Mankšta vandenyje ir mokymasis plaukti – fizinio aktyvumo skatinimui ir sveikatos gerinimui

Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (VSB) rugsėjo mėnesį pradėjo įgyvendinti du naujus projektus, kurie yra finansuojami iš Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos. Programos tikslas – remti Druskininkų savivaldybėje vykdomas visuomenės sveikatinimo priemones, stiprinančias gyventojų sveikatą, mažinančias sveikatą žalojančios elgsenos paplitimą, formuojančias aktyvų visuomenės požiūrį į sveikatą ir sveiką gyvenseną, užtikrinančias sveikatai palankią aplinką bei kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas.

Kiekvienais metais, atsižvelgiant į visuomenės sveikatos stebėsenos ataskaitos išvadas, esamas problemas ir gyventojų sveikatos būklę, pagal nustatytus programos prioritetus yra skelbiamas viešas projektų atrankos konkursas, kurio metu atrenkamos finansuotinos priemonės.

Įgyvendinant projektą „Plaukimo užsiėmimai Druskininkų savivaldybės gyventojams“, kuris vykdomas sanatorijos „Belorus“ baseine, siekiama skatinti Druskininkų savivaldybės gyventojų fizinį aktyvumą bei mokyti teisingos plaukimo technikos. Treniruotės vandenyje turi itin teigiamą poveikį visam žmogaus organizmui. Vandenyje traumų ir patempimų tikimybė yra mažesnė, vanduo palengvina stuburui ir sąnariams tenkančią apkrovą. Mankšta vandenyje padeda atsikratyti varginančių nugaros skausmų. Taip pat projekto metu siekiama pagerinti plaukimo įgūdžius – kad ateityje būtų galima išvengti skendimų. Treniruotės vyksta du kartus per savaitę. Plaukimo grupę sudaro 15 asmenų, kuriems suteiktos keturios nemokamos treniruotės. Numatyta, kad projekte dalyvaus 60 dalyvių.

Lietuvoje sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis bei mirštamumo nuo jų rodikliai apie tris kartus didesni už Europos Sąjungos vidurkius. Pagrindinė priežastis, dėl kurios Lietuvoje stebimas didelis mirštamumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų, yra nepakankamas dėmesys savo sveikatai. Pagal paskutinę Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ataskaitą, Druskininkų savivaldybėje mirčių nuo širdies ir kraujagyslių skaičius – 209 iš 349. Tai sudaro apie 60 proc. visų 2020 m. mirčių Druskininkuose.

O Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nuo 2015 metų įgyvendina širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programą, siekdamas pagerinti širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos asmenų sveikatą. Projektas ,,Mankšta vandenyje širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programos dalyviams“ vykdomas Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centre „Aqua“. Projekte dalyvaus 20 asmenų, užsiėmimus veda kineziterapeutai.

Džiaugiamės Druskininkų savivaldybės teikiamomis galimybėmis ir druskininkiečių aktyvumu dalyvaujant projektuose.

Druskininkų savivaldybės VSB informacija