„Dzūkų žaidynės“ – puiki repeticija prieš kitąmet Druskininkuose vyksiančią Pasaulio lietuvių sporto šventę


Praėjusį savaitgalį Druskininkai buvo tapę Dzūkijos sporto sostine. Mūsų mieste surengtos „IV-osios Dzūkų žaidynės“ sukvietė į kurortą per 300 jaunųjų sporto entuziastų iš šešių regiono savivaldybių.

Kaip teigė šias varžybas organizavusio Druskininkų jaunimo užimtumo centro (JUC) direktorė Aušra Nedzinskienė, įgyvendinant projektą „IV-osios Dzūkų žaidynės“, šis tradicinis renginys šiemet pirmą kartą organizuotas Druskininkuose.

Praėjusį savaitgalį Druskininkai buvo tapę Dzūkijos sporto sostine – „IV-osios Dzūkų žaidynės“ sukvietė į kurortą jaunuosius sporto entuziastus iš šešių regiono savivaldybių/Justino Kygos ir Ugnės Vedeckytės nuotraukos

„Šių žaidynių iniciatorius – buvo buvęs Seimo narys Gediminas Jakavonis, pirmą kartą savo iniciatyva šį renginį organizavęs 2004 metais. Dzūkai – vienintelė Lietuvos etninė grupė, rengianti tokias žaidynes. Žaidynės vykdavo kas ketverius metus, visada – Varėnoje, o šiemet jį organizavome mes, Druskininkų JUC. Mums tai buvo nauja patirtis, tačiau, manau, su šia užduotimi puikiai susitvarkėme“, – sakė A. Nedzinskienė.

Varžybose dalyvavo šešių savivaldybių – Alytaus miesto ir rajono, Varėnos, Lazdijų, Trakų rajonų ir Druskininkų savivaldybės sportininkai, kurie rungtyniavo penkių sporto šakų varžybose.

Varžybos per vieną dieną surengtos skirtingose Druskininkų vietose. Krepšinio varžybos turėjo būti organizuotos atnaujintoje JUC krepšinio aikštelėje, bet dėl blogų oro sąlygų jas teko perkelti į „Saulės“ mokyklos salę. O futbolo rungtynės, net ir lietui lyjant, vyko lauke, „Atgimimo“ mokyklos stadione.

Tinklinio kovos organizuotos „Ryto“ gimnazijos, Druskininkų sporto centro salėse, rankinio – „Atgimimo“ mokyklos sporto salėje, o jėgos trikovė – JUC salėje.

Pasidomėjus apie žaidynių dalyvių amžių, A. Nedzinskienė sakė, kad jauniausieji buvo rankinio turnyro dalyviai, kurių amžius – 10-14 metų, o kitų rungčių dalyvių amžius – 14-29 metai.

„Džiugu, kad žaidynių atidarymo ir uždarymo ceremonijose dalyvavo daug svečių – žaidynių iniciatorius G. Jakavonis, Seimo narys Vytautas Bakas, Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, Varėnos, Lazdijų merai, Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vydas Gedvilas, kitų Dzūkijos savivaldybių atstovai“, – sakė A. Nedzinskienė.

Už pagalbą, rengiant šią sporto šventę, JUC direktorė negailėjo gražių žodžių Druskininkų sporto centrui, kuris daug prisidėjo prie šio renginio organizavimo, o ypač – organizuojant sporto varžybas. A. Nedzinskienė padėkojo ir šį projektą finansavusiems Sporto rėmimo fondui bei Druskininkų savivaldybei.

Ričardas Malinauskas, Druskininkų savivaldybės meras: „Dzūkų žaidynės“ – puikus renginys, kuris šiemet pirmą kartą atkeliavo į Druskininkus. Džiugu, kad jose dalyvavo visų šešių Dzūkijos savivaldybių atstovai. Smagu, kad vyko atkaklios sportinės kovos ir visų Dzūkijos rajonų atstovai išsivežė apdovanojimus. Tai buvo prasminga sportuojančio jaunimo šventė, kurią mums pavyko neblogai organizuoti.

Buvo malonu pasidžiaugti ir apdovanoti laimėtojus. Druskininkiečiai iškovojo net 7 medalių ir taurių komplektus. Mūsų savivaldybės sportininkai, pasiekę itin aukštą sportinio meistriškumo lygį, puikiai pasirodė komandiniuose žaidimuose.

Pagrindinis žaidynių tikslas – ne rungtyniavimas dėl taurių ar medalių, bet dėmesys jaunimui, jų fizinio aktyvumo didinimas įtraukiant į įvairias sporto veiklas. Todėl stengsimės, kad šios žaidynės būtų organizuojamos ir ateityje“.

Nugalėtojų pakyla

Daugiausia medalių ir taurių komplektų iškovojo Druskininkų ir Varėnos rajono Savivaldybės – po 7 komplektus, Lazdijų rajono savivaldybės laimėjo 6 komplektus, Alytaus miesto ir Alytaus rajono savivaldybės pelnė po 4 komplektus, Trakų rajono savivaldybė išsivežė 1 taurių ir medalių komplektą.

Taurėmis apdovanoti ir naudingiausi žaidėjai. Druskininkų, Alytaus miesto ir Varėnos rajono savivaldybės. Kiekviena savivaldybė išsivežė po 2 naudingiausių žaidėjų taures.

Daugiausia aukso medalių ir taurių – net 5 – išsivežė Varėnos rajono savivaldybė, 3 iškovojo Druskininkų savivaldybė, 2 atiteko Alytaus miesto savivaldybei.

Daugiausia sidabro medalių ir taurių – net 4 – iškovojo Druskininkų savivaldybė, Alytaus rajono savivaldybė išsivežė 3, o Trakų, Varėnos ir Lazdijų rajonų savivaldybėms atiteko po 1.

Bronzos medalių ir taurių daugiausia – net 5 – iškovojo Lazdijų rajono savivaldybė, Alytaus miesto savivaldybės atstovai išsivežė 2, o Alytaus ir Varėnos rajonų savivaldybei atiteko po 1.

Parengė Laimutis Genys