Apie psichinę gerovę – be tabu

Apie jaunimo psichologinę sveikatą ir jos ypatingą svarbą garsiau imta kalbėti po pandemijos. Paauglystė yra unikalus ir formuojantis laikas bei lemiamas laikotarpis ugdant socialinius ir emocinius įpročius, svarbius psichinei jauno žmogaus gerovei. Emociniai, nerimo sutrikimai dažni tarp paauglių, jie gali būti susiję su panika ar per dideliu nerimu.

Viena iš psichinės sveikatos stiprinimo formų yra šviečiamoji, kuri turi būti pateikta patraukliai, aiškiai ir pasitelkiant skaitmenines platformas, nes jomis jaunas žmogus naudojasi daugiausiai. Druskininkų JUC drauge su partnerėmis iš Prancūzijos, Slovėnijos, Lenkijos ir Belgijos įgyvendins strateginės partnerystės projektą– „Breaking Taboos About Mental Health“ („Laužykime stereotipus apie psichinę sveikatą“). Jo metu sieks ne tik keisti bei laužyti nusistovėjusį požiūrį į mūsų bendruomenės narius, kurie susiduria su psichinės sveikatos sunkumais iš prigimties ar juos įgyja, tačiau ir kurs metodologines priemones: interaktyvius komiksus, prevencinį rinkinį, viktoriną, kūrybines dirbtuves tam, kad ši sritis neliktų tik tabu šešėliuose. Projektinės veiklos vyks iki 2025-ųjų metų.

Projektas: „Breaking Taboos About Mental Health“ („Laužykime stereotipus apie psichinę sveikatą“), projekto numeris:2022-2-FR02-KA220-YOU-000096722. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis