Druskininkų moksleiviai mokomi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje

Druskininkų Sporto centras, bendradarbiaudamas su Švietimo mokslo ir sporto ministerija, jau ketvirtus metus iš eilės vykdo projektą „Mokomės plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“. (SRF-FAV-2021-1-0541). Gruodžio 15-ąją Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centre „Aqua“ baigta įgyvendinti 26-ių valandų mokymų programa.

Projekte dalyvavo 188 Druskininkų savivaldybės trečių klasių mokiniai iš keturių savivaldybės mokyklų. Pamokų metu vaikai įgijo teorinių žinių, kaip reikia saugiai elgtis prie vandens telkinių, o praktinių užsiėmimų metu buvo formuojami plaukimo įgūdžiai, kurie, kaip tikimasi, išliks visam gyvenimui.

Kaip sakė vaikus plaukti mokantis treneris Arminas Nevulis, prasidėjus šių metų projektui, buvo vaikų, kurie ne tik nemokėjo plaukti, bet ir turėjo didelę baimę vandeniui, kiti tik manė, jog moka plaukti.

„Saulės“ pagrindinės mokyklos mokytoja Edita Virbalienė pastebėjo, kad po plaukimo treniruočių vaikai pasikrauna daug teigiamų emocijų ir nekantriai laukia kitos plaukimo pamokos.

Plaukimo pamokomis džiaugiasi ir mokinių tėveliai.

Pasibaigus mokymams, mokiniams bus išduoti dalyvavimą projekte patvirtinantys pažymėjimai. Projektas bus tęsiamas iki 2024 metų. Projektas finansuojamas Sporto rėmimo fondo ir Druskininkų sporto centro lėšomis.