Atnaujintoje „Snow Arenoje“ – slidinėjimo mokslo metų pabaigos šventė

Po techninės profilaktikos praėjusį penktadienį duris atvėrusi „Snow Arena“ šią savaitę surengė slidinėjimo mokslo metų pabaigos šventę savivaldybės antrųjų ir šeštųjų klasių mokiniams.

Pasak Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko, šiais mokslo metais slidinėjimo treniruotėse dalyvavo beveik 400 mažųjų slidininkų. „Labai smagu matyti vaikų progresą – kai kurie iš jų rugsėjo mėnesį pirmą kartą atsistojo ant slidžių, o dabar jau kuo puikiausiai čiuožia, nori tobulėti toliau. Toks ir yra šių nemokamų pamokų tikslas – kad visa jaunoji druskininkiečių karta užaugtų, mokėdama slidinėti. O galbūt kažkas pasirinks ir profesionalų žiemos sportą“,  – sakė R. Malinauskas.

Mokslo metų pabaigos proga „Snow Arena“ mokiniams surengė varžybas, po kurių vaikai buvo apdovanoti medaliais ir pavaišinti skanėstais.

Primename, kad pirmosios nemokamos šeštųjų klasių moksleivių pamokos prasidėjo 2014 m. rugsėjį. Jas finansuoja Druskininkų savivaldybė ir „Snow Arena“.

Antrokai slidinėti mokomi nuo 2019 m., Druskininkų sveikatinimo centrui „Aqua“ įgyvendinant Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos finansuojamą projektą „Vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumo didinimas įtraukiant juos į slidinėjimo veiklas“.

Pasak „Snow Arenos“ vadovo Aivaro Kadziausko, svarbu nuolat gerinti teikiamų paslaugų kokybę ir mažiesiems sportininkams, ir mėgėjams, ir profesionalams, nes pastarieji vis gausiau renkasi Druskininkus savo treniruotėms – užimtumas profesionaliais sportininkais siekia 75 proc. ir jis toliau pildosi: iki metų pabaigos laikus treniruotėms jau rezervavo geriausi žiemos sporto meistrai iš Vokietijos, Italijos, Slovakijos, Čekijos.

Mokslo metų pabaigos proga „Snow Arena“ mokiniams surengė varžybas, po kurių vaikai buvo apdovanoti medaliais / Edgaro Tamkevičiaus nuotraukos

Šalia jau įprastų rinkų Druskininkus atranda ir Turkijos, Rumunijos, Prancūzijos sportininkai.

„Pavasarį atlikome techninės profilaktikos darbus. Iš pagrindų atnaujinome keltuvą: konsultuojantis su Italijos, Šveicarijos, Lenkijos specialistais, buvo pakeistas trosas, senosios keltuvo sėdynės pakeistos patogesnėmis. Taip pat peržiūrėjome, atnaujinome turimą slidinėjimo įrangą bei aprangas. Kitą savaitę pradedame ruošti ledą – ši trasa bus skirta išskirtinai profesionalų treniruotėms. Kadangi profesionalių sportininkų sulaukiame vis daugiau, papildomai įrengsime 16 jiems skirtų serviso kambarių“, – sakė A. Kadziauskas.

Primename, kad yra planuojama ir „Snow Arenos“ plėtra: investicijos į atsinaujinančios energijos išteklius, perteklinės šilumos panaudojimą, įrengiant banglentininkams skirtus baseinus, viešbučio statybą, atrakcijų erdves ir kita.

Meras R. Malinauskas: „Labai smagu matyti vaikų progresą – kai kurie iš jų rugsėjo mėnesį pirmą kartą atsistojo ant slidžių, o dabar jau kuo puikiausiai čiuožia, nori tobulėti toliau. Toks ir yra šių nemokamų pamokų tikslas – kad visa jaunoji druskininkiečių karta užaugtų, mokėdama slidinėti. O galbūt kažkas pasirinks ir profesionalų žiemos sportą.“