Kokias ligas bei sutrikimus gydo urologas?

Ne paslaptis, kad žmogaus sveikata – ypač plati tema. Taigi, nieko keista, jog tam, kad būtų  užtikrinta tinkama mūsų sveikatos priežiūra, reikalingos įvairių specialistų paslaugos. Ne išimtis yra ir urologas. Taigi, atsakysime į klausimą – kokias ligas gydo šis specialistas?

Prostatos ligos

Vienas dalykų, kurio negalima nepaminėti, kai siekiame atsakyti į klausimą, ką gydo urologas, yra prostatos ligos. Nors tokio pobūdžio problemomis gali kamuoti ir jaunus vyrus, paprastai su jomis susiduria vyresni nei 50 metų amžiau stipriosios lyties atstovai. Svarbu pasakyti ir tai, kad visos prostatos ligos yra tiriamos bei gydomos skirtingai. Visi, vienas pagrindinių požymių, kurį pastebėjus jau galima įtarti apie prostatos ligas, yra šlapinimosi problemos. Na, o dažniausiai pasitaikančios ligos yra šios: prostatos išvešėjimas, prostatitas, prostatos vėžys. 

Inkstų ligos

Urologas taip pat yra tas specialistas, kuris gydo inkstų ligas. Dažniausiai pasitaikančios inkstų ligos yra šios – inkstų uždegimas, inkstų akmenligė, lėtinis inkstų nepakankamumas. Skausmingas ir dažnas šlapinimasis, karščiavimas, inkstų skausmas – požymiai, kuriuos pastebėjus, jau galima įtarti inkstų ligą. 

Varpos ligos

Urologas yra ir tas specialistas, į kurį reikėtų kreiptis, jei susiduriate su varpos ligomis. Ypač dažnai pasitaikančios yra šios: fimozė, Peirono liga, balanopostitas. Šių ligų priežastys bei gydymas yra skirtingi. 

Sėklidžių ligos

Atsakant į klausimą, kokias ligas gydo šis specialistas, negalima pamiršti ir sėklidžių ligų. Sėklidžių gydymo gali prireikti ypač įvairiais atvejais, pavyzdžiui, jei buvo pasigauta lytiniu keliu plintanti infekcija, patirta sėklidžių trauma ar kamuoja sėklidžių apsisukimas. Visos šios ligos bei sutrikimai yra gydomi skirtingais būdais. 

Potencijos sutrikimai

Kreiptis į šį specialistą vertėtų ir tuo atveju, jei kamuoja potencijos sutrikimai. Nors su jais paprastai susiduria vyrai, kurie yra vyresni nei 50 metų, verta akcentuoti, kad vis dažniau šios problemos kyla ir jaunesniems. 

KonsultacijaNa, o pabaigai belieka tik pridurti, kad, jeigu jus jau kamuoja išvardintų sričių ligos ar pastebite tam tikrus požymius, kurių anksčiau nebuvo, verta rinktis šio specialisto konsultaciją. Daugiau apie tai info rasite https://www.homosanus.lt/urologo-konsultacija.