Kviečia druskininkiečių bendruomenę pasinaudoti jai priklausančiais nemokamais sveikatos tyrimais

Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybės, poliklinikos ir Visuomenės sveikatos biuro vadovai aptarė prevencinių sveikatos programų įgyvendinimą Druskininkų savivaldybėje, pasiektus rodiklius ir priemones, kurių planuojama imtis, siekiant paraginti bendruomenę aktyviau pasinaudoti nemokamomis galimybėmis pasitikrinti sveikatą.

Užsiregistruoti nemokamiems sveikatos tyrimams galite, paskambinę į poliklinikos registratūrą tel. (8313) 53 702 arba susisiekę su savo šeimos gydytoju (šeimos gydytojų kontaktus rasite www.druskininkusavivaldybe.lt/veiklos sritys/sveikata sveikatos priežiūros įstaigos ir paslaugos)/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Druskininkų savivaldybės gydytoja Eglė Sadauskaitė akcentavo, kad prevencinės programos – galimybė anksti aptikti ligą ir ją išgyti. „Privalomuoju sveikatos draudimu apsidraudę žmonės gali nemokamai pasitikrinti sveikatą, dalyvaudami penkiose prevencinėse programose: gimdos kaklelio, krūties, priešinės liaukos ir storosios žarnos vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų. Net keturios iš penkių programų yra skirtos ankstyvajai vėžio diagnostikai. Šios prevencinės programos išskirtos ne veltui – mirtingumas nuo šių ligų yra vienas iš didžiausių, todėl kviečiu bendruomenę nerizikuoti ir prevenciškai jau šiandien užsiregistruoti jums priklausantiems nemokamiems tyrimams“, – sakė E. Sadauskaitė.

E. Sadauskaitė: „Privalomuoju sveikatos draudimu apsidraudę žmonės gali nemokamai pasitikrinti sveikatą, dalyvaudami penkiose prevencinėse programose.“/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Statistika rodo, kad druskininkiečiai aktyviausiai dalyvauja krūties vėžio prevencinėje programoje, mažiausiai – storosios žarnos vėžio.

Druskininkų savivaldybė atkreipia dėmesį, kad dėl pandemijos prevencinių programų vykdymas nėra apribotas, todėl pacientai gali skambinti į poliklinikos registratūrą arba kreiptis į savo šeimos gydytoją (dirbantį ir privačiame kabinete, ir poliklinikoje) siuntimo bei pasitikrinti sveikatą.

E. Matienė: „Kai poliklinikoje dirbo koordinatorė, bendruomenės naudojimasis prevencinėmis programomis išaugo – žmonėms labai svarbus asmeninis dėmesys, sklandus ir greitas patikros procesas.“/Asmeninio archyvo nuotrauka

Prevencinių ligų programų statistiką pristačiusi poliklinikos vadovė Eglė Matienė pažymėjo, kad 2019 m. poliklinikoje dirbo koordinatorė, kuri aktyviai padėjo Druskininkų žmonėms pasinaudoti visomis jiems priklausančiomis nemokamomis prevencinėmis programomis. Tuomet bendruomenės naudojimasis šiomis programomis išaugo – žmonėms labai svarbus asmeninis dėmesys, sklandus ir greitas patikros procesas.

Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius pabrėžė, kad būtina atrasti priemones, kurios geriausiai paveiktų konkrečią auditoriją. „Vienam pacientui geriausiai veikia skelbimas laikraštyje, kitam – gydytojo išrašytas siuntimas, trečiam – koordinatorės skambutis. Todėl priemonės turi būti kompleksiškos, apimančios įvairias komunikacijos formas“, – sakė L. Urmanavičius.

I. Kostina: „VSB pasiruošęs toliau bendradarbiauti su poliklinika ir šeimos gydytojais dėl bendro tikslo – druskininkiečių sveikatos.“/Asmeninio ar

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Inga Kostina pažymėjo, kad biuras aktyviai kviečia bendruomenę pasinaudoti minėtomis prevencinėmis ligų programomis. „Spausdiname plakatus, juos kabiname poliklinikoje, viešiname socialiniuose tinkluose, nuolat primename žmonėms, kad jie turėtų pasitikrinti sveikatą. Esame pasiruošę ir toliau bendradarbiauti su poliklinika ir šeimos gydytojais dėl bendro tikslo – druskininkiečių sveikatos“, – sakė I. Kostina.

Druskininkų savivaldybės informacija