Sidabrinė sezono pabaiga!

Liepos 2-4 d. Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos sporto salėje surengtas 2020/2021 m. Lietuvos vaikų merginų U-15 tinklinio čempionato finalinis turas. Iš dvylikos 2007 m. gimusių ir jaunesnių Lietuvos merginų tinklinio komandų į šį turą pateko šešios pajėgiausios – Klaipėdos „Viesulo“ sporto centro, Vilniaus sporto mokyklos „Tauras“ 1-oji, 2-oji ir 3-oji, Druskininkų sporto centro bei Gargždų sporto centro komandos.

Visas tris finalinio etapo dienas vyko atkaklios kovos. Trys komandos ėjo koja kojon, iškovojusios vienodą kiekį pergalių, todėl iki paskutinių rungtynių finalinio švilpuko nebuvo aiškios komandų iškovotos vietos. Turnyro organizatoriams teko skaičiuoti ne tik laimėtų rungtynių, bet ir atskirų setų skaičių.

Druskininkų sporto centro tinklininkės pasidabino čempionato sidabro medaliais/Druskininkų sporto centro archyvo nuotrauka

Gerai nusiteikusios, pasitikinčios savo jėgomis jaunosios Druskininkų sporto centro tinklininkės atkaklioje kovoje rezultatu 1:2 nusileidusios tik aikštelės šeimininkėms – Klaipėdos „Viesulo“ sporto centro komandai – pasidabino čempionato sidabro medaliais. Tai – ne tik didelis komandos sportinis pasiekimas, bet ir naujas įrašas Druskininkų tinklinio istorijoje, mat tai – pirmoji mergaičių tinklinio komanda, atstovavusi Druskininkams salės tinklinio čempionate.

2020/2021 m. Lietuvos vaikų merginų U-15 tinklinio čempionato vicečempionių titulą iškovojo: Justė Žakauskaitė (komandos kapitonė), Justina Plukytė, Viltė Jakavonytė, Eivina Murauskaitė, Mėta Balkaitytė, Gabija Janulevičiūtė, Marina Černikova, Neringa Stepanauskaitė, Milena Juodeškaitė, Gabrielė Suchenekaitė, Smiltė Seiliūtė, Ieva Volkovaitė ir Jurga Čijunskytė. Naudingiausios žaidėjos prizu apdovanota Eivina Murauskaitė.

Komandos kelias vicečempionių titulo link buvo kupinas išbandymų. 2020-ųjų vasaros pabaigoje prasidėjusios intensyvios treniruotės vasaros stovykloje vėliau persikėlė į „Ryto“ gimnazijos salę. Jau buvo pasiektas pakankamai geras pasirengimo lygis, bet šalį sukaustė karantinas. Pažintį su teorinėmis tinklinio žiniomis perkėlėme į elektroninę erdvę. Dauguma mergaičių savo fizinę būklę palaikė, individualiai sportuodamos, atlikdamos individualius pratimus. Balandį, sugrįžus į treniruotes sporto salėje, teko dirbti intensyviai. Kadangi Druskininkų sporto centro mergaičių tinklinio grupėse sportuoja kelių amžiaus grupių sportininkės, tai ir treniruočių procesas buvo vykdomas pagal amžiaus grupes atskirai. Lietuvos tinklinio federacijai priėmus sprendimą surengti visų vaikų amžiaus grupių salės tinklinio čempionatus, buvo pateiktos paraiškos dalyvauti mini tinklinio (U12, U13, U14) mergaičių tinklinio čempionatuose ir 2020/2021 m. vaikų merginų U-15 tinklinio čempionate.

Dvylika čempionate dalyvavusių komandų rungėsi tarpusavyje atkrentamuosiuose turuose. Tad po kiekvieno turo turėjome galimybę įvertinti pasirengimo spragas, mokytis išvengti klaidų ir stebėti komandos progresą. Pasinaudojus Druskininkų savivaldybės suteiktu finansavimu vaikų vasaros stovykloms, pasirengimą svarbiausiam sezono etapui – finaliniam turui – vykdėme 5 dienų sportinėje stovykloje Veisiejuose. Šioje stovykloje ne tik tobulinome tinklinio žaidimo elementus, bet ir pratinomės prie intensyvių sportinių krūvių, mokėmės būti vieninga ir draugiška komanda.

Druskininkų sporto centro mergaičių tinklinio grupės sportininkės sėkmingai įvykdė visus šį sezoną iškeltus tikslus, kelios iš jų pasiekė pergales net kelių amžiaus grupių čempionatuose. „Ryto“ gimnazijos salėje trumpam nutilo tinklinio treniruočių šurmulys. Vasaros atostogos suteiks galimybę pailsėti, išmėginti kitas veiklas, pakeliauti, pasiilgti komandos draugų, disciplinos, varžybų jaudulio. Nuoširdžiai dėkojame Druskininkų sporto centro tinklinio grupės sportininkėms ir jų tėveliams už meilę pasirinktai sportinei veiklai, tikėjimą savo jėgomis ir palaikymą, Druskininkų savivaldybei – už suteiktą galimybę sportuoti ir siekti tikslų, Druskininkų sporto bendruomenei – už palaikymą ir domėjimąsi Druskininkų sporto centro tinklinio komandų veikla ir pasiektais rezultatais. Iki susitikimo jau kitą, 2021-2022 mokslo metų sportinį sezoną! Kartu mes komanda! Mes už Druskininkus!

Druskininkų sporto centro informacija