Druskininkų ligoninės gydytojai pasitikrinti sveikatą kviečia ir moteris

VšĮ Druskininkų ligoninė visą gruodžio mėnesį kvietė vyrus nelikti abejingiems savo sveikatai ir atlikti kiekvienam vyrui svarbius profilaktinius sveikatos tyrimus, kartu atliekant ir prostatos specifinio antigeno (PSA) tyrimą.

Ligoninės iniciatyva sulaukė didelio susidomėjimo ir tikrai daug druskininkiečių vyrų pasitikrino sveikatą.

„Galime tik pasidžiaugti, kad didelio susidomėjimo sulaukusi programa ir aktyvus pacientų dalyvavimas paskatino sukurti panašią programą ir moterims“, – pasakojo Druskininkų ligoninės direktorė Evelina Raulušaitienė.

Ligoninės gydytojai ragina savo sveikata susirūpinti ir moteris, siūlydami aktyviai dalyvauti prevencinėse sveikatos programose/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Svarbu pasitikrinti profilaktiškai

„Kad šeima būtų laiminga, turi būti sveika mama ir žmona. Aš, kaip moteris, myliu savo šeimą. Todėl pati rūpinuosi savo sveikata ir kviečiu ja pasirūpinti visas moteris“, – ragino Druskininkų ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai Jurgita Matuliauskienė.

„Labai svarbu neatidėlioti sveikatos patikrinimo. Juk geriau kreiptis profilaktiškai, negu uždelsti ir ateiti per vėlai. Sveikatos programos ir skirtos profilaktikai, kad pasitikrintumėme savo organizmo būklę. Atlikę profilaktinius tyrimus, galime eiti pas šeimos gydytojus, gydytojus konsultantus, kad būtų nustatyta ar patikslinta diagnozė ir skirtas gydymas“, – sakė Druskininkų ligoninės klinikinės laboratorijos vedėja Miglė Kavaliukienė.

Taigi dabar ligoninės gydytojai ragina savo sveikata susirūpinti ir moteris, siūlydami aktyviai dalyvauti prevencinėse sveikatos programose.

Moters ištyrimo programa apima ne tik pačius svarbiausius ir dažniausiai skiriamus laboratorinius tyrimus, bet ir retesnius, kurie apima skydliaukės hormonus ir vėžinius žymenis.

Ši programa leidžia įvertinti bendrą organizmo būklę, atlikus bendrą kraujo tyrimą, lipidogramą, įvertinus gliukozės koncentraciją kraujyje, nustačius mikroelementų koncentracijas organizme.

„Tiksliausiai atliktų tyrimų rezultatus įvertins mūsų ligoninėje dirbantis gydytojas konsultantas ar Jūsų šeimos gydytojas, kuris atsižvelgs į Jūsų amžių, lytį, sveikatos būklę, ligos istoriją ir kitus faktorius bei pateiks galutinį įvertinimą“, – sakė E. Raulušaitienė.

Ji informavo, kad, siekiant nustatyti paciento ligos diagnozę, skirti gydymą, turi būti laiku atliktas tyrimas, gauti tikslūs ir aiškūs rezultatai.

„Druskininkų ligoninės klinikinėje laboratorijoje diegiami naujausi ir pažangiausi tyrimo metodai, todėl galime pasiūlyti aukščiausią atliekamų tyrimų kokybę, greitus tyrimų rezultatus, patrauklią ir konkurencingą tyrimų kainą. Laboratorija remiasi vidinės kontrolės standartais ir išorinėmis kokybės vertinimo programomis, vadovaujamės tarptautiniais ir nacionaliniais standartais, – sakė Druskininkų ligoninės direktorė. – Deja, dalyvaujančių prevencinėse programose skaičiai ligoninės vadovybės ir gydytojų netenkina. Akivaizdu, kad reikia kelti žmonių sąmoningumą dalyvauti aktyviau. Pacientams nebereikia vykti į didžiuosius šalies centrus ir laukti eilėse dėl tolimesnių tyrimų, daugumą paslaugų galite gauti savo mieste“.

„Labai svarbu neatidėlioti sveikatos patikrinimo, geriau kreiptis profilaktiškai, o ne uždelsti ir ateiti per vėlai“, – įsitikinusios Druskininkų ligoninės gydytojos B. Stoncelienė (kairėje) ir M. Kavaliukienė (dešinėje) /Roberto Kisieliaus nuotraukos

Dėl širdies ir kraujagyslių ligų ligoninėje galima pasitikrinti nemokamai!

VšĮ Druskininkų ligoninė kviečia pacientus (vyrus nuo 40 iki 54 metų ir moteris nuo 50 iki 64 metų) dalyvauti širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programoje.

„Atvykęs į ligoninę tikrintis sveikatos pagal širdies ir kraujagyslių profilaktikos programą, pacientas, per pusdienį gaus tai, ko tektų laukti, jei tai būtų planinė pagalba, – teigė Druskininkų ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai Jurgita Matuliauskienė. – Tik būtina iš anksto registruotis ir tam pasiruošti“.

Į programą – pagal kriterijus

„Į Druskininkų ligoninę specialiai pacientų konsultuoti atvyksta iš Santarų klinikų kardiologas Vytautas Juknevičius. Tai – dovana ne tik ligoninei, bet ir pacientams, labai didelis palengvinimas šeimos gydytojams, kuriems tampa lengviau įkalbėti žmones dalyvauti šioje programoje“, – teigė ligoninės direktorė E. Raulušaitienė.

Širdies ir kraujagyslių ligų profilaktikos programą finansuoja Valstybinė ligonių kasa iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo.

Joje kartą metuose dalyvauja vyrai nuo 40 iki 54 metų ir moterys nuo 50 iki 64 metų (imtinai). Sulaukusius šio amžiaus žmones šeimos gydytojai informuoja apie galimybę dalyvauti nemokamoje profilaktikos programoje.

Atliekami reikiami tyrimai, kurių metu ir nustatomi rizikos veiksniai.

Išaiškins rizikuojančius susirgti

Pasak ligoninės administracijos darbuotojų, žmonėms, nutarusiems pasitikrinti sveikatą ir dalyvauti programoje, kardiologas atliks detalius širdies ir kraujagyslių tyrimus, nustatys rizikos veiksnius bei koreguos tolimesnį žmogaus gyvenimo būdą, jei paaiškėtų, kad susirgti širdies ligomis rizika didelė.

Medikai informuoja, kad rizikuojančių susirgti tikrai daug. Statistika teigia, jog Lietuvoje mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų beveik dvigubai didesnis, nei Europos Sąjungos šalyse.

Išsivysčiusiose šalyse mirtingumas mažėja, kai kuriose šalyse sumažėjo trečdaliu, o Lietuvoje skaičiai pakito mažai.

Stengtis reikia patiems

„Ši programa – tai pirminė prevencija, nes dauguma dalyvaujančių dar neserga širdies ir kraujagyslių ligomis. Tad ir gydymo jiems dar nereikia – pakanka sureguliuoti rizikos veiksnius, kraujospūdį, cholesterolį. Rizikos veiksnių korekcija vykdoma, sureguliavus mitybą, pacientas turi labai pasistengti, kad rizika, kiek įmanoma, mažėtų. Tai būtina, kad žmogus išvengtų kardiovaskulinių įvykių – širdies infarkto ar širdies nepakankamumo“, – laiku susirūpinti sveikata kviečia Druskininkų ligoninės gydytojai.

Druskininkų ligoninės informacija