Antrą Šv. Kalėdų dieną Druskininkai kviečia praleisti sportiškai – vyks šventinis bėgimas

Pasipuošę miestai ir vis energingesnės dovanų paieškos parduotuvėse išduoda – gražiausios metų šventės jau visai čia pat. Šiais metais vienas gražiausių Lietuvos kurortų Druskininkai kvies Šv. Kalėdas užbaigti sportiškai – gruodžio 26 dieną vyks naujas renginys „Druskininkų kalėdinis bėgimas“.

„Po skanios Šv. Kūčių vakarienės bei suprantamo atsipalaidavimo pirmąją Šv. Kalėdų dieną, dažniausiai jau kitą dieną norisi daugiau judėjimo, žmonės su artimaisiais arba draugais eina vaikščioti į gamtą, vyksta apžiūrėti kalėdinių miestelių. Būtent gruodžio 26-ąją visą tai bus galima gauti Druskininkuose – šventinis bėgimas, šiaurietiškas ėjimas, graži gamta, o visai šalia – pagrindinė kalėdinė eglė su savo didžiuliu spalvingu miesteliu“, – pasakojo renginio organizatorius, asociacijos „Sporto renginiai“ vadovas Evaldas Martinka.

„Druskininkų kalėdiniame bėgime“ kiekvienas gali išsirinkti sau tinkamą distanciją. Jauniausi sportininkai galės varžytis 500 m bėgime, visi kiti – 5,2 arba 10,5 km bėgimuose, o labiausiai patyrę bei aktyviai visus metus sportuojantys žmonės savo jėgas išmėgins pusmaratonio distancijoje. Projekto „Bėk drauge su draugu Druskininkuose“ dalyviai varžysis estafetėje 2×5 km. Taip pat vyks ir šiaurietiško ėjimo rungtis.

Nors tokiose šventėse svarbiausia yra kalėdine atmosfera ir žmonių šypsenos, renginio rėmėjai įsteigė solidžius prizus dėl aukščiausių pozicijų kovosiantiems bėgikams. Pusmaratonio ir 10,5 km rungties nugalėtojai gaus „Sportland“ prizus, „Adidas“ dovanų kuponus, o šių rungčių dalyviai gaus šventinius marškinėlius.

Dėl prizinių vietų bus verta pasistengti pakovoti ir 5,2 km distancijos dalyviams. Prizininkams atiteks „Mineral SPA Draugystė“ sanatorijos dovana – apsilankymas Turkiškos pirties komplekse.

Be savo dovanų Druskininkuose neliks nei vienas. Visi, kas dalyvaus „Druskininkų kalėdiniame bėgime“, gaus dalyvio krepšelį su partnerių dovanomis, o po finišo visiems bus įteikti specialūs šio renginio medaliai.

Bėgimas vyks sertifikuotoje trasoje palei Vijūnėlės tvenkinį bei per gražius ir sutvarkytus kurorto dviračių bei pėsčiųjų takus. Šiuo metu dar sunku numatyti laukiančias oro sąlygas, todėl organizatoriai perspėja pasirūpinti tinkama apranga bei avalyne. Žinoma, visi kviečiami pasipuošti šventiškai ir originaliai.

Varžybų starto vieta ir šventinė programa vyks prie Vijūnėlės tvenkinio. Nuo 10.30 val. bus galima atsiimti startinius paketus, o taip pat bus paskutinė proga užsiregistruoti į renginį. 11.30 val. bus duotas starta 500 m bėgimui. Čia laikas nebus fiksuojamas.

11.50 val. prasidės apšilimas, o 12 val. bus duotas startas 5,2 km, 10,5 km ir pusmaratonio bėgimų dalyviams. Kartu startuos ir estafetės 2×5 km dalyviai bei šiaurietiško ėjimo atstovai. Po kiekvienos rungties vyks apdovanojimai. Po finišo visi bėgikai numalšinti troškulį galės su itin tyru ir lengvos mineralizacijos natūraliu mineraliniu vandeniu „Rasa Light“

Na o kam Druskininkai antrąją Kalėdų dieną bus per toli, organizatoriai kviečia dalyvauti virtualiame bėgime ir taip bent simboliškai pajausti šventinę dvasią. Virtualaus bėgimo dalyviai gruodžio 25-26 dienomis turi įveikti vieną iš distancijų (500 m, 5 km, 10 km, 21,1 km) ir pasidalinti savo rezultatu, nuotrauka bei nuoroda „Druskininkų kalėdinio bėgimo“ Facebook renginio puslapyje. Jiems taip pat atiteks renginio medalis bei partnerių dovanėlės.

Beje, su šiuo „Druskininkų kalėdiniu bėgimu“ bus pratęstas visus metus šiame Lietuvos kurorte vykstantis bėgimo renginių ciklas. Jį sudaro daugybė nemokamų treniruočių Druskininkuose, taip pat „Druskininkų naktinis“ bėgimas, „Bėgimas basomis“, „Druskininkų krosas“, o viską vainikuos tradicinis pavasarinis „Rasa Druskininkai Run“ pusmaratonis.

„Druskininkų kalėdinis bėgimas“ yra „Bėk drauge su draugu Druskininkuose“ projekto dalis, kurį bendrai finansuojama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) Sporto rėmimo fondo lėšomis, skirtomis įgyvendinti sporto projektus, susijusius su sporto renginių organizavimu, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.