Judėjimo entuziastams – VSB siūlomos aktyvaus laisvalaikio galimybės

Tiems, kas pasiilgo judėjimo, Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (VSB) siūlo laisvalaikį praleisti aktyviai ir K. Dineikos sveikatingumo parke organizuoja įvairius renginius: Tabata treniruotes, jogos užsiėmimus ir šiaurietiško ėjimo žygius.

Druskininkų savivaldybės VSB siūlo laisvalaikį praleisti aktyviai ir organizuoja įvairius renginius/VSB archyvo nuotraukos

Fizinis aktyvumas – tai skeleto bei raumenų sukeliami kūno judesiai, kuriems atlikti sunaudojama daugiau energijos, nei ramybės būsenoje. Reguliarus fizinis krūvis yra tiesiogiai siejamas su sveikesniu ir ilgesniu gyvenimu.

Teigiamą fizinio aktyvumo poveikį žmogaus sveikatai galima suskirstyti į 3 sferas:

fizinis poveikis – mažėja širdies ligų, cukrinio diabeto, nutukimo, aukšto kraujo spaudimo, osteoporozės ir kitų susirgimų rizika;

emocinis poveikis – mažėja neigiamų emocijų, gerėja nuotaika ir miegas, sumažėja depresijos bei nerimo apraiškos;

finansinis poveikis – galima išvengti išlaidų, susijusių su ilgalaikėmis fizinio pasyvumo sukeliamomis sveikatos problemomis.

Visi vaikai (nuo 6 iki 11 metų) ir paaugliai (nuo 12 iki 17 metų) kasdien mažiausiai 60 minučių turėtų užsiimti vidutinio ar didelio intensyvumo fizine veikla.

Didžioji dalis kasdienės fizinės veiklos turėtų būti ilgai trunkanti ir ištvermę lavinanti (aerobinė). Kad didėtų raumenų jėga ir kaulų tvirtumas bei jų tankis, didelio intensyvumo fizine veikla reikia užsiimti ne rečiau, kaip 2 kartus per savaitę.

Visi suaugusieji nuo 18 iki 64 metų amžiaus turėtų kasdien mažiausiai 30 minučių užsiimti vidutinio intensyvumo fizine veikla. Didžioji jos dalis turi trukti ilgai ir lavinti ištvermę. Taip pat bent 2 kartus per savaitę ar dažniau patartina stiprinti stambiųjų raumenų grupių jėgą įvairiais jėgos pratimais.

Visi asmenys vyresni nei 65 metai turėtų kasdien bent po 30 minučių užsiimti vidutinio intensyvumo ištvermę lavinančia fizine veikla – ne trumpesniais kaip 10 minučių intervalais, nes kitaip nebus pakankamo teigiamo poveikio sveikatai.

Asmenys, dėl pablogėjusios sveikatos ar įvairių kitų priežasčių negalintys įgyvendinti šių fizinio aktyvumo rekomendacijų, turėtų išlikti fiziškai aktyvūs, atsižvelgdami į realias gyvenimo aplinkybes, sveikatos būklę ir savo asmeninius gebėjimus.

Druskininkų savivaldybės VSB informacija