Estetinis plombavimas – kelias į visapusišką laisvę šypsotis!

Psichologai teigia, jog net 74 proc. žmonių nesąmoningai jaučia palankumą plačiai besišypsantiems žmonėms, tačiau daugelio mūsų laisvę šypsotis varžo netaisyklinga dantų forma, spalva, tarpeliai ir daugybė kitų minimalių problemų, kurias nesunkiai išsprendžia estetinė odontologija.

Jau ir Druskininkų „Šypsenos akademija“ odontologijos klinikoje Jums gali būti atlikta estetinio plombavimo procedūra/Asmeninio archyvo nuotrauka

Estetinė odontologija apima dantų balinimo, estetinio plombavimo ir protezavimo procedūras, dažnais atvejais šias paslaugas kombinuojant kartu. Estetiškai koreguoti galima priekinių dantų vainikėlių formą, ilgį, tarpelius tarp dantų ar nežymią danties rotaciją (dantų persidengimą, pasisukimą).

Pacientams dažnai kyla klausimas, kurį dantų restauracijos būdą rinktis yra geriausia? Nors vienareikšmiško atsakymo nėra, tačiau, prieš renkantis dantų restauracijos būdą, būtina, kad profesionalus specialistas įvertintų individualią paciento situaciją. Sprendimą priimti bus paprasčiau, jeigu daugiau sužinosite apie šiuos metodus.

Druskininkų odontologijos klinikos „Šypsenos akademija“ gydytoja odontologė J. Taurozaitė Valentė/Asmeninio archyvo nuotrauka

Šį kartą Druskininkų odontologijos klinikos „Šypsenos akademija“ gydytoja odontologė Justina Taurozaitė Valentė papasakojo viską, ką reikėtų žinoti apie estetinį plombavimą ir atsakė į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie šį metodą.

Pirmiausia – konsultacija su specialistu

Konsultacijos metu su pacientu yra aptariami ir įvertinami įvairūs estetinės odontologijos sprendimai. Konsultacijos metu taip pat atliekamas nuodugnus ištyrimas, specialistas įvertina individualią paciento situaciją ir galimus taikyti estetinės odontologijos metodus. Paciento lūkesčiai sugretinami su galimais metodais, apžvelgiamas preliminarus projekto planas.

Estetinis plombavimas – kas tai?

Estetinis plombavimas – tai populiarus ir greitas metodas, leidžiantis pakeisti neestetiškai atrodančių dantų išvaizdą, atkurti nudilusius dantų kraštus, nuskilusius kampučius. „Šypsenos akademijos“ gydytoja odontologė J. Taurozaitė Valentė įvardija estetinio plombavimo privalumus: „Estetinis plombavimas yra minimaliai invazyvi procedūra, kurios metu tausojami esami dantų audiniai, nereikia šlifuoti dantų paviršių.

Pasitelkus šį metodą, per trumpą laiką galima pakeisti dantų spalvą, formą bei dydį. Šis metodas padeda sukurti natūralią, estetišką dantų išvaizdą, o procedūros kaina yra mažesnė negu kitų estetinės odontologijos šypsenos kūrimo metodų, pavyzdžiui, protezavimo dantų laminatėmis. Dažniausiai procedūra atliekama, naudojant vietinį nuskausminimą, todėl yra visiškai neskausminga.“

Kokiais atvejais tikslinga rinktis estetinį plombavimą?

Estetinis plombavimas yra rekomenduojamas, kai nėra didelių ėduonies pažeidimų ir norima atkurti nedidelius danties defektus.

Šią procedūrą galima atlikti, esant dantų nudilimams, jei prireikia koreguoti tarpus tarp dantų, kai tenka estetiškai ištaisyti tam tikrus dantų trūkumus. Jei nesate užtikrinti, ar Jūsų atveju gali būti taikomas estetinis plombavimas, Jums visada padės gydytojas odontologas, kuris įvertins Jūsų situaciją ir nustatys, kokios procedūros galėtų sukurti tobulą šypseną.

Kodėl verta rinktis estetinį plombavimą?

Didžiausias šio metodo privalumas yra tas, jog tai – minimaliai invazinė procedūra, nereikia nušlifuoti dantų paviršių. Dar vienas didelis privalumas – visus estetinėje srityje esančius dantis galima tvarkyti iš karto, todėl pacientas greitai gali džiaugtis puikiai atrodančia šypsena.

Kiek vizitų reikia, norint sukurti tobulą šypseną, pasitelkiant estetinį plombavimą?

Vizitų skaičius priklauso nuo paciento situacijos, estetiškai plombuojamų dantų skaičiaus. Pirmojo vizito metu pacientui suteikiama specialisto konsultacija. Jos metu su pacientu nusprendžiama, ko pacientas tiksliai nori, ar tenkina esama dantų spalva, ar vis dėlto norima baltesnių dantų, įvertinama, kaip ir kiek pageidaujama keisti dantų formą ir dydį. Konsultacijos metu atliekama rentgeno nuotrauka ir esamų dantų nuotrauka, nuimami atspaudai pavaškavimui. Taip pat prieš estetinį plombavimą rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą. Antrojo vizito metu pacientui parodoma, kaip dantys atrodys vizualiai, ir atliekama plombavimo procedūra. Trečiojo vizito metu pakartotinai apžiūrima ir įvertinama esama situacija, atliekamas baigiamasis poliravimas, ir pacientas jau gali džiaugtis savo natūraliai atrodančia tobula šypsena!

Ar estetiškai plombuoti dantys reikalauja ypatingos priežiūros?

Kaip ir natūraliems dantims, reguliari profesionali burnos higienos procedūra turėtų būti altiekama du kartus per metus. Taip pat reikėtų reguliariai, kartą per metus, lankytis pas gydytoją odontologą plombų nupoliravimui. Reikėtų atkreipti dėmesį ir į dantų priežiūros priemones – renkantis dantų pastą, vertėtų atsižvelgti, ar ji nėra pernelyg abrazyvi, rekomenduojama rinktis minkštą dantų šepetėlį.

Svarbu žinoti, kad estetinės plombos nepasiduoda balinimui, tad, jei norite pašviesinti dantis, dantų balinimą reikėtų atlikti dar prieš estetinio plombavimo procedūrą. Reikėtų atkreipti dėmesį dar ir į tai, kad, kaip ir natūraliems, taip ir plombuotiems dantims, kenkia panašūs dalykai: rūkymas, gėrimai, kuriuose yra dažiklių, alkoholis, prasta dantų priežiūra, maisto produktai, kuriuose yra daug cukraus bei kiti panašūs gaminiai.

Ar šiuo metodu galima plombuoti krūminius dantis?

Taip, krūminiai dantys, taip pat kaip ir priekiniai, yra plombuojami, atstatant danties anatomiją. Dažnai dar iki šiol pacientai galvoja, kad estetinis plombavimas yra atliekamas tik priekiniams dantims, nes jie vizualiai yra matomi labiausiai. Vis dėlto, svarbu nepamiršti ir krūminių dantų, kuriems estetinis plombavimas reikalingas ne tik dėl išvaizdos, tačiau ir dėl funkcionalumo. Pavyzdžiui, esant dideliam tarpui tarp dantų, kramtymo procesas gali būti ne toks funkcionalus, o tai dažniausiai sukelia didesnes dantų problemas. Taip pat tarpdančiuose gali kauptis maisto likučiai, kurie sukelia uždegimus.

Kodėl žmogui taip svarbu turėti gražią ir sveiką šypseną?

Sukūrus ir įgyvendinus žmogui jo svajonių šypseną, jis tarytum išsilaisvina, pagerėja jo emocinė būklė, atgimsta pasitikėjimas savimi. Žmogus ima drąsiau šypsotis, šypsena tampa tarytum jo vizitinė kortelė. Estetinis plombavimas yra nepamainoma priemonė, siekiant gražios ir taisyklingos šypsenos.

Geriausias metas išpildyti svajonę – dabar!

„Šypsenos akademija“ kviečia Jus atvykti į aukščiausio lygio specialistų konsultaciją ir išpildyti savo svajonę turėti tobulą šypseną.

Toli vykti nereikės, nes jau ir Druskininkų „Šypsenos akademija“ odontologijos klinikoje Jums gali būti atlikta estetinio plombavimo procedūra!

Ženkite pirmąjį žingsnį svajonių šypsenos link – visą rugsėjį „Šypsenos akademijoje“ Druskininkuose taikome ypatingą pasiūlymą – dantų balinimas lazeriu net 50 proc. pigiau!

Lauksime Jūsų adresu: K. Dineikos g. 1, SPA Vilnius Druskininkai. Registruotis galite telefonu +370 643 52 525 arba internetu www.sypsenosakademija.lt

Užsakymo Nr. MDR-320-02