DRIC burnos chirurgas Donatas Cirulis: „Druskininkuose – puiki gamta ir nuoširdūs pacientai“

Druskininkų implantologijos centras, jau ne vienerius metus teikiantis daug odontologijos paslaugų, gali didžiuotis čia dirbančiais specialistais. Vieni iš jų gyvena Druskininkuose, kiti dirbti į kurortą atvyksta iš Lietuvos didmiesčių. Centras darbui Druskininkuose stengiasi pakviesti aukščiausios kvalifikacijos specialistus.

D. Cirulis: „Labiausiai motyvuoja, kai matai savo darbo rezultatą, pavyksta išspręsti sudėtingas problemas“ / DRIC archyvo nuotrauka

Druskininkų implantologijos centras teikia daug odontologijos paslaugų ir gali didžiuotis čia dirbančiais specialistais / DRIC archyvo nuotrauka

Kaune gyvenantis ir laikinojoje sostinėje bei Druskininkuose dirbantis burnos chirurgas Donatas Cirulis sakė, kad jam labai patinka dirbti mūsų kurorte, nes čia – puiki gamta ir malonūs žmonės.

– Donatai, kodėl pasirinkote odontologiją?

– Esu kilęs Iš Pasvalio. Turiu penkeriais metais vyresnį brolį, kuris pasirinko medicinos studijas LSMU Medicinos fakultete. Aš tuo metu žiūrėdavau serialą „Daktaras Hausas“ ir labai norėjau pats būti toks, kaip Hausas. Bet, stebėdamas brolio studijas, supratau, kad ten labai rimti reikalai.

Aš buvau už brolį šiek tiek kruopštesnis, man patikdavo krapštytis prie smulkių darbelių, patiko medžio darbai, piešimas, turėjau daug kantrybės. Supratau, kad ten, kur studijuoja brolis, daug teorijos, milžiniška atsakomybė. Bendravau su brolio bičiuliais – odontologijos studentais. Man patiko klausytis jų pasakojimų apie odontologiją, sužinojau, kad ten daug praktikos, juvelyrinių darbų, todėl pagalvojau, jog ir pats norėčiau to mokytis.

2012 metais įstojau į Lietuvos sveikatos mokslų universitetą (LSMU) studijuoti odontologijos specialybę. Iš pradžių buvo labai rimtos studijos, sudėtingos disciplinos. Paskui prasidėjo praktiniai dalykai – dantų plombavimas, atstatymas. Man tai pasirodė per daug paprasta, norėjau kažko sudėtingesnio.

Jau trečiame kurse nuėjau asistuoti veido žandikaulio chirurgui, ten eidavau kiekvieną savaitę. Supratau, kad čia viskas sudėtingiau, bet įdomiau – pas burnos chirurgus dažniausiai ateina vyresnio amžiaus žmonės, praradę daug dantų, todėl reikia kompleksinio gydymo.

Man gyvenime patinka tai, kas yra sudėtinga. Mano studijos baigėsi 2017 metais, iškart įstojau į Burnos chirurgijos rezidentūrą, rašiau mokslinius darbus, tobulinausi.

Burnos chirurgas D. Cirulis su šeima / Asmeninio archyvo nuotrauka

– Kur dirbate, kokias procedūras atliekate?

– Dirbu ir Kaune, ir Druskininkuose, abiejose vietose – kaip burnos chirurgas. Tai – dantų šalinimai, sinuso pakėlimai. Tai, ko žmogus jau nebeturi, stengiamės atstatyti, kompensuoti. Taip pat turiu ir gydytojo odontologo licenciją.

– Ar žmonės bijo eiti pas burnos chirurgą?

– Žmonės dar nuo sovietinių laikų turi odontologų baimę. Suprantama, juk tada gydytojo odontologo kėdė būdavo kiekvienoje mokykloje, tik dantis tuo metu gydydavo be nuskausminamųjų vaistų, įrankiai, grąžtai buvo prastos kokybės. Nenuostabu, jog odontologo kėdė dažnam tapdavo kankinimo įrankiu…

Tas blogas patirtis žmonės nešiojasi iki šiol, todėl pradžioje jaučiu, kad žmonės bijo. Bet, laimė, viskas dabar yra pasikeitę – modernūs instrumentai, geri vaistai. Dauguma pacientų, išėję po chirurgijos procedūrų sako, jog nebuvo ko taip bijoti.

– Kokias galimybes suteikia šiuolaikinė burnos chirurgija?

– Daug metų žmonės nugyvena, praradę dantis. Arba burnoje turi įstatytus didelius tiltus, kurie lūžta. Dabartinė chirurgija leidžia žmonėms vėl turėti dantis. Mes galime atkurti kaulą, įdėti du ar daugiau implantus, tada pacientai vėl gali turėti tiltus. Dirbu prie implantavimo procedūrų, kurios leidžia dantis atkurti, panaudojant implantus.

– Gal galite paminėti kokį įsimintiną atvejį iš savo darbo praktikos?

– Kalbant apie įsimintinus atvejus, tai jie nuolat kartojasi. Štai vienas pacientas, jaunystėje netekęs net šešių priekinių dantų, nesišypsojo net 30 metų, vengdavo švenčių, susibūrimų su giminaičiais. Jam įsriegus 3 implantus ir atlikus kaulo augmentaciją, žmogus iš naujo išmoko šypsotis ir dabar savo gražius dantis rodo draugams bei artimiesiems. Po visų procedūrų jis sakė, kad be reikalo taip bijojo implantų ir kaulo priauginimo…

– Gyvenate ir dirbate Kaune. Kas Jus paskatino dvi dienas per savaitę dirbti Druskininkuose?

– Man Druskininkai visada asocijuojasi su puikia gamta, žinojau, jog tai – puikus kurortas. Esu užaugęs Aukštaitijoje, ten nėra pušynų, pas mus vyrauja lapuočiai. O čia miškai, kaip parkai. Mane visada čia traukdavo nuostabi gamta, todėl, sulaukęs pasiūlymo atvykti dirbti Druskininkuose, nedvejodamas sutikau. Kai neturėjau šeimos, po sunkios darbo dienos mielai čia likdavau nakvoti, man tai būdavo kaip SPA.

– Ar Jums patinka darbas Druskininkuose? Kas darbe kelia didžiausią pasitenkinimą?

– Esu darboholikas, todėl sunkus darbas man nebaisus. Labiausiai motyvuoja, kai matai savo darbo rezultatą, kai pavyksta išspręsti sudėtingas problemas. Druskininkuose, kitaip nei Kaune, jaučiu kitokį pacientų požiūrį – gydytojas čia yra labai vertinamas, jam norima nuoširdžiai padėkoti.

Užsakymo Nr. MDR-460-01