Jauniesiems druskininkiečiams – galimybė siekti profesionalaus plaukimo sporto aukštumų

Pasirašius bendradarbiavimo sutartį, jau nuo rugsėjo Lietuvos sporto centro komplekso „Druskininkai“ baseine prasidės profesionalios plaukimo treniruotės, skirtos 7-16 metų druskininkiečiams.

Birželio mėnesį Taryba pritarė bendradarbiavimo sutarties tarp savivaldybės ir Lietuvos sporto centro pasirašymui. Šia sutartimi Lietuvos sporto centras įsipareigojo savivaldybės ir švietimo įstaigoms suteikti ne mažesnę nei 50 proc. nuolaidą paslaugoms, taip pat kartu organizuoti renginius, įrengti naujas infrastruktūras, atsižvelgiant į paslaugų poreikį.

„Džiaugiuosi, kad didžiausia profesionali Lietuvos sporto bazė yra atvira mūsų bendruomenės vaikams. Druskininkų sporto centras, vykdydamas mokymo plaukti programą, atkreipė dėmesį, kad yra šiai sporto šakai gabių vaikų. Būtent gabiausiems ir buvo sukurta nauja plaukimo treniruočių programa, kurią įgyvendinsime plaukimo sportui pritaikytame baseine. Kas žino, gal po 15 metų turėsime savo R. Meilutytę ar D. Rapšį?“, – sakė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, pridurdamas, kad už plaukimo treniruotes mėnesio mokestis bus tik 20 eurų.

Profesionaliame 8 takelių baseine vietos užteks ir besitreniruojantiems profesionalams, ir į plaukimo treniruotes atėjusiems vaikams/Lietuvos sporto centro archyvo nuotraukos

„Kaštai yra daug didesni, tačiau norime, kad, nepriklausomai nuo tėvų materialinės padėties, galėtų treniruotis patys gabiausi vaikai, todėl didelę dalį kainos padengs savivaldybė“, – sakė R. Malinauskas.

Lietuvos sporto centro Druskininkų sporto paslaugų skyriaus vedėjo Arno Argusto teigimu, profesionaliame 8 takelių baseine vietos užteks ir besitreniruojantiems profesionalams, ir į plaukimo treniruotes atėjusiems vaikams. „Tikimės, kad, bendradarbiaudami su savivaldybe, prisidėsime prie plaukimo sporto šakos populiarinimo, padėsime vaikams sudaryti galimybes įdomiai ir prasmingai popamokinei veiklai, įkvėpsime siekti sporto aukštumų. O ateityje turime planų pakviesti ne tik vaikus, bet ir Druskininkų bendruomenę apsilankyti mūsų komplekso baseine“, – sakė A. Argustas.

Praėjusią savaitę su sporto komplekso vadovu A. Argustu, jo pavaduotoju J. Matulevičiumi susitiko ir plaukimo treniruočių organizavimą aptarė mero patarėjas Simonas Kazakevičius, Druskininkų sporto centro vadovas Gintaras Šikšnys, plaukimo trenerė Raimonda Mankevičienė.

Susitikimo metu diskutuota, kokiu laiku būtų patogiausia organizuoti treniruotes/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Susitikimo metu apžiūrėtas baseinas, persirengimo patalpos, diskutuota, kokiu laiku būtų patogiausia organizuoti treniruotes.

„Treniruočių kaštai yra daug didesni, tačiau norime, kad, nepriklausomai nuo tėvų materialinės padėties, galėtų treniruotis patys gabiausi vaikai, todėl didelę dalį kainos padengs savivaldybė.“

Mero patarėjas S. Kazakevičius džiaugėsi bendradarbiavimo su Lietuvos sporto centru pradžia. „Šis sporto kompleksas pastebimai papildė galimybes mūsų savivaldybės vaikams užsiimti profesionaliu sportu. Druskininkai turi vieną geriausių sporto bazių visoje Lietuvoje, todėl mąstome apie profesionalių sporto klasių kūrimą žiemos sporto, plaukimo ir kitose srityse. Ieškome galimybių, kad mokytis ir sportuoti galėtų ne tik druskininkiečiai, bet ir gabiausi jaunieji sportininkai iš visos šalies“, – pažymėjo S. Kazakevičius.

Druskininkų sporto centro direktorius G. Šikšnys pasidžiaugė, kad centre dirbanti kvalifikuota trenerė R. Mankevičienė turi daug patirties ir galės vesti aukšto meistriškumo pamokas patiems gabiausiems plaukikams. „Tam, kad galėtume atrinkti perspektyviausius sportininkus, vykdome atranką. Nepatekusieji į šias grupes nusiminti neturėtų, nes mokymo plaukti programa vyks įprasta tvarka“, – pažymėjo G. Šikšnys.

Trenerė R. Mankevičienė neabejoja, kad, turėdami galimybę treniruotis profesionalams pritaikytoje sporto bazėje, druskininkiečiai pasieks puikių rezultatų/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Šešerius metus druskinin-kiečių vaikus plaukti mokanti ir aukšto meistriškumo varžyboms ruošianti trenerė R. Mankevičienė sakė, kad plaukimo pamokas galima vesti ir poilsiui pritaikytuose baseinuose, tačiau rimtoms treniruotėms reikalingas sportinis baseinas. „Kiekvienas pas mane atėjęs vaikas turi savo tikslą – vieni nori išmokti plaukti, kiti geba ir gali varžytis bei siekti plaukimo sporto aukštumų. Kartu su savo mokiniais mes esame dalyvavę varžybose Lietuvoje, Latvijoje – galiu pasidžiaugti labai gerais rezultatais, prizinėmis vietomis. Tikrai turime gabių ir talentingų vaikų. Šiek tiek gaila, kad kai kurie, nesulaukę sportinio baseino, kuriame galėtų vykti treniruotės, pasirinko kitas sporto šakas. Tačiau tikiu, kad dabar, turėdami galimybę treniruotis profesionalams pritaikytoje sporto bazėje, pasieksime dar geresnių rezultatų. Aš pati – buvusi sportininkė, turiu ambicijų, kad ateityje Druskininkuose turėsime ryškių plaukimo žvaigždžių. Noriu, kad mano mokiniai veržtųsi, eitų į priekį, tobulėtų ir nesustotų – visada jiems tai kartoju, – kalbėjo trenerė. – Apskritai plaukimas yra privalomas įgūdis vaikams, nes gyvename aplinkoje, kurioje daug vandens telkinių, nuosavų namų kiemuose yra baseinai, o vaikai vandenyje turi jaustis saugiai“.

R. Mankevičienė pažymėjo, kad plaukimas yra puiki sporto šaka – įdarbinami beveik visi kūno raumenys, mažai apkraunami sąnariai.

R. Malinauskas, Druskininkų savivaldybės meras: