Druskininkų vaikams ir jaunimui – nemokamos slidinėjimo pamokos „Snow Arenoje“


Žiemos pramogų komplekse „Snow Arena“ ne tik pramogaujama ir sportuojama. Čia vyksta ir pamokos. Jų metu slidinėti mokosi visų Druskininkų savivaldybės mokyklų antrokai, bendruomenių jaunimas, specialiųjų poreikių turintys asmenys.

„Gyvenant savivaldybėje, kurioje veikia toks objektas, kaip „Snow Arena“, ko gero, privalu mokėti slidinėti. Džiaugiamės, kad į tokias pamokas galime pakviesti savo bendruomenės narius“, – sakė „Snow Arena“ vadovas Aivaras Kadziauskas.

Žiemos pramogų komplekse „Snow Arena“ ne tik pramogaujama ir sportuojama. Čia vyksta ir pamokos./ „Snow Arena“ archyvo nuotraukos

Nemokamos slidinėjimo pamokos antrų klasių moksleiviams, kaimo bendruomenių jaunimui iki 29 metų kartą per mėnesį rengiamos, Druskininkų sveikatinimo centrui „Aqua“ įgyvendinant Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos finansuojamą projektą „Vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumo didinimas įtraukiant juos į slidinėjimo veiklas“.

Projektas vykdomas jau antrus metus. Už jo lėšas įsigyta slidinėjimo veikloms būtinos įrangos ir sniego dangos paruošimo traktorius, kuris leidžia užtikrinti itin kokybišką ir lygų trasos paruošimą, kas yra itin svarbu pradedantiems slidininkams. Mokymo ir visas kitas veiklas organizuoja „Snow Arena“ komanda.

Projekto dalyviai gali pasirinkti mokytis čiuožti slidėmis arba snieglentėmis, kurios yra labai populiarios. Padedant profesionaliems instruktoriams, slidinėjimo įgūdžių įgyja, šios sporto šakos malonumą pajaučia ir vaikai, ir specialiųjų poreikių turintys suaugusieji.

„Bendrijos vardu nuoširdžiai dėkoju visam „Snow Arena“ kolektyvui už nuoširdumą, šiltą priėmimą, dėmesingumą, atsakingumą. Jūsų rūpestis ir pagalba neįgaliam asmeniui padeda pasitikėti savo jėgomis, pažvelgti į pasaulį kitomis akimis, pamatyti daug gražių dalykų, nes jis yra ne vienas, matomas, svarbus ir kažkam rūpi. Džiaugiuosi, jog atsirado tokia idėja, mus pastebėjo, pakvietė ir dabar – tik pirmyn. Kartu džiaugiuosi, kad bendrijos nariai yra aktyvūs ir mielai naudojasi šia paslauga“, – tokiu gražiu atsiliepimu apie „Snow Arena“ iniciatyvą pasidalijo Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Druskininkų viltis“ pirmininkė Loreta Sadauskienė.

Specialiųjų poreikių turinčių asmenų įtraukimas į aktyvią veiklą yra vienas iš „Snow Arena“, kuri yra visiškai pritaikyta negalią turintiems asmenims, tikslų.

„Labai norime, kad kuo daugiau vaikų, jaunimo iš įvairių socialinių ir amžiaus grupių dalyvautų sportinėje veikloje, bendrautų vieni su kitais, pajustų judėjimo bei buvimo kartu malonumą ir naudą“, – kalbėjo A. Kadziauskas.

Jis neabejoja, kad labai svarbu sudominti ir vaikus, ir suaugusiuosius įvairiomis sporto šakomis, skatinti daugiau judėti. Tai gerina fizinę bei emocinę savijautą, padeda mažinti socialinę atskirtį tarp žmonių, didina jų motyvaciją sportuoti ir siekti rezultatų.

„Snow Arenoje“ jau devintus metus organizuojama įvairi fizinį aktyvumą skatinanti veikla –

 varžybos, renginiai, treniruotės, stovyklos. Įgyvendinant Druskininkų savivaldybės finansuojamą projektą, šeštų klasių mokiniams „Snow Arenoje“ vedamos fizinio ugdymo pamokos, kurių metu jie mokosi taisyklingai slidinėti.

Pastebėta, kad daugelis moksleivių, pradėję sportuoti, atranda motyvacijos tęsti šią veiklą, ima treniruotis papildomai, siekia rezultatų, dalyvauja varžybose.

„Džiaugiamės, kad tokias iniciatyvas palaiko ir remia Druskininkų savivaldybė, siekianti, kad būtų sudarytos kuo įvairesnės galimybės vaikų ir jaunimo užimtumui bei visokeriopai skatinanti fizinį aktyvumą“, – sakė „Snow Arena“ vadovas A. Kadziauskas.

„Snow Arena“ informacija