūpinti savo širdies sveikata ir drauge su savo šeimų nariais išsiruošė į žygį dviračiais. Akcija, skirta atkreipti visuomenės dėmesį bei siekiant apsaugoti sveikus žmones nuo širdies ir kraujagyslių ligų ar sulėtinti ligos progresavimą jau sergantiems, buvo pavadinta „Kelias sveikos širdies link“.

Druskininkų kardiologijos centro kolektyvas savo pavyzdžiu parodė, kaip reikia pasirūpinti savo širdies sveikata ir drauge su savo šeimų nariais išsiruošė į žygį dviračiais/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Kardiologijos centro ir jų šeimos nariai nori priminti žmonėms apie širdies ligų grėsmes, padėti jiems išlikti sveikiems, parodyti, kad žmonių sveikata labai priklauso ir nuo jų pačių, kad sveikas gyvenimo būdas, subalansuota mityba ir judėjimas padeda išvengti ligų. „Širdies ligomis dažniausiai susergama ne dėl paveldėjimo, o dėl tingėjimo. Viena iš dažniausių šios ligos priežasčių – neteisingas gyvenimo būdas. Širdies ligos dažniausiai iš karto nepasireiškia skausmu arba infarktu, pirmiausia pažeidžiama kraujagyslių sienelės vidinė dalis –dėl rūkymo, riebaus, kaloringo maisto vartojimo, streso ir nejudraus gyvenimo būdo. Žmonės įpranta taip gyventi, kol vieną dieną miokardo infarktas ar insultas, atrodo, užgriūna visiškai netikėtai ir, gaila, bet vis dažniau paliečia ir jauną žmogų. Turi reikšmės aukštas kraujospūdis, padidėjęs cholesterolio ar gliukozės kiekis, cukrinis diabetas“, – pasakojo Druskininkų kardiologijos centro gydytoja kardiologė Jovita Samauskienė.

Gydytojos teigimu, nepaisant to, kad ir gydymas, ir diagnostika gerėja, vis dar daugiausia žmonių serga būtent širdies ir kraujagyslių ligomis. „Pastebima, kad paskutiniu metu ligos jaunėja – praktiškai 30 metų anksčiau susergama širdies infarktu. Todėl mes ir kviečiame, savo pavyzdžiu rodome, kad reikia kuo anksčiau susirūpinti savo širdimi, keisti gyvenimo būdą, žiūrėti, ką valgome. Ypatingai svarbu judėti. Nesvarbu, kaip – važiuoti dviračiu, eiti, bėgti, lipti laiptais. Jei kasdien bent 10-čia žingsnių padidinsite nueinamą atstumą – jau bus labai gerai, – kalbėjo J. Samauskienė. – Jeigu žmogus rūko ir negali atsisakyti šio žalingo įpročio, tikrai turėtų kreiptis į gydytoją ar vaistininką. Dabar yra siūloma daugybė priemonių, kurios gali padėti mesti rūkyti“.

Kardiologijos centro specialistai sako, kad druskininkiečiai, kaip ir visos šalies gyventojai, dažnai serga širdies ir kraujagyslių ligomis. Ir nėra labai sportuojantys ar judantys. Daugelis, apsilankę pas gydytojus, pripažįsta,  kad jiems patogiau, grįžus po darbo, tiesiog pasėdėti ant sofos ir pažiūrėti televizorių, o ne išeiti pasivaikščioti. „Žinoma tie, kas nori judėti, randa būdų, kaip tai padaryti, o tie, kas ieško priežasčių nejudėti, jų irgi ras, nepriklausomai, kad Druskininkuose yra visos sąlygos aktyviai leisti laisvalaikį“, – pasakojo J. Samauskienė.

Kardiologijos centro specialistai akcentavo, kad susirūpinti savo sveikata ypač svarbu COVID-19 pandemijos metu, nes širdies ir kraujagyslių ligomis sergantys pacientai patiria dvigubą grėsmę. „Šios grupės pacientai turi didesnę tikimybę susirgti sunkesne SARS-COV2 infekcijos forma. Be to, patys pacientai labiau bijo kreiptis pagalbos į gydytojus, tad neretai į gydytojų rankas patenka kritinės būklės, kai medicinos galimybės tampa labai ribotos. Tad savo sveikata privalu rūpintis daug labiau nei bet kada anksčiau“, – sako centro medikai.

Pasaulinės širdies federacijos patarimai, kaip gerinti savo širdies būklę:

– didinkite fizinį aktyvumą. Stenkitės penkis kartus per savaitę bent 30 minučių skirti vidutinio intensyvumo fizinei veiklai;

– neužmirškite, kad net maži dalykai – lipimas laiptais ar autobuso iškeitimas į pasivaikščiojimą – daro didelę įtaką;

– meskite rūkyti. Tai pats geriausias sprendimas, jei siekiate pagerinti savo širdies būklę. Jeigu žengti šį žingsnį itin sunku ir reikia patarimo, visada galite kreiptis į vaistininką ar gydytoją.

– subalansuokite mitybą;

– reguliariai tikrinkitės kraujo spaudimą. Tai vienas iš būdų nuolat sekti savo sveikatos būklę namuose.

Norinčius profilaktiškai pasitikrinti dėl širdies ir kraujagyslių ligų Druskininkų kardiologijos centras kviečia dalyvauti išplėstinėje širdies ir kraujagyslių prevencinėje programoje, kurios tikslas yra mažinti miokardo infarkto ir galvos smegenų insulto sergamumą. Registracija tel. 8 623 49997

Druskininkų kardiologijos centro informacija