Kompleksas „Grand SPA Lietuva“ jau 50 metų rašo sėkmės istoriją

Per penkiasdešimt gyvavimo metų „Grand SPA Lietuva“ sukaupė turtingą istoriją. Vienus jo vadovus pakeitė kiti, tačiau įstaigos misija išliko ta pati – tęsti senąsias Druskininkų kurorto sveikatinimo ir gydymo tradicijas, padėti lankytojams susigrąžinti fizinę kūno ir proto galių būklę.

Šventinę dieną prie simbolinės sienelės drauge įsimažino vyr. portjė D. Pilvelis (dirba 30 m.), UAB koncernas „Achemos grupė“ generalinė direktorė I. Kimienė, vyr. slaugytoja A. Kalendė (dirba 38 m.), UAB „Grand SPA Lietuva“ generalinė direktorė D. Budrienė, buvusi ilgametė personalo vadybininkė A. Ričkienė (dirbo 42 m.), slaugytojos padėjėja D. Mikelionienė (dirba 30 m.), Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas S. Kazakevičius / Roberto Kisieliaus nuotrauka

Visa ilgo įmonės gyvenimo istorija kruopščiai užfiksuota ir saugoma albumuose, iš kurių ir šiandien į mus žvelgia kadaise ten dirbę žmonės, jame įamžintos darbo ir švenčių akimirkos.

Praėjusį ketvirtadienį komplekse „Grand SPA Lietuva“ surengta 50-mečio šventė subūrė buvusius ir esamus darbuotojus, gausų būrį jų pasveikinti atvykusių svečių.

Šventinę dieną prie simbolinės sienelės drauge įsimažino vyr. portjė D. Pilvelis (dirba 30 m.), UAB koncernas „Achemos grupė“ generalinė direktorė I. Kimienė, vyr. slaugytoja A. Kalendė (dirba 38 m.), UAB „Grand SPA Lietuva“ generalinė direktorė D. Budrienė, buvusi ilgametė personalo vadybininkė A. Ričkienė (dirbo 42 m.), slaugytojos padėjėja D. Mikelionienė (dirba 30 m.), Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas S. Kazakevičius / Roberto Kisieliaus nuotrauka

Dėmesys esamiems ir buvusiems darbuotojams

Prieš 50 metų veiklą pradėjusi sanatorija „Lietuva“ nuo pat pirmųjų dienų buvo išskirtinė įstaiga – į ją gydytis atvykdavo to meto išrinktieji. Čia buvo siūlomos pačios geriausios paslaugos, ant stalo buvo patiekiami „deficitiniai“ produktai, o darbuotojams, žinia, taip pat buvo keliami griežti reikalavimai.

Įdomu, ar sanatorijos vyriausiasis gydytojas Vytautas Bronius Pulkaunikas, kurio dėka pirmiausia ir ėmė klestėti tuometė sanatorija, galėjo numanyti, kad po kelių dešimtmečių ši įstaiga pavirs dideliu kompleksu, po vienu stogu sujungusiu tris viešbučius, gydyklą, SPA, vandens parką ir vaikams skirtą pramogų erdvę?

O praėjusio ketvirtadienio pavakarę susirinkusieji į iškilmingą renginį pirmiausia turėjo galimybę pažiūrėti retrospektyvinį dokumentinį filmą, kuriame prisiminti ir sanatorijoje „Lietuva“ dirbę specialistai, ir dabar įmonėje „Grand SPA Lietuva“ dirbantys žmonės – visi, kurie kūrė ir tebekuria jos istoriją. Daug šiltų emocijų sukėlė filme išsakyti buvusių ilgamečių vadovų Algimanto Šiaučiulio ir Vladimir Ščiupakov, prisiminimai, paminėti smagesni įvykiai, buvusių darbuotojų pasakojimai apie to meto sanatorijos išskirtinumus ir ypatumus.

Šventinio renginio akimirkos / Roberto Kisieliaus nuotraukos

Sveikinimų gausa

Tądien renginyje buvo išsakyta labai daug gražių žodžių buvusiems sanatorijos darbuotojams, dabartiniam kolektyvui. Sulaukta ir daugybės sveikinimų bei dovanų.

„Sveikindama Jus su nepaprastai gražiu 50-uoju bendrovės „Grand SPA Lietuva“ jubiliejumi. Didžiuojuosi Jumis visais ir kiekvienu atskirai, kad savo atsakingu darbu jau pusė amžiaus puoselėjate geriausias poilsio bei sveikatinimo tradicijas, taikote gydymą, paremtą natūraliais gamtos ištekliais, skleidžiate žinią ir mokote svarbiausių vertybių – rasti laiko sau, savo sveikatai, savo artimiesiems. Jūs esate gyvas įrodymas, kad nuoširdžiu darbu ir atsidavimu galima įveikti visus iššūkius, pergyventi visas pergales ir išlikti aukštumoje – kaip prieš 50 metų uždavėte gero poilsio toną vienoje gražiausių mūsų šalies vietų – Druskininkuose – taip šį toną išlaikote ir šiandien. Nuo sanatorijos „Lietuva“ iki šiandien esančio įspūdingo komplekso „Grand SPA Lietuva“ nuėjote ilgą kelią ir tapote neatsiejama Druskininkų kurorto dalimi. Ne veltui į „Grand SPA Lietuva“ atvykstančius svečius pasitinka ant suolelio besiilsintis legendinis Lietuvos kino ir teatro aktorius Donatas Banionis, Jūsų poilsio ir sveikatingumo centre atgaudavęs jėgas po įtemptų ir sudėtingų laikotarpių. Legendinėje vietoje – legendinis žmogus. Savo profesionalumo dėka sukūrėte vardą, kuriuo šiandien visi pelnytai didžiuojamės. Jis žinomas ir vertinamas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Ačiū už Jūsų prasmingą darbą, už tai, kad dovanojate klientams geras emocijas, kuriate harmoningą aplinką, grąžinate jiems jėgas ir gyvenimo džiaugsmą. Būkite sveiki ir pasidžiaukite savo pasiekimais“, – sveikinimo kolektyvui žodžius perdavė koncerno „Achemos grupė“ valdybos pirmininkė Lidija Lubienė.

Renginyje dalyvavusi koncerno „Achemos grupė“ generalinė direktorė Irmantė Kimienė sakė, kad jai smagu jau 20 metų stebėti „Grand SPA Lietuva“ pokyčius, virsmą ir dideles visos komandos pastangas: „Šiandien tikrai sudėtingas uždavinys mums visiems rasti laiko sau, savo sveikatai. Tai yra tarsi savotiškas menas – planuoti, kurti save, stabtelėti nuolatiniame skubėjime ir tiesiog pasimėgauti tuo, ką Jūs turite čia – sveikatinimo ir grožio procedūromis! Būtent todėl, sveikindama Jus šio solidaus jubiliejaus proga, koncerno valdybos ir visų bendrovių vardu įteikiu dovaną – meno kūrinį, kuris papuoš Jūsų kompleksą ir taps dalimi to meno, kurį, būdami čia kasdien, kuriate patys, mokydami mus pajausti ir įvertinti poilsio prasmę ir laiko sau vertę“.

„Druskininkų širdyje įsikūręs vienas didžiausių sveikatingumo ir poilsio kompleksas „Grand SPA Lietuva“ – svarbi mūsų kurortui įstaiga, turinti savo istoriją. 2004 metais Vyriausybės kanceliarija, valdžiusi sanatoriją, ją išnuomojo koncernui „Achemos grupė“. Nerekonstruotam, nugyventam pastatui reikėjo atlikti būtiniausius renovacijos darbus, todėl buvo nuspręsta sanatoriją patikėti privačiam investuotojui ir taip išsaugoti svarbų kurortui objektą. Šiandien rezultatai kalba patys už save – modernus, patrauklus, populiarus kompleksas yra svarbi Druskininkų turizmo rinkos dalis.

Sveikinu komplekso vadovus ir gausų kolektyvą su gražiu įstaigos jubiliejumi – savo darbu Jūs kasdien kuriate ir tobulinate ne tik savo įstaigą, bet ir Druskininkų turizmo sektorių. Ačiū Jums.

Linkiu ir toliau tobulėti, augti, kurti pridėtinę vertę ir būti lyderiais sveikatinimo ir poilsio srityje!“, – jubiliejaus proga sveikinimo žodžius perdavė renginyje negalėjęs dalyvauti Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

UAB „Grand SPA Lietuva“ generalinė direktorė Dalia Budrienė daugiausia šiltų žodžių išsakė įmonėje dirbusiems ir dirbantiems žmonėms: „Šiandien ypatinga proga prisiminti ir švęsti sėkmės istoriją. Istoriją, kuri vystėsi pusę šimtmečio, dviejų amžių ir dviejų santvarkų sandūroje. Istoriją, kurią iki šiol, išsaugoję senąją Druskininkų kurortologijos tradiciją, pasakoja ypatingi žmonės, pasitelkę mokslo išradimus ir motinos žemės išteklius. Šiandien mes turime kuo džiaugtis ir už ką dėkoti. Pirmiausia – ilgamečiams sanatorijos „Lietuva“ darbuotojams, veteranams, kurių dalis yra šiandien ir šioje salėje. Ačiū Jums už tai, kad ilgus dešimtmečius dovanojote šypseną ir rankų šilumą neišmatuojamam skaičiui sanatorijos klientų. Dėkoju visiems buvusiems ir esamiems „Grand SPA Lietuva“ svečiams – už pasitikėjimą, už tai, kad leidžiate mums būti Jūsų sveikatos dalimi. Šis kompleksas jau 50 metų egzistuoja tik dėl Jūsų. Ačiū koncerno „Achemos grupė“ atstovams – už bendrą darbą, pagalbą ir palaikymą. Didžiuojamės būdami dalimi išskirtinės verslo organizacijos Lietuvoje. Tai – mūsų stiprybė ir tvirtas užnugaris. Už ilgametį darbą kartu, klientus, kurie renkasi mūsų įstaigą, kad pasisemtų sveikatos ir poilsio, dėkojame verslo tarpininkams ir partneriams. Už ilgametę partnerystę, atstovavimą, nuoširdžią pagalbą dėkojame Druskininkų savivaldybei, Turizmo ir verslo informacijos centrui, Nacionalinei Lietuvos sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų bei Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijai. Ir pačią didžiausią padėką šiandien noriu išreikšti visiems esamiems „Grand SPA Lietuva“ darbuotojams – įmonei nėra nieko brangesnio už Jus. Dėkoju už Jūsų kasdieninį nuoširdų, nelengvą, dažnai nematomą jūsų darbą, kuriant „Grand SPA Lietuva“ istoriją.“

Renginyje dalyvavęs Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Simonas Kazakevičius sakė, kad miestui „Grand SPA Lietuva“ labai svarbus objektas, nes kuria labai didelę pridėtinę vertę, kaip vienas didžiausių darbdavių, turintis puikų kolektyvą, sukuriantis puikias paslaugas: „Druskininkams, kaip kurortui, „Grand SPA Lietuva“ svarbus ir dėl to, kad tai – vienas iš didžiausių traukos objektų, siūlantis kokybiškas paslaugas, suteikiantis patrauklumo mūsų kurortui. 50 metų žmogui, atrodytų, nedaug, bet įstaigai, organizacijai, tikrai ilgas laikotarpis. Džiaugiuosi, kad mūsų kurorte, penkis dešimtmečius ir ilgiau gyvuoja ne tik „Grand SPA Lietuva“, bet ir „Draugystės sanatorija“, „Eglės sanatorija“. Ir jos vis dar klesti. Na, o „Grand SPA Lietuva“ savaime neegzistuotų be jų darbuotojų – juk pastatai be darbuotojų vertės nekuria. Vertę sukuria žmonės. Visus Jus su Jūsų švente. Didžiuokitės tuo, ką turite. Mes Jumis labai didžiuojamės!“

Pasveikinti „Grand SPA Lietuva“ kolektyvą atvykęs LR Seimo narys Streikus sakė: „Iš tikrųjų ši Jūsų šventė yra nuostabi. Kaip kartą taip įdomiai pasakęs Zigmundas Froidas: „Dievas tverdamas pasaulį, padarė klaidą, nes nepagalvojo, kad reikia žmonėms suteikti pakankamai sveikatos, kad jie būtų laimingi. Tai aš manau, kad šitą spragą, Dievo pražiopsotą, kad žmonės neturi pakankamai sveikatos arba greitai ją pameta, sėkmingai bando ištaisyti, kompensuoti jūsų įstaiga. Manau, kad iš tikrųjų net nepagalvojame, kad čia yra tarsi šventovė, žmonės, čia pabuvę, išeina kitokie – sugeba pastebėti laimę, kuri yra aplinkui, grožį, būna truputį pakeltomis galvomis, nes jau nebežiūri tik į žemę, bet pastebi, kad danguje yra ir žvaigždės“.

Nacionalinės Lietuvos sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijos prezidentas Artūras Salda pasidžiaugė, kad per 50 metų Druskininkuose buvo sukurtas toks įspūdingas kompleksas „Grand SPA Lietuva“: „Ir labai smagu, kad per tuos metus puoselėjate būtent sanatorinio-kurortinio gydymo tradicijas, derinate ją su puikia, atnaujinta infrastruktūra, su mokslo atradimais, inovacijomis. Norisi pasidžiaugti, kad priklausote Nacionalinei Lietuvos sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijai – turite tvirtą pagrindą, pozityvų požiūrį į tai, ką mes darome. „Grand SPA Lietuva“ yra viena didžiausių tokio tipo įstaigų Lietuvoje. Ir smagu, kad galime kartu edukuoti visuomenę, teikti jiems sveikatinimą. Tuo pačiu norisi pasidžiaugti, kad esate ir stiprus konkurentas, verčiate mus pasitempti. Sveika konkurencija teikia naudą tiems, kurie konkuruoja kolegiškai. Svarbiausia, kad tai naudinga mūsų klientams. O šiandien Jūsų Druskininkų kaimynai, kurie visi esame asociacijos nariai, – „Draugystės sanatorija“, „Eglės sanatorija“, „UPA Medical SPA“, „SPA Vilnius Druskininkai“ sveikiname Jus 50-ojo jubiliejaus proga, linkime dar daug metų gyvavimo ir malonumo dirbant taip reikalingą darbą“.

„Grand SPA Lietuva“ – didžiausias sveikatingumo ir poilsio kompleksas, įsikūręs pačioje Druskininkų kurorto širdyje, Nemuno ir Ratnyčėlės upių santakos šlaite. Apsigyvenę „Grand SPA Lietuva“ komplekse, žmonės pasijunta kaip tikroje sveikatingumo šalyje, mėgaujasi ramybe, kol profesionalai rūpinasi jų sveikata ir gera nuotaika.

Sanatorijoje dirba kvalifikuoti ir patyrę gydytojai bei kiti specialistai, čia atliekama per 100 įvairiausių sveikatingumo procedūrų.

Parengė Laima Rekevičienė