Ar žirgų sportas Druskininkuose taps dar vienu turistų traukos centru?

Druskininkai turi gilias įvairių sporto šakų plėtojimo tradicijas, mūsų miesto sportininkai garsina Druskininkus įvairaus rango sporto varžybose. O pastaruoju metu prie krepšinio, tinklinio, rankinio, lengvosios atletikos ir kitų sporto šakų sportininkų mūsų mieste prisijungia ir žirginio sporto profesionalai.

Įkūrė jojimo sporto klubą

Du žirginio sporto entuziastai – druskininkietis, žirgų veisėjas Rimvydas Žagunis ir tituluota jojikė Laima König – prieš keletą mėnesių įkūrė Druskininkų jojimo sporto klubą, kuris savo pasiekimais garsins kurortą, populiarins šią patrauklią sporto šaką ir papildys kurorte teikiamų pramogų paletę jodinėjimu žirgais.

„Aš veisiu žirgus, o Laima jais jodinėja. Mes susipažinome per žirgų varžybas, dabar esame pora ir gyvenime, ir sporte. Aš – vadybininkas, o Laima – tituluota sportininkė“, – pasakojo R. Žagunis.

Laima jodinėja visą gyvenimą – nuo pat vaikystės. Anksčiau jai tai buvo hobis, o dabar – sportas ir svarbiausias gyvenimo užsiėmimas. Moteris ilgai gyveno užsienyje, ten sportavo, dalyvavo varžybose, turi sukaupusi daug patirties, kuri jai padeda, sugrįžus į Lietuvą.

„Į Lietuvą grįžau prieš dešimt metų, čia aktyviai sportuoju, dalyvauju varžybose, laimiu aukštas vietas. Žirgai – ne tik sportas, bet pramoga ir terapija, labai plati sfera, jie mane lydi nuo vaikystės. Esu vilnietė, tačiau su druskininkiečiu Rimvydu jojimo sporto klubą įsteigėme Druskininkuose. Mūsų svajonės ir tikslai, kad Druskininkuose būtų populiarinama žirgų sporto šaka. Tam reikia  rėmėjų, kurie tuo domėtųsi ir galėtų prisidėti prie varžybų organizavimo. Ateityje planuojame organizuoti vaikų stovyklas su žirgais. Dabar klube mes dviese, manau, kad tai pradžia, viskas ateina su laiku“, – sakė Laima.

Veisia kilmingų žirgų palikuonis

Šiuo metu Druskininkų jojimo sporto klubo įkūrėjai joja dviem žirgais: Laima – savo žirgu Cabina Z, ruošiamas ir antrasis žirgas, kurį išveisė Rimvydas.

„Aš veisiu žirgus, juos auginu, o Laima juos išjodinėja ir treniruoja. Šiuo metu auginu penkiolika žirgų. Tai buvo didelė svajonė nuo vaikystės laikų. Vasaras leisdavau kaime, pas senelius, kurie laikė arklius. Po daug metų mano svajonės išsipildė – sutikau profesionalų raitelį ir veisėją  Nerijų Šipailą iš Seirijų, kuris jau tuo metu veisė kilmingus konkūrinius žirgus“, – prisiminė Rimvydas.

Vyras pasakojo, kad jo išvesti žirgai – garsių žirgų palikuonys. Kumelės – atsivežtos iš Vokietijos, jos labai kilmingos, jų tėvai ir seneliai yra dalyvavę olimpiadose.

„Mūsų tikslai – dalyvauti varžybose, garsinti Druskininkų jojimo sporto klubą, su dviem žirgais birželį startuosime Lietuvos čempionate. Pernai Laimos rezultatai maloniai nudžiugino, buvo daug apdovanojimų, jau gruodį ji atstovavo Druskininkų jojimo sporto klubui“, – sakė Rimvydas.

Laima įsitikinusi, jog žirgų sporto srityje lietuviai daug nuveikė per paskutiniuosius metus. Pasiekė užsienio šalių lygį, tapo profesionalių raitelių ir veisėjų šalimi, net du Lietuvos raiteliai pateko į Paryžiaus olimpiadą.

Norėtų rengi varžybas ir stovyklas

Pasidomėjus, kokios galėtų būti šio sporto perspektyvos Druskininkuose, Rimvydas sakė, jog čia galima būtų surengti vienos ar dviejų dienų varžybas ir sukurti didelę, gražią šventę, kuri galėtų tapti tradicine ir kiekvienais metais vyktų Druskininkuose. Pasak pašnekovo, Druskininkuose būtų galima organizuoti ir vaikų vasaros stovyklas su žirgais.

„Gal kas norėtų prie mūsų idėjų prisidėti, pasiūlyti naujų idėjų, mecenuoti? Žirgų sportas brangiai kainuoja, sportinio žirgo išlaikymas – apie 6000 Eur per metus. Vaikų vasaros stovykloje turėtų būti bent penki žirgai, tai kainuoja, todėl labai laukiame rėmėjų pagalbos“, – sakė Rimvydas.

Anot Laimos, Druskininkai – gražus miestas, todėl būtų puiku, kad Druskininkuose atsirastų ir žirgų siluetai. Gal atsirastų rėmėjų, kurie norėtų, kad varžybose Druskininkų raiteliai atstovautų kokiai nors bendrovei?

„Druskininkuose nėra žirgyno. Manau, jis galėtų tapti kurorto svečių traukos centru. Žirgininkystė tampa madinga ir dvelkia prabanga. Kaip Tautvydas Barštys Balkasodyje įkūrė žirgyną, taip gal ir Druskininkuose atsirastų verslas, kuris čia norėtų įsteigti žirgyną, bet neturi reikiamų žinių. Mes mielai bendradarbiautume. Idėjos kasdien plečiasi, gimsta naujos. Apie svajones ir idėjas reikia kalbėti, tada jos materializuosis“, – tiki Laima.

L. König startuoja su žirgu Cabina Z / Asmeninio archyvo nuotrauka

Laima ir Rimvydas įsitikinę, kad Druskininkai yra labai patrauklus miestas, todėl čia reikia aukšto lygio varžybų ir solidžių prizų. O prestižinės varžybos, anot žirgų enstuziastų, į kurortą pritrauks daugiau žiūrovų, bus užpildyta dar daugiau kavinių ir viešbučių, ir mieste atsiras dar viena visiems graži žirgų sporto šventė.

Naujausi Laimos König laimėjimai:

2022 metų Konkūrų disciplinos Mėgėjų II grupės reitingų čempionė;

2023 metų Lithuanian Cup Stage I ir Stage II iškovotos prizinės 1 ir 3vietos;

„Logipolija Taurės“ varžybos –1 vieta;

Balkasodis „Royal Horse Resort“ 4 vieta.

Parengė Laimutis Genys