„Saulės“ mokykla – Sporto rėmimo fondo projekto laimėtoja

Renata Jaskelevičienė,

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė

Liepos 20 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pasirašė įsakymą dėl 2020 metų Sporto rėmimo fondo lėšų paskirstymo 2020-2023 metais įgyvendinamiems sporto projektams, susijusiems su inventoriaus ir įrangos įsigijimu. Su sporto inventoriui ir įrangai įsigyti susijusiems projektams konkursui buvo pateiktos net 345 paraiškos, tačiau tik 97 iš jų buvo paskelbtos projekto nugalėtojomis. Druskininkų ,,Saulės“ pagrindinė mokykla – viena iš projekto laimėtojų, 2020-2023 metais ji įgyvendins projektą „Sportuoju. Keliauju. Atrandu“.

Iš viso Sporto rėmimo fondo paskirta lėšų suma mokyklai – beveik 40 000 Eur. Už šią sumą mokykla įsigys šiaurietiško ėjimo lazdas, dviračius, dviratininkų aksesuarus, baidares, mobilius krepšinio stovus ir kita. Projekto siekis – įtraukti kuo daugiau įvairaus amžiaus žmonių į aktyvius, fizinį veiklumą skatinančius renginius bei akcijas.

Trejus metus vyksiantis projektas aprėps įvairaus pobūdžio veiklas: bus organizuojami šiaurietiško ėjimo žygiai gamtoje, aplankant svarbias istorines vietas, bendruomenės nariai galės plaukti upe baidarėmis, mokiniai bus kviečiami vasaros dienas leisti sporto stovykloje, krepšinio aistruoliai turės galimybę rungtis kitokio formato varžybose – bus organizuojamas gatvės krepšinis ir panašūs renginiai.

Tikėdami projekto sėkme, pateiktos konkursui idėjos kocepcija ir nelaukdami pateiktų paraiškų galutinio vertinimo sprendimo, užsitęsusio dėl karantino (konkurso reikalavimus atitikusius projektus vertino ekspertai, vėliau – ministro sudaryta Sporto projektų komisija), jau liepos 6 d. įgyvendinome pirmą projekto ,,Sportuoju. Keliauju. Atrandu“ renginį. Lietuvos Valstybingumo ir Tautiškos giesmės dienai paminėti mokykloje buvo organizuota ,,Krepšinio naktis“. Vyrų trejetų varžybose krepšinio aikštelėje susigrūmė net aštuonios komandos: ,,Saulės“ mokyklos, ,,Ryto“ gimnazijos moksleivių, KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 109-osios kuopos karių-savanorių, VSAT Varėnos rinktinės Druskininkų užkardos pasieniečių atstovai, mokyklos mokinių tėvelių komanda ,,Kolegos“, buvusių mokyklos mokinių komandos.

Pirmiausia renginio dalyviai iškilmingai sugiedojo himną mokyklos kiemelyje, vėliau renginys dėl prastų oro sąlygų buvo perkeltas į sporto salę. ,,Naktinis krepšinis“ sukvietė ne tik sporto aistruolius bei žaidėjus. Salėje matėme daug šį sportą mėgstančių, palaikančių žiūrovų – ir vaikų, ir senjorų. Nors renginys truko kone iki vidurnakčio, išsiskirstėme, kupini gerų emocijų, azarto ir džiugesio! Visi renginio dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais, na, o patys geriausieji – ,,Bembių“ komanda – šventine vakariene restorane ,,Dangaus Skliautas“.

Už pagalbą, įgyvendinant renginį, esame dėkingi restorano „Dangaus Skliautas“ vadovui Arminui Lazauskui bei Druskininkų Sporto centro direktoriaus pavaduotojui Gintarui Grigui.

„Krepšinio nakties“ nugalėtojai – „Bembių“ komanda/Algio Bolio nuotrauka