Europos vicečempionu tapęs Vydas Mikelionis svajoja Druskininkuose surengti Senojo žemyno čempionatą

Galiūnas iš Druskininkų Vydas Mikelionis jau daug metų garsina mūsų kurortą visame pasaulyje. Jis – daugkartinis rankų lenkimo čempionatų dalyvis ir prizininkas. Šios sporto šakos čempionatuose Vydas dalyvauja apie 30 metų ir svajoja 2025 metais Europos čempionatą surengti Druskininkuose.

Iš Kišiniovo surengto 32-ojo Europos rankų lenkimo čempionato V. Mikelionis sugrįžo su sidabro medaliu / Roberto Kisieliaus nuotrauka

72-jų sportininkas vis dar aktyviai sportuoja, kovoja veteranų kategorijoje. Tiesa, kartais jam tenka jėgas išmėginti ir kovose su jaunesniais varžovais – taisyklės vyresniems leidžia dalyvauti jaunesnių kategorijoje.

Prieš keletą dienų V. Mikelionis sugrįžo iš Kišiniovo – jis dalyvavo 32-ajame Europos rankų lenkimo čempionate. Ir sugrįžo ne tuščiomis – „Super Grand Master“ varžybose jis laimėjo sidabro medalį. Jei ne per varžybas patirta trauma, Vydas, ko gero, būtų tapęs nugalėtoju.

Su V. Mikelioniu pasikalbėjome apie pasibaigusias varžybas, traumas ir laimėjimus bei svajonę Druskininkuose trečią kartą surengti Europos čempionatą.

– Kaip Jums sekėsi Kišiniove?

– Patekau į lenkimo dešine ranka finalą. Prieš tai, kovodamas su turku, patyriau dviejų pirštų traumą. Finale buvo sudėtinga kovoti, nes su trimis pirštais negalėjau užspausti varžovo rankos. Iškovojau antrą vietą, o kairės rankos lenkimo rungtyje buvau ketvirtas.

– Šią sporto šaką kultivuojate jau tris dešimtmečius, kokie svarbiausi Jūsų pasiekimai?

– Du kartus savo amžiaus grupėje tapau Europos čempionu, antrą vietą esu iškovojęs penkis kartus, Pasaulio čempionate esu iškovojęs penktą vietą.

– Sakėte, jog būtų puiku Druskininkuose surengti Europos čempionatą.

– Šiemet mes turėjome galimybę surengti čempionatą Lietuvoje, konkrečiai – Druskininkuose, bet negavome finansavimo, todėl atsisakėme, perleidome šią teisę Kišiniovui. Jie surengė puikų renginį, čempionate dalyvavo apie devyni šimtai dalyvių iš trisdešimt vienos šalies. Buvo daug reklamos, daug dėmesio.

– Ar dar yra galimybė kada nors Europos čempionatą surengti Druskininkuose?

– Jei pinigų bus, tai 2025 metais turėtume tokią galimybę.

– Ar rankų lenkimo sportas Lietuvoje populiarus?

– Mes Druskininkuose esame surengę du Europos čempionatus. Yra labai mažai šalių, kuriose tame pačiame mieste du kartus vyktų Europos čempionatai. Lietuvoje buvo surengti trys Europos ir vienas Pasaulio rankų lenkimo čempionatas.

– Kaip projektuojate savo sportinę ateitį?

– Mano amžiaus sportininkų kasmet mažėja, nemažai buvusių mano varžovų iš įvairių šalių jau iškeliavo Anapilin. Kol turiu galimybių, tol ir dalyvauju. Jei gausime paramos, tai rugpjūtį keliausime į Kazachstaną. Labai norėčiau, kad 2025 metais Europos rankų lenkimo sportininkai atvažiuotų į Druskininkus.


Laimutis Genys