Druskininkai sugrįžta į Lietuvos krepšinio žemėlapį – kurorto vardą garsins komanda „Druskininkai“

Mūsų miestui po 8 metų pertraukos 2022-2023m. sezone Regionų krepšinio lygoje atstovauja nauja komanda „Druskininkai“. Po sėkmingo pasirodymo Druskininkuose surengtose Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse, kai druskininkiečiai iškovojo pirmąją vietą, sėkmingai pasirodžiusius krepšininkus komandoje išlaikyti nusprendė vietiniai krepšinio entuziastai. Naujai susikūrusi krepšinio komanda Druskininkų miestui atstovaus Regionų krepšinio lygos B divizione.

2022-2023 m. sezone Regionų krepšinio lygoje atstovauja nauja komanda „Druskininkai“ / Komandos „Druskininkai“ archyvo nuotrauka

Tolesnė komandos vizija – nuolat dalyvauti Lietuvos krepšinio lygose, siekti aukščiausių rezultatų, populiarinti krepšinio tradicijas savo mieste ir visoje Lietuvoje bei garsinant Druskininkų vardą.

Apie naująją komandą, žaidėjus, pirmąsias patirtis ir ateities planus kalbėjomės su vyriausiuoju treneriu Mantu Kibilžiu.

– Druskininkuose vėl yra krepšinio komanda, kuri šalyje garsins kurorto vardą. Kam kilo mintis suburti tokią komandą?

– Mintis apie Druskininkų miesto krepšinio komandą vietinių entuziastų galvose kirbėjo jau senai. Paskutinį kartą Druskininkuose krepšinio komanda buvo prieš aštuonerius metus, kai tuometė komanda, pavadinta „Citus“, atstovavo miestui Regionų krepšinio lygoje. Nuo to laiko tarp vietinių sportininkų dažnai buvo galima išgirsti pamąstymų apie miesto krepšinio komandos atgaivinimą, tačiau lemtingas ir komandos kūrimą paskatinęs įvykis buvo šią vasarą Druskininkuose surengtos Pasaulio lietuvių sporto žaidynės. Įveikę visus atstovus iš skirtingų pasaulio šalių bei užėmę pirmąją vietą vyrų 5×5 žaidynių kategorijoje, nusprendėme išlaikyti suburtą komandą bei toliau atstovauti savo miestui, prisijungiant prie Regionų krepšinio lygos B diviziono.

Vyriausiasis treneris M. Kibildis / Komandos „Druskininkai“ archyvo nuotrauka

– Ar naujoji komanda turi rėmėjų?

– Komandos nebūtų pavykę suburti be rėmėjų. Jie palaikė mūsų idėją ir padėjo ją realizuoti. Druskininkų savivaldybė, Druskininkų sporto centras bei įmonė „Dzūkijos mediena“ – pagrindiniai rėmėjai, be kurių šios naujosios komandos nebūtų.

Žinoma, siekiant aukščiausių rezultatų, mums labai svarbus ir vietinių gyventojų bei verslų palaikymas. Taigi, jei norėtumėte prisidėti prie Druskininkų krepšinio klubo augimo bei kartu plėsti krepšinio idėją mūsų mieste, kviečiame tapti mūsų klubo rėmėju ir paremti klubą bet kokia jums priimtina forma.

– Ar buvo sunku rasti ir pakviesti žaidėjus?

– Labai džiugu, kad ir mažame mūsų mieste tikrai nestinga krepšinį mylinčių bei jį žaidžiančių žmonių. Krepšinio bendruomenė Druskininkuose jau daug metų varžosi Druskininkų krepšinio lygoje, tad visi esame daugiau ar mažiau pažįstami. Turbūt todėl, pradėjus burti krepšinio komandą Pasaulio lietuvių sporto žaidynėms, nebuvo sunku surasti norinčiųjų prisidėti prie komandos atstovavimo. Pasisekus Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse, išlaikėme beveik visą komandos branduolį, prie kurio vėliau prisijungė ir keli patyrę krepšinio veteranai bei grupelė jaunų, ambicingų ir puikius rezultatus demonstruojančių jaunuolių. Komandos amžiaus įvairovė yra didžiulis pliusas – kiekvienas žaidėjas atranda savo vietą ir įneša dinamiškumo. Galima sakyti, kad visi komandos nariai gyvena krepšiniu ir rodo didelį atsidavimą komandai bei savo miestui. Galime tik pasidžiaugti, kad visi komandos nariai yra tikri druskininkiečiai. Jei jaunatviškų ambicijų ir ilgametės patirties sąjunga bus sėkminga, druskininkiečiai tikrai pasieks aukštų rezultatų, galėsime džiuginti sirgalius geru žaidimu bei pergalėmis.

Komandoje žaidžia dar 2013-2014 metų sezone Druskininkų „Citus“ komandai atstovavęs Edvinas Kraunelis, LKL bei NKL patirties turintis Robertas Bitinas, Aistis Lukoševičius, Gustas Virbalis, Justas Lukšys, Tomas Rinkevičius, Domantas Glavinskas, Vytautas Alminas, šį sezoną komandos kapitonu išrinktas druskininkietis N. Jurgelis, Šarūnas Kvaraciejus, Aivaras Karsokas, Darius Kibildis, Mantas Kibildis, Dovydas Balionis, Kajus Kazakevičius, Benas Čepulis, Vakaris Žogelis, Matas Jakubauskas, Tomas Goberis, Tadas Mikučionis, Povilas Šoliūnas ir Arnoldas Suchanka.

Varžybų akimirkos / Komandos „Druskininkai“ archyvo nuotrauka

– Kuo komanda labiausiai didžiuojasi?

– Ypač džiaugiamės, kad komandai pavyko Druskininkus grąžinti į krepšinio žemėlapį. Pagaliau galime varžytis ne tik tarpusavyje, bet ir susirungti su kitų miestų komandomis. Stovėti po savo miesto vėliava yra didžiulis džiaugsmas ir garbė.

Taip pat komandai didžiuotis leidžia ir pati komandos sudėtis – mūsų krepšininkai demonstruoja puikius rezultatus, o ir pačioje komandoje vyrauja puiki atmosfera, pasitikėjimas, pagarba ir pagalba vienas kitam. Visi iš tiesų supranta, ką reiškia žodis „komanda“, o būtent nuo to ir prasideda visa mūsų krepšinio klubo istorija.

– Kokios patirties jau spėjo įgyti naujoji komanda?

– Jau spėjome patirti ir euforiškų momentų, žaidžiant namuose, ir sunkių bei įtemptų rungtynių išvykose. Spėjome išmokti niekada nenuvertinti varžovo ir kovoti iki paskutinės rungtynių minutės. Kol kas geriausia sezono patirtis – rungtynės namuose, kai mus palaikė vietiniai žiūrovai ir komandos fanai. Neįtikėtinas jausmas jausti tokį gausų užnugarį ir palaikymą bei matyti tiek rungtynėmis besimėgaujančių druskininkiečių!

– Kokios pagrindinės taisyklės, kurių turi laikytis Jūsų komandos žaidėjai?

– Pagrindinė vidinė komandos taisyklė – kiekvienam žaidėjui gerbti ir išlaikyti komandišką dvasią klube. Mūsų komanda suburta iš skirtingo amžiaus, profesijų ir patirties žaidėjų, tad komandiškumas ir atsidavimas komandai yra mus visus ypač vienijantis bruožas. Žinoma, prasidėjus sezonui, kuriame ir naujas taisykles. Jos komandoje sukuria ir linksmąsias akimirkas. Pavyzdžiui, šimtąjį tašką įmetęs komandos narys privalo komandą vaišinti vakariene…

– Ar jau turite komandos talismaną?

– Komandos talismano dar neturime. Kaip naujas klubas, vis dar esame idėjų generavimo bei fanų bazės būrimo procese. Tikime, kad ilgainiui atsiras ir mūsų išskirtinis talismanas. Taip pat fanus bandome paskatinti ir įtraukti rengiamais konkursais socialinėse medijose ir rungtynių metu.

Pirmųjų rungtynių metu surengėme fanus įtraukiantį konkursą, kurio prizas – mūsų draugų Shopdruskininkai.lt įsteigti „BC Druskininkai“ marškinėliai. Naujoji Druskininkų atributikos elektroninė parduotuvė mūsų komandai sukūrė specialią fanų atributiką.

– Ką, Jūsų manymu, sava krepšinio komanda reiškia Druskininkams?

– Varžantis skirtingų miestų komandoms, bendro tikslo siekimas suvienija ne tik dalyvaujančiuosius varžybose, bet ir jomis besidominčiuosius. Šios komandos atsiradimas, mūsų manymu, ne tik padidina susidomėjimą šiuo sportu, tačiau ir suvienija miestelėnus, apjungia vyresnius ir naujosios kartos druskininkiečius, kuriems užgimsta susidomėjimas bei azartas palaikyti savojo miesto komandą.
Be abejonės, tai ir didžiulė paskata miesto jaunimui aktyviai leisti laisvalaikį, tobulėti, domėtis krepšiniu, stengtis tobulėti, o galbūt ateityje ir atstovauti savo miestui.

Taip pat, garsinant miestą krepšinio pasaulyje, Druskininkuose apsilanko vis daugiau kurorto svečių, kurie atvyksta palaikyti savo komandų atstovus.

– Ar druskininkiečiai domisi krepšiniu? Palaiko komandą?

– Labai džiugu, kad druskininkiečiai myli krepšinį ir aktyviai domisi šia sporto šaka. Jau į pirmąsias rungtynes susirinko apie 300 sirgalių, kurie aktyviai palaikė komandą visų varžybų metu.

Susidomėjimas ir aktyvus palaikymas jaučiamas jau nuo pat pirmųjų žingsnių RKL – komandos nariai nuolat sulaukia palaikymo ir sveikinimo žinučių, druskininkiečiai aktyviai dalyvauja socialinėse medijose ir išreiškia palaikymą. Mūsų komanda nuoširdžiai dėkoja visiems druskininkiečiams ir komandos fanams, be kurių nebūtų sėkmingai realizuojama ši krepšinio idėja!

Krepšinis – nenuspėjamas žaidimas, jame būna visko. Todėl mes visada kovojame iš visų jėgų ir aikštelėje atiduodame viską. Nuoširdžiai pažadame – noro žaisti mums tikrai nepritrūks. Tikimės vietinių miestelėnų palaikymo ir stengsimės jų nenuvilti.

– Ar turite geras sąlygas treniruotis?

– Džiaugiamės, turėdami visas aukščiausio lygio sąlygas treniruotis ir ruoštis varžyboms. Už tai esami dėkingi Druskininkų sporto centrui, kuris mums suteikė galimybes aktyviai ruoštis bei rengti namų rungtynes viso sezono metu. Mūsų komandai tikrai labai pasisekė, kad galime treniruotis salėje, kurioje savo sportinį pasirengimą gerina ir pripažinti šalies bei pasaulio profesionalai.

– Kokius tikslus sau keliate?

– Pagrindinis komandos tikslas – ilgaamžės krepšinio tradicijos mūsų mieste išlaikymas. Siekiame ne tik garsinti mūsų miesto vardą krepšinio pasaulyje, bet ir išlaikyti vietinių gyventojų susidomėjimą šiuo sportu, įkvėpti ir motyvuoti jaunosios kartos krepšinio entuziastus. Nors Regionų krepšinio lygoje debiutuojame kaip naujokai, jaučiamės subūrę stiprią komandą, todėl ir sezono tikslai privalo būti rimti – stengsimės jau pirmaisiais metais patekti į RKL B diviziono atkrintamąsias varžybas.

– Kokia didžiausia BC „Druskininkai“ svajonė?

– Didžiausia klubo svajonė – iškovoti RKL B diviziono nugalėtojų titulą. Nors suprantame, kad šios svajonės realizavimas, varžantis su ypač pajėgias komandas subūrusiais konkurentais, yra tikrai sudėtinga ir gali pareikalauti ne vienerių metų. Tačiau esame pasiruošę ir turime pilną bagažą motyvacijos bei užsispyrimo šiam tikslui pasiekti. Parvežti šį titulą į Druskininkus būtų neįkainojama garbė, tad stengsimės tai įgyvendinti, kad ir kiek sezonų iš mūsų pareikalaus ši svajonė.

Žinoma, be titulo iškovojimo svajojame pelnyti ir druskininkiečių pagarbą ir palaikymą, tikimės suburti stiprią fanų grupę, kuri aktyviai įsitrauktų į klubo veiklą bei palaikytų mus visus klubo gyvavimo metus – ir siekiant pergalių, ir patiriant skaudžius pralaimėjimus. Taip pat nuoširdžiai tikimės pritraukti ir vietinių verslų dėmesį, kurie prisidėtų prie klubo kokybės gerinimo bei siekio pakilti į aukštesnės Lietuvos krepšinio lygos gretas.

– Gal perspektyvių žaidėjų dairotės ir mokyklose?

– Šiuolaikinis jaunimas ypač stebina bei demonstruoja puikius rezultatus krepšinio srityje. Didžiuojamės, kad mūsų komandos jaunieji atstovai nėra tik kelių minučių žaidėjai – jie yra vieni iš komandos lyderių, kurie ypatingai prisideda prie puikių komandos rezultatų. Dalis komandos narių būtent ir buvo pastebėti mokykloje, tad tradiciją įtraukti jaunuosius žaidėjus skatinsime nuolatos.

Džiaugiamės, kad krepšiniu domisi vis daugiau jaunimo. Savo pasiekimais stengsimės populiarinti šią sporto šaką ir taip ugdyti dar mokyklose besimokančius jaunuolius, kurie galėtų prisidėti prie mūsų komandos istorijos.

Parengė Laima Rekevičienė