Jaunieji Druskininkų slidininkai patirties sėmėsi Šveicarijoje

Paskutiniąją kovo savaitę jaunieji mūsų miesto slidininkai – druskininkietė, Druskininkų sporto centro ir klubo „G-Force“ atstovė Medeinė Povilavičiūtė bei druskininkietis Luke Pūtys Galagher dalyvavo tarptautinėje slidinėjimo federacijos kalnų slidinėjimo slidėmis ir snieglentėmis stovykloje (FIS „Freestyle camp“), kuri buvo organizuota Šveicarijoje, viename iš geriausių Europos „Snow parkų“ (sniego tramplynų ir figūrų parkas).

Druskininkų sporto centro ir klubo „G-Force“ atstovė M. Povilavičiūtė bei druskininkietis L. Pūtys Galagher patiurties pasisėmė tarptautinėje slidinėjimo federacijos kalnų slidinėjimo slidėmis ir snieglentėmis stovykloje/Asmeninio archyvo nuotraukos

Tai buvo puiki galimybė pasisemti patirties iš geriausių savo srities specialistų – nuo kineziterapeutų ir „freeski“ trenerių iki fizinio paruošimo specialistų ir dietologų. Į renginį suvažiavo dalyviai iki 18 metų iš viso pasaulio, surengti mokymai ir treneriams.

Kiekvienais metais tik po 1 merginą ir vaikiną iš kiekvienos šalies galima deleguoti į tarptautinę stovyklą.

Nors dienotvarkė buvo labai įtempta, sportininkai laiką praleido itin produktyviai, ir tai davė puikių rezultatų – stovykloje jautėsi bendražygių palaikymas, visi susidraugavo ir dalijosi patarimais. Sniego parke ant įvairių figūrų (kickerių bei railų) surengtos ir varžybos.

Šveicarijos LAAX kurorte yra skirtingų lygių parkai – nuo pradinukų iki profesionalaus lygio. Abu druskininkiečiai visus juos išbandė.

Šis slidinėjimo kurortas kasmet sulaukia profesionaliausių sportininkų, taigi tai buvo puiki proga pasižvalgyti, kokius triukus atlieka jaunieji atletai, kartu su jais čiuožti ir mokytis iš geriausiųjų. Akivaizdu, kad talentui, vaizduotei bei profesionalumui ribų nėra, tad dar tikrai turime kur tobulėti, ir tai buvo puiki paspirtis kitam sezonui!

Medeinė ir Luke labai džiaugiasi įgyta patirtimi ir išmoktais naujais triukais. Pasiekti rezultatai ir patirti įspūdžiai pranoko visus lūkesčius. Naujausius triukus praėjusį savaitgalį abu jainieji sportininkai jau pademonstravo ir „Snow Arenoje“ surengtose Lietuvos čempionato varžybose, kuriose ant nugalėtojų pakylos lipo net po kelis kartus. Sportininkai labai dėkingi LNSA už suteiktą galimybę dalyvauti šiame renginyje bei „Snow Arenai“ – už nuolatines treniruotes.

Parengė Artūras Bikulč