Druskininkų „Bočiai“: koncertai, kelionės, draugai

Mes, „Bočiai“, džiaugiamės, turėdami daugybę draugų. Ir kaip smagu susitikti, vieniems kitus aplankyti, pabendrauti, pasidalinti ilgamete patirtimi.

Dar spalio mėnesį mūsų moterų vokalinis ansamblis „Druskelė“ Ukmergės „Bočių“ kvietimu, kartu su Ukmergės, Skuodo, Kėdainių ir Birštono „Bočių“ meno kolektyvais paminėjo pirmojo Lietuvos prezidento Antano Smetonos metus.

O lapkričio mėnesį penkiolika metų besitęsiančią draugystę su Marijampolės „Bočiais“ šventėme jų mieste.

Pilnoje buvusios pedagoginės mokyklos salėje skambėjo Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto folklorinio ansamblio, šeimininkų „Bočių“ choro ir mūsų mišraus ansamblio dainos apie draugystę, tėvynę, meilę.

Tampri draugystė nuo 2004-tųjų metų mus sieja su Alytaus savivaldybės įvairiais meno kolektyvais.

Lapkričio 30-tąją mūsų „Druskelė“ dalyvavo Vidzgirio bendruomenės Jotvingių mišraus ansamblio organizuotoje rudens palydėtuvių šventėje „Pabūkime kartu“. Koncertą pradėjo darželio solistė. Ją keitė moksleivės atliekamos solinės dainos, Alytaus miesto ir kaimo bendruomenių ansambliai, kapelos. Tarp svečių buvome ir mes, ir Kėdainių šeimyninis duetas. Esame dėkingi alytiškiams už nuostabų renginį.

Džiaugiamės, jau ketvirtą kartą dalyvavę „Paribio dainos“ tarptautiniame festivalyje, kurį Vilniuje, karininkų ramovės salėje organizavo „Gervėčių“ klubas bei Lietuvos Gudų visuomeninių organizacijų susivienijimas. Festivalyje dalyvavo ansambliai ir solistai net iš Tolimosios Kinijos, Ukrainos, Gruzijos, Latvijos, Baltarusijos ir, žinoma, iš Lietuvos. Gražiai skambėjo ir mūsų moterų vokalinio ansamblio „Druskelė“ atliekamos dainos.

Koncertuodami svetur, neužmirštame ir savo žiūrovų. Lapkričio 26-ąją moterų vokalinis ansamblis „Druskelė“ ir linijinių šokių ratelis „Rudenėlis“ smagiai sukosi, dainavo ir deklamavo eiles „Draugystės“ sanatorijoje susirinkusiems pacientams ir Druskininkų publikai.

Kaip ir kiekvienais metais, mūsų visi meno ir sporto kolektyvai įsijungė į Kalėdinę gerumo akciją. Su adventinėmis meninėmis programomis jau lankėmės medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje, neužmirštame ir Veisiejų socialinės globos namuose besigydančių ligonių.

Gruodžio mėnesį noriai įsijungsime į Kalėdinę gerumo akciją.

Druskininkų „Bočiai“ džiaugiasi aktyvia veikla, kelionėmis ir plačiu draugų ratu/Asmeninio archyvo nuotraukos

Zita Jančiauskienė,

„Bočių“ pirmininkė