Kelias į pasaulio futbolo čempionatą: italų sukeltas šokas ir stebinantis lenkų žaidimas

Birželio mėnesį Rusijoje vyksiančiame pasaulio futbolo čempionate sirgaliai neišvys daugybės futbolo žvaigždžių, kuriuos anksčiau yra pratę matyti. Pasak futbolo ekspertų, vienas didžiausių praradimų yra Italijos rinktinė, kadangi ji net keturis kartus buvo pasaulio čempione, o šiemet į čempionatą išvis nepateko. Tačiau Italijos rinktinė nėra vienintelė nustebinusi savo rezultatu, čempionate nedalyvaus ir daug kitų favoritų. Visgi, tai džiugina mažesnes rinktines, kurios šio čempionato metu turi daugiau galimybių sužibėti.

Skaudus įtalų pralaimėjimas

2017 metų lapkričio mėnesį San Siro stadione susirinkusi didesnė nei 70 tūkstančių futbolo aistruolių minia buvo šokiruota – „Gli Azzurri“ (FIFA-20) besivaržydama su Švedijos (FIFA-23) rinktine nesugebėjo pastarosios įveikti. Papildomas atrankos etapas, kuriame varžėsi antras vietas atrankos grupėse užėmusios ekipos buvo lemtingas. Italijai – pirmą kartą per 60 metų nepavyko išsikovoti vietos pasaulio futbolo čempionate.

Maža to, tai buvo ir paskutinės legendinio Gianluigi Buffono rungtynės su „Gli Azzuri“. Po nesėkmingos atrankos, kurios metu vartininkas praleido Jakobo Jahanssono taiklų įvartį, jis paskelbė baigiantis karjerą rinktinėje.

„Italijos rinktinės nedalyvavimas viename didžiausių sporto renginių pasaulyje yra labiausiai šokiruojantis, kadangi tai viena sėkmingiausių rinktinių turnyro istorijoje ir visi buvo pratę matyti Italijos puikų žaidimą. Tai, jog šiemet to nepamatysime labiausiai stebina ir liūdina“, – nuotaikomis po Italijos rinktinės nesėkmės dalijasi sporto komentatorius Gediminas Reklaitis.

Švedų rinktinė sužlugdė ir Nyderlandų viltis

Nyderlandų (FIFA-19) vienuolikės nepatekimas į čempionatą – taip pat Švedijos rinktinės pergalingo žaidimo pasekmė. Europos atrankos A grupėje Švedijos rinktinė nugalėjo Prancūzijos rinktinę taip užkirsdama kelią Nyderlandų vienuolikei prasibrauti į kitą etapą. Nyderlandų rinktinė 2014 metų pasaulio čempionate užėmė 3 vietą bei žaidė 2010 metų turnyro finale.

„Jeigu čempionate nežaidžia Nyderlandai, jis ne iki galo išbaigtas. Aš esu Nyderlandų futbolo aistruolis, todėl jų komandos man labiausiai ir gaila. Labai tikiuosi, kad jie grįš į kitą čempionatą“, – įspūdžiais dalijasi televizijos laidų vedėjas ir humoristas Paulius Ambrazevičius.

Visgi, futbolo aistruoliams tai nebuvo absoliuti staigmena, kadangi 2016 metų atrankoje rinktinė patyrė net 5 pralaimėjimus per 10 rungtynių ir užėmė tik 4 vietą savo grupėje, nusileisdami čekams (FIFA-45), islandams (FIFA-22) ir turkams (FIFA-37).

Favoritams nepavyko įveikti atrankų

Šiais metais čempionate neišvysime ir Velso (FIFA-21), sėkmingai pasirodžiusio prieš pora metų vykusiose Europos pirmenybinėse. Pasiekusius pusfinalį tada juos pranoko čempionais tapę portugalai (FIFA-4). Daug kas tikėjo, kad šiais metais valai pateks į kitą atrankos etapą, kadangi jiems trūko labai nedaug, bent lygiųjų kovoje su Airijos (FIFA-31) komanda. Velso futbolininkai tokiu atveju vėl būtų vykę į čempionatą po 60 metų trukusios pertraukos. Visgi Jamesco McCleano įvartis neleido šiai valų svajonei virsti realybe.

Čilei, kurios sėkmingą žaidimą buvo galima išvysti praėjusią vasarą vykusiame Konfederacijų taurės finale,  įveikti atrankos taip pat nepavyko. Iki šių nesėkmingų rungtynių, kuriose brazilai iškovojo pergalę rezultatu 0:3, Čilės rinktinė buvo užėmusi 3 vietą. Tačiau šis pralaimėjimas, Lionelio Messi trys įvarčiai lėmę Argentinos pergalę bei lygiosiomis sužaidusios Kolumbijos (FIFA-16) ir Peru (FIFA-11) rinktinės, sutrukdė Čilės komandai su žvaigždėmis Alexiu Sanchezu ir Arturo Vidaliu patekti į čempionatą.

JAV (FIFA-24) rinktinės komanda prieš paskutinės atrankos rungtynes taip pat buvo įsitaisiusi 3 vietoje, tačiau po rungtynių su Trinidado ir Tobago (FIFA-92) rinktine bei kitų rinktinių pasirodymų amerikiečiai nusileido iki penktosios vietos ir tai sutrukdė jiems patekti į finalą, kuriame juos galima buvo išvysti dar nuo 1990 metų.

Lenkijos pergalingas žaidimas

Lietuvos bei aplinkinių valstybių rinktinėms futbolo turnyre, deja, sekėsi nekaip ir jos net nebuvo priartėjusios prie patekimo į finalą, tačiau Lenkiją galima laikyti išimtimi. Sunkaus darbo ir didelių pastangų dėka Lenkijos (FIFA-10) rinktinė pateko į finalą, o iš komandos narių labiausiai sužibėjo Robertas Lewandowskis, kuris priešininkų gynybą baudė net 16 kartų.

„Viliuosi, kad Lenkijos komandai šiais metais pasiseks. 2016 metais Europos čempionate juos įveikė Portugalijos komanda, kuriai baudinių serija buvo sėkmingesnė. Tuo metu Lenkijos fanai buvo išties nusivylę, tai norėtųsi, kad šiemet Lenkijai sektųsi geriau. R. Lewandowskis dabar puikios formos ir tikriausiai tokią išlaikys, todėl jų komanda turi visas galimybes puikiai pasirodyti“, – Lenkijos lyderį ir komandos šansus vertina P. Ambrazevičius.

Tikimybę, kad kaimyninės šalies komanda pateks į kitą pasaulio čempionato etapą, sustiprino sėkmingas burtų traukimas.

„Lenkijos komanda varžysis H grupėje, todėl kausis su Senegalu (FIFA-28), Kolumbija ir Japonija (FIFA-60). Šioje grupėje nebus nei vienos prieš tai turnyre nugalėjusios rinktinės ir tai vienintelė tokia grupė. Todėl galimybė, kad lyderio R. Lewandowskio vedamiems lenkams pasiseks ir jie papuls į kitą turnyro etapą, yra tikrai nemaža“, – teigia „Betsafe“ analitikas Mindaugas Grigaitis.

 „Betsafe“ futbolo lažybos Lenkijos šansus tapti čempionato nugalėtoja vertina vos 1.5 proc., o tikimybė, kad komanda pirmose varžybose nugalės Senegalo rinktinę lygi 43 proc.