Druskininkų Pramogų aikštę papuoš Globos savaitei skirti sparnai

Birželio 25 dieną, antradienį, Druskininkų Pramogų aikštę papuoš įspūdingi sparnai – taip prasidės birželio 25-29 dienomis minima Vaikų globos savaitė, kurią organizuoja globos centrus vienijantis tinklas „Vaikai yra vaikai“ kartu su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba.

Šių metų Vaikų globos savaitės simbolis – sparnai, simbolizuojantys ne tik galimybę skristi, bet ir galimybę žmogui augti, kaip asmenybei. Šių metų šūkiu „Pasimatuok sparnus“ siekiama atkreipti dėmesį į tai, jog nė vienas vaikas nėra per didelis šeimai ir meilei, kad niekada vaikui nėra vėlu augti šeimoje. Žmonės kviečiami „pasimatuoti sparnus“ ir pagalvoti apie globą, kuri gali paversti gyvenimą prasmingesniu, o tuo pat metu „užauginti sparnus“ vaikams, netekusiems tėvų globos.

„Džiaugiamės, kad į kasmet vykstančius Globos savaitės renginius įsitraukia vis daugiau druskininkiečių. Druskininkuose niekada nebuvo vaikų namų – net tada, kai visos kitos savivaldybės turėjo tokias įstaigas, mes siekėme, kad vaikai, negalintys augti savo šeimose, būtų globojami artimųjų, giminaičių ar kitose šeimose. Gerai, jog globos tema imama kalbėti garsiai, atvirai, kad Druskininkai gali prie to prisidėti, o šiais metais – ir būti ta vieta, kurioje susiburs visos vaikus globojančios šeimos. Pagrindinį šių metų simbolį – sparnus – Druskininkams kuria M. K. Čiurlionio meno mokyklos mokytoja Dovilė Petrauskienė. Tai bus fėjos sparnai – lengvi, plazdantys vėjyje, subtilių spalvų, žėrintys, lengvi. Šiuos sparnus rasti galėsite pačioje kurorto širdyje, Pramogų aikštėje. Norime, kad kuo daugiau druskininkiečių bei svečių galėtų prie jų nusifotografuoti ir pamatytų šio simbolio nešamą žinutę apie globą“, – sakė Turizmo, komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Vaiva Žagunienė.

„Džiaugiamės, kad šiais metais prie idėjos įgyvendinimo prisijungė ne tik globos centro komanda, bet ir Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykla. Mokytojos D. Petrauskienės sukurti sparnai visą savaitę puoš Druskininkų Pramogų aikštę ir pakvies druskininkiečius bei miesto svečius juos „pasimatuoti“, fotografuotis bei skleisti žinią socialiniuose tinkluose su grotažyme #pasimatuoksparnus. Nuoširdžiai kviečiame visus birželio 25 d. 17.30 val. į Druskininkų Pramogų aikštę, kurioje rengiamas Globos savaitės atidarymas ir žygis su šiaurietiškomis lazdomis“, – sakė Druskininkų globos centro komanda.

Įsitraukti į Globos savaitės renginius kviečia ir Druskininkų Globos centro globos ambasadorė Diana Gaičiūnaitė-Dirmė.

„Pakvietimą tapti globos ambasadore priimu, kaip garbę ir galimybę dar plačiau ir garsiau kalbėti apie tėvų globos netekusius vaikus bei pačią globą. Manau, kad informacijos sklaida yra tokia pat svarbi, kaip ir pati labdara ar savanorystė. Renginiai su Globos centru padeda miestui pasirūpinti tais, kuriems reikia palaikymo, ir sukurti draugišką aplinką visiems. Labai džiaugiuosi, kad šiais metais globojančių šeimų vasaros festivalis ,,Vaikai yra vaikai“ vyks Druskininkuose“, – mintimis pasidalijo globos ambasadorė.

Šiuo metu Druskininkų savivaldybėje yra 24 globėjų (rūpintojų) šeimos, kuriose auga 29 vaikai. Tačiau globėjų vis dar trūksta.

Daugiau informacijos apie vaikų ir paauglių globą galima rasti „Facebook“ paskyroje „Vaikai yra vaikai“, interneto puslapyje www.globoscentrai.lt arba, paskambinus į Vaiko teisių liniją telefonu 8 800 10800.