Besiruošdami rugsėjui, atsakingai pasirinkite kliniką odontologo pažymai

Vaikų dantukų patikra prieš mokyklą – ne tik privaloma, tačiau ir labai svarbi, norint užtikrinti gerą vaiko burnos ir bendrą sveikatą. Daugelis tėvų nežino, kad patikros išsamumas gali skirtis, priklausomai nuo klinikos, tad pernelyg nesureikšmina, kokią įstaigą pasirinkti pažymos išdavimui. Vis dėlto, „Šypsenos akademijos“ atstovai pabrėžia, kad ruošiantis rugsėjui, itin svarbu kliniką pasirinkti atsakingai, nes neišsami patikra kelia riziką mažųjų pacientų gerovei: laiku nediagnozavus tam tikrų problemų, ateityje jas pašalinti bus sunkiau ir kainuos brangiau.

„Šypsenos akademijoje“ vaikams ne tik gydomi dantukai, bet ir rengiamos žaismingos edukacijos / „Šypsenos akademijos“ archyvo nuotrauka

Neišsami patikra kelia riziką mažųjų pacientų gerovei: laiku nediagnozavus tam tikrų problemų, ateityje jas pašalinti bus sunkiau ir kainuos brangiau.

Kokia turi būti išsami patikra?

Paprastai dantų būklės patikros metu tikrinama dantų terapinė būklė, nustatoma, ar dantys nėra pažeisti ėduonies, ar nėra reikalingi silantai. Labai svarbu, kad šios kasmetinės patikros metu, apžiūra nebūtų atliekama tik dėl formalumo, kad ji būtų išsami ir visapusiška. Išsami patikra apima ne tik dantų terapinės būklės apžiūrą, bet ir sąkandžio, dantų dygimo, smilkininio apatinio žandikaulio sąnario ir kramtymo judesių įvertinimą. Patikros išsamumas dažniausiai užtikrinamas įstaigose, kuriose keliami dideli kokybės reikalavimai. „Šypsenos akademija“ – klinika, kuriai kokybė – vienas iš pamatinių elementų jų veiklos filosofijoje.

„Šypsenos akademija“ – klinika, kuriai kokybė – vienas iš pamatinių elementų jų veiklos filosofijoje.

„Šypsenos akademijos“ specialistai – apmokyti patikrą atlikti išsamiai ir profesionaliai

„Šypsenos akademijos“ specialistai nuolat tobulėja, domisi naujovėmis, inovacijomis ir nėra susikoncentravę į siaurą sritį, dažnu atveju domisi ir plačiau. Kiekvienas specialistas, atliekantis patikrą, yra apmokomas profesionaliai atlikti visapusišką ir išsamią patikrą, pastebėti problemas ir nukreipti pas reikiamus specialistus. Ir tai ne vienintelis šios klinikos privalumas, kalbant apie dantukų patikrą prieš mokyklą. Kaip pridėtinė vertė išskiriama ir tai, kad visų odontologijos sričių specialistai dirba po vienu stogu, todėl, patikrą atlikusiam specialistui nukreipus vaiką pas antrinio lygio specialistą, paciento tėveliams nereikės ieškoti, kur apsilankyti – viskas atliekama „Šypsenos akademijoje“. Tai taupo paciento laiką ir užtikrina paslaugų kokybę, nes klinikoje rengiamų konsiliumų metu specialistai gali konsultuotis ir bendradarbiauti vieni su kitais.

Kiekvienas specialistas, atliekantis patikrą, yra apmokomas profesionaliai atlikti visapusišką ir išsamią patikrą, pastebėti problemas ir nukreipti pas reikiamus specialistus.

Skaitmeninis ištyrimas – patikros „Šypsenos akademijoje“ dalis, sužavinti mažuosius pacientus

Neretai tėvai, vesdami vaikučius į odontologijos kliniką, susiduria su nemenka problema – jų baime. „Šypsenos akademijos“ patirtis rodo, kad su baime į patikrą atvykę mažieji pacientai drąsiau jaučiasi, specialistui supažindinus juos su moderniu dantų būklės patikros įrankiu – skaitmeniniu dantų būklės tyrimu. Jo metu intraoraliniu skeneriu yra nuskenuojamas dantų paviršius, vaizdas perkeliamas į kompiuterio ekraną. Matant šiuos duomenis kompiuterio ekrane, galima įvertinti dantų paviršiaus būklę, sąkandį, dantų išsidėstymą. Visas šis procesas vaikučius sužavi, ir mintys apie baimę akimirksniu pasimiršta.

Mažiesiems patinka „Šypsenos akademijos“ specialistų rengiamos smagios edukacijos / „Šypsenos akademijos“ archyvo nuotrauka

„Šypsenos akademijos“ patirtis rodo, kad su baime į patikrą atvykę mažieji pacientai drąsiau jaučiasi, specialistui supažindinus juos su moderniu dantų būklės patikros įrankiu – skaitmeniniu dantų būklės tyrimu.

Po patikros itin svarbus savalaikis nukreipimas pas tinkamus specialistus

Atlikus išsamią patikrą ir pastebėjus kažkokias anomalijas, defektus, svarbu, kad pacientai būtų nukreipiami pas reikiamą specialistą. Nepastebėtos ir negydomos problemos ilgainiui gali lemti kitų sveikatos sutrikimų atsiradimą: žandikaulio sąnario skausmus, padidintą ėduonies formavimosi riziką, taip pat periodonto patologijų, dantų netekimo, traumų riziką.

Vieni daugiausia nukreipimų sulaukiančių specialistų – tai gydytojai ortodontai. Patikrų metu ortodontinio gydymo poreikis pastebimas labai dažnai. Statistikos duomenimis, ortodontinės anomalijos nustatomos 77 proc. 10-11 m. amžiaus ir 61,7 proc. 14-15 m. amžiaus tirtų Lietuvos moksleivių. Ortodontinis gydymas reikalingas beveik pusei jaunesniojo amžiaus ir kas trečiam vyresniojo amžiaus moksleiviui.

Statistikos duomenimis, ortodontinės anomalijos nustatomos 77 proc. 10-11 m. amžiaus ir 61,7 proc. 14-15 m. amžiaus tirtų Lietuvos moksleivių.

Kodėl, esant poreikiui, svarbu neatidėlioti apsilankymo pas gydytoją ortodontą?

Jauname amžiuje vaikų dantys ir žandikauliai dar vystosi, todėl tai yra pats tinkamiausias metas spręsti netaisyklingo sąkandžio ar netaisyklingos dantų padėties problemas. Atlikus paciento diagnostiką, labai svarbu anksti nustatyti ir koreguoti įpročius, galinčius lemti netaisyklingo sąkandžio susiformavimą, tokius kaip piršto čiulpimas, netaisyklinga liežuvio padėtis ramybės ir rijimo metu, kvėpavimas per burną. Tokiais atvejais kartais prireikia ir kitų specialistų pagalbos – otorinolaringologo ar kineziterapeuto.

Uždelsus atvykti pas gydytoją ortodontą, laikotarpis, kai gydymas efektyviausias ir gali būti pasiekiami maksimalūs rezultatai, gali būti praleistas.

Uždelsus atvykti pas gydytoją ortodontą, laikotarpis, kai gydymas efektyviausias ir gali būti pasiekiami maksimalūs rezultatai, gali būti praleistas.

„Šypsenos akademijoje“ taikomos nuolaidos

Šiuo metu „Šypsenos akademijoje“ rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais vaikų dantų patikrai ir ortodontiniams tyrimams taikomos nuolaidos.

Išsamus vaikų dantų būklės patikrinimas ir pažyma mokyklai akcijos metu kainuoja vos 29 eurus. Į šį paslaugų paketą įeina: specialisto konsultacija, skaitmeninis dantų būklės tyrimas, pažymos suformavimas. Įprastai šis paslaugų paketas kainuoja 137 eurus.

Tam, kad gydytojo ortodonto konsultacija būtų efektyvi, prieš atvykstant į ją, būtina atlikti ortodontinius tyrimus. Šie tyrimai reikalingi, norint išsamiai ir profesionaliai įvertinti preliminarią gydymo prognozę ir eigą. Vaikams iki 12 m. į ortodontinių tyrimų paketą įeina: panoraminė radiograma, cefalograma (šoninė galvos rentgeno nuotrauka) bei skaitmeninis dantų būklės tyrimas. Šiam paketui taikoma 30 proc. nuolaida, tad už jį sumokėsite tik 96 eurus.

Šiuo metu „Šypsenos akademijoje“ rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais vaikų dantų patikrai ir ortodontiniams tyrimams taikomos nuolaidos.

Užsakymo Nr. MDR-416-01