Informacija dėl COVID-19 vakcinacijos ir tyrimų

Ketvirtąja vakcinos doze gali pasiskiepyti lėtinėmis imunitetą silpninančiomis ligomis sergantys pilnamečiai asmenys arba tie, kurių imuninės sistemos funkcija yra sunkiai sutrikusi dėl kitų priežasčių, taip pat asmenys, kuriems taikomas gydymas imuninę sistemą slopinančiais vaistais. Dėl skiepijimo reikia kreiptis ir konsultuotis su gydančiu gydytoju.

Pakartotinai pasiskiepyti minėtiesiems gyventojams rekomenduojama, praėjus 90 dienų po sustiprinančiosios vakcinos dozės. Skiepijant ketvirtą kartą (kam sustiprinančioji dozė buvo antroji – trečią kartą), gali būti skiriama įprasta „Comirnaty“ vakcinos dozė arba pusė „Spikevax“ vakcinos dozės (0,25 ml).

Taip pat šiuo metu pirmą kartą skiepytis gali visi gyventojai nuo 5 metų, o 12 metų ir vyresni gali gauti sustiprinančiąją vakcinos dozę, registruodamiesi internetu arba kreipdamiesi į savo šeimos gydytoją.

Druskininkų savivaldybėje pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos galima VšĮ Druskininkų pirminės sveikatos priežiūros centre (M. K. Čiurlionio g. 82), iš anksto užsiregistravus.

Registruotis ir sužinoti daugiau informacijos apie vakcinaciją galima tinklalapyje www.koronastop.lt

Dėl COVID-19 ligos testuojami simptomų turintys asmenys šeimos gydytojo paskyrimu, ir tai atlieka jų šeimos gydytojo įstaiga. Simptomų turintiems asmenims šie tyrimai atliekami nemokamai.

Mokamus COVID-19 ligos tyrimus galima pasidaryti:

VšĮ Druskininkų ligoninėje (Sveikatos g. 30, Druskininkai)

„Synlab“ medicinos tyrimų laboratorijoje (M. K. Čiurlionio g. 82, Druskininkai)

„Antėja“ laboratorijoje (M. K. Čiurlionio g. 65, Druskininkai)