Apsaugoti gali tik teisingai dėvima veido kaukė

Nors šalyje jau nuo lapkričio 7 dienos paskelbtas karantinas ir privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes, dar vis pasitaiko žmonių, kurie vaikšto be jų arba jas dėvi neteisingai.

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai sako, kad apsaugoti gali tik teisingai dėvima veido kaukė. Vienkartinių medicininių veido kaukių negalima naudoti ilgą laiką, o daugkartines privaloma kasdien skalbti.

VSB specialistas Ignas rodo, kaip, neteisingai dėvėdami vienkartinę kaukę, žmonės rizikuoja užkrėsti save ir kitus

– Kaip reikia teisingai užsidėti apsauginę kaukę, kad ji saugotų patį žmogų ir aplinkinius?

– Svarbiausia – kaukę dėvėti! Prieš pradedant liesti apsauginę veido kaukę, būtina gerai nusiplauti rankas, patikrinkite ar kaukė nėra pažeista.

Priekinėje kaukės pusėje yra standus metalo gabaliukas, kuris turi būti dėvimas viršuje ir kuris suformuos kaukę pagal žmogaus nosį. Kaukė dėvima ant burnos ir nosies, būtina įsitikinti, kad užsidėjote ją taip, kad tarp kaukės ir veido nėra tarpų. Kai kaukė jau yra ant Jūsų veido, nelieskite jos rankomis. Norėdami nusiimti kaukę, suimkite už galinių raištelių, saugokitės, kad kaukė neprisiliestų prie drabužių. Nusiėmus kaukę išmesti ją į uždarą atliekų dėžę bei gerai nusiplauti rankas.

VSB specialistė Sandra sako, kad patį žmogų ir aplinkinius apsaugoti gali tik teisingai dėvima veido kaukė/Laimos Rekevičienės nuotraukos

– Kartais plika akimi matyti, kad vienkartinė medicininė kaukė dėvima toli gražu ne pirmą kartą. Kuo rizikuoja žmonės, vienkartines kaukes dėvėdami ilgą laiką?

– Atsakymas labai paprastas – žmonės, ilgą laiką dėvėdami tą pačią vienkartinę kaukę, rizikuoja užkrėsti save ir kitus žmones.

– Į ką karantino metu turėtų labiausiai atkreipti dėmesį žmonės, išeidami iš namų, kad neužsikrėstų patys ir neužkrėstų kitų?

– Žmonės, išeidami iš namų, turėtų dėvėti apsaugines veido kaukes, atlikti rankų dezinfekciją, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo, laikytis saugaus 2 metrų atstumo nuo kitų žmonių ir nesibūriuoti.

– Kaip geriausia stiprinti imunitetą, kad organizmas būtų atsparesnis virusams?

– Išlikti fiziškai aktyviems, rūpintis visaverte mityba bei stengtis gerai pailsėti. 

– Ką daryti, jeigu žmogus pajuto simptomus ir įtaria, kad galėjo užsikrėsti COVID-19?

– Skambinti šeimos gydytojui ir karštosios koronaviruso linijos numeriu 1808.

– Kaip elgtis, einant daryti tyrimo?

Į tyrimo patalpą eiti galima tik tuo atveju, kai viduje nėra kitų tyrime dalyvaujančių žmonių, naudoti asmens apsisaugojimo priemones (apsaugines kaukes, vienkartines pirštines), naudotis dezinfekciniu skysčiu.

Parengė Laima Rekevičienė