Pokyčiai Leipalingyje – sporto aikštynas pasikeis neatpažįstamai

Pokyčių laukiantiems Leipalingio sporto mėgėjams – geros naujienos. Druskininkų savivaldybės administracijos inicijuoto ir jau pradėto įgyvendinti projekto „Leipalingio viešosios erdvės pritaikymas bendruomenės poreikiams“ metu bus atnaujintas Leipalingio sporto aikštynas. Ir tai tik viena iš veiklų. Įgyvendinant projektą, bus renovuojamos viešosios miestelio erdvės, atnaujinama gatvių danga, įrengiami mažosios architektūros elementai, sodinami medžiai.

„Itin daug dėmesio skiriame kurorte esantiems parkams ir sporto aikštynams, kur druskininkiečiai ir miesto svečiai gali pasimėgauti aktyviu laisvalaikiu: pasimankštinti, pabėgioti, pažaisti. Norėdami tokias pačias sąlygas sudaryti ir Leipalingio gyventojams, įdėjome daug pastangų, kad miestelyje būtų atnaujintas universalus sporto aikštynas“, – apie pradėtą įgyvendinti projektą kalbėjo Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Leipalingyje jau vyksta sporto aikštyno renovacijos darbai, kuriems pasibaigus, miestelyje atsiras erdvė, skirta aktyvaus laisvalaikio praleidimui. Aikštyne bus įrengta futbolo aikštė, bėgimo takai ir lauko treniruoklių aikštelė su stacionaria įranga. Universalus sporto aikštynas bus pritaikytas bendruomenės poreikiams, jame atsiras mažosios architektūros elementų.

„Džiaugiuosi, kad jau šį rudenį Leipalingio bendruomenė ir vėl turės vietą, kur galės aktyviai leisti laisvalaikį. Tai ypač aktualu miestelio jaunimui ir mokiniams, kurie paskutiniu metu neturėjo tinkamų sąlygų sportuoti laisvu laiku ir pamokų metu. Jau kurį laiką šiame aikštyne nebuvo atlikta jokių žymesnių atnaujinimo darbų, tad neabejoju, kad atnaujintame aikštyne netruks lankytojų“, – sakė Leipalingio seniūnijos seniūnas Antanas Krancevičius.

Druskininkų savivaldybės Želdinių apsaugos ir priežiūros komisijos sprendimu, pritarus Aplinkos apsaugai ir Kultūros paveldo departamentui, treniruoklių aikštelės ir sporto aikštyno įrengimo darbams trukdantys želdiniai: seni, peraugę, džiūstantys medžiai bei elektros apsaugos zonoje augančios eglės bus pašalinti. Jų vietoje bus pasodinta 30 jaunų ir sveikų švedinių šermukšnių.

„Nors medžiai žmonėms dažnai kelia sentimentus, reikėtų nepamiršti, kad šiuo atveju medžiai ne tik trukdo atnaujinti sporto aikštyną, bet, jų nepašalinus, keltų pavojų ten laisvalaikį leidžiančiam jaunimui ir šalia esančios mokyklos mokiniams“, – kalbėjo Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausioji specialistė Agnė Baranauskaitė.

Druskininkų savivaldybės administracijos įgyvendinamo projekto metu bus sutvarkytos poilsio ir rekreacinės zonos, atnaujinamos kai kurių gatvių ir šaligatvių dangos, tiesiami lietaus nuotekų tinklai, prie ūkininkų turgavietės bus įrengtas lauko tualetas su inžinerinėmis komunikacijomis.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo, Lietuvos valstybės ir Druskininkų savivaldybės biudžeto lėšomis. Viso projekto vertė – 580 tūkst. eurų, iš jų Druskininkų savivaldybės indėlis – apie 192 tūkst. eurų. Universalų sporto aikštyną planuojama įrengti iki šių metų spalio pabaigos, visas projektas bus baigtas įgyvendinti 2019 vasarą.

 

Leipalingyje jau vyksta sporto aikštyno renovacijos darbai, kuriems pasibaigus, miestelyje atsiras erdvė, skirta aktyvaus laisvalaikio praleidimui/Gintarės Varnelienės nuotrauka

 

Parengta pagal Druskininkų  savivaldybės informaciją