Druskininkų savivaldybės sveikatos priežiūros sistemai – trys milijonai investicijų

Vyriausybei pritarus sveikatos priežiūros tinklo pertvarkai, Druskininkų savivaldybė pradėjo pasiruošimą jai – birželio mėnesį Taryboje buvo nuspręsta inicijuoti Druskininkų savivaldybės sveikatos centro kūrimą, pasirašant visų norinčių centro veikloje dalyvauti įstaigų bendradarbiavimo sutartį.

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas kreipėsi į visas 23 Druskininkų savivaldybėje veikiančias sveikatos priežiūros įstaigas ir pakvietė jas dalyvauti centro veikloje. 12 didžiausių pagrindinių įstaigų sutiko prisijungti prie minėto centro veiklos.

Prajusią savaitę Druskininkų savivaldybės vadovai ir administracijos specialistai susitiko su visų 12-os įstaigų – ligoninės, poliklinikos, Visuomenės sveikatos biuro, privačių kabinetų, sanatorijų – atstovais ir aptarė būsimo Druskininkų sveikatos centro veiklą ir naudą bendruomenei.

„Visos sveikatos priežiūros paslaugos, kaip ir iki šiol, bus teikiamos tose pačiose įstaigose, tačiau bendradarbiaudami tarpusavyje galėsime užtikrinti prieinamesnes ir kokybiškesnes paslaugas Druskininkų bendruomenei ir kurorto svečiams, mažinti eiles pas medikus, sudaryti palankesnes galimybes konsultuotis su iš didmiesčių atvykstančiais specialistais.

Sveikatos centro koordinatoriumi bendru sutarimu nusprendėme paskirti Polikliniką, kuri užtikrins centre veikiančių įstaigų bendradarbiavimą, sklandų paslaugų teikimą, grįžtamąjį ryšį tarp įstaigų ir pacientų. Mano siūlymas – projekto administravimo išlaidas padengti savivaldybės Sveikatos programos lėšomis. Bendradarbiavimo sutartį pasirašiusioms įstaigoms atsiras galimybė pretenduoti į Druskininkų savivaldybės sveikatos priežiūros investicijoms skirtas ES lėšas. Paraiškas teiks savivaldybės administracija, o įstaigos taps projekto partneriais. Tai bus 100 proc. finansuojama ES lėšomis, nereikalaujant papildomo prisidėjimo iš įstaigų ar savivaldybės. Ačiū visoms 12-ai sveikatos priežiūros įstaigų. Džiaugiuosi, kad esate sutelkę dėmesį į gydymo kokybę ir pacientų poreikius“, – sakė meras R. Malinauskas.

Investicijos numatomos į skirtingas kryptis:

– Pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų modernizavimui Druskininkų savivaldybei yra numatyta beveik 238 tūkst. Eur. Į šias lėšas galės pretenduoti visos pirmines ambulatorines paslaugas teikiančios įstaigos, kurios veiks Centro apimtyje.

– Antrinio lygio ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugoms Druskininkų savivaldybei skirta beveik 511 tūkst. Eur. Į šias lėšas galės pretenduoti keturios įstaigos – Druskininkų ligoninė, „Pušyno klinika“, „Draugystės sanatorija“ ir „Eglės sanatorija“.

– Tikslinės lėšos Druskininkų ligoninės paslaugų plėtrai siekia beveik 2,4 mln. Eur. Ligoninė planuoja išplėsti Priėmimo-skubios pagalbos skyrių ir atnaujinti jame esančią medicininę įrangą. Taip pat planuojama suremontuoti ir pritaikyti Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių naujiems keliamiems reikalavimams bei įsigyti svarbios medicininės įrangos: gyvybinių funkcijų monitorių su centrine stotimi, leidžiantį stebėti invazinį kraujo spaudimą, širdies minutinio tūrio monitorių, videolaringoskopą ir kita.

Planuojama, kad šios investicijos bus įgyvendintos iki 2027 metų pabaigos – paraiškos bus teikiamos jau šią žiemą.

Artimiausiu metu bus pasirašyta bendradarbiavimo sutartis ir jau lapkričio Taryboje šio centro steigimo klausimas bus teikiamas tvirtinimui.

Druskininkų savivaldybės vadovai ir administracijos specialistai susitikime su ligoninės, poliklinikos, Visuomenės sveikatos biuro, privačių kabinetų, sanatorijų atstovais aptarė būsimo Druskininkų sveikatos centro veiklą ir naudą bendruomenei / Edgaro Tamkevičiaus nuotrauka