Teisingumo ministerija: „Civilinio proceso kodeksas numato taikaus susitarimo galimybę bet kurioje proceso stadijoje“

Praėjusį ketvirtadienį Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė bei Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjas Renaldas Viščinis lankėsi Teisingumo ministerijoje, kur su ministru Elvinu Jankevičiumi ir ministerijos teisės specialistais aptarė su vadinamu „Vijūnėlės dvaru“ susijusius teisinius aspektus, konkrečiai Taikos sutarties sudarymo galimybes.

E. Jankevičius: „Civilinio proceso kodeksas numato taikaus susitarimo galimybę bet kurioje proceso stadijoje, taip pat ir vykdymo procese“

„Teisinėje valstybėje galioja teisės viršenybės principas. Juo labiau politikams negalima kištis į teisminius procesus“, – susitikime sakė teisingumo ministras E. Jankevičius, reaguodamas į Druskininkų administracijos kreipimąsi dėl vadinamojo „Vijūnėlės dvaro“ nugriovimo bylos.

Ministras pažymėjo, kad visi asmenys yra lygūs prieš įstatymą ir savo teisių gynybai turi ieškoti ne politinio užnugario, o rinktis teisinį, įstatymų nustatytą kelią.

„Civilinio proceso kodeksas numato taikaus susitarimo galimybę bet kurioje proceso stadijoje, taip pat ir vykdymo procese“, – sakė E. Jankevičius.

Teisingumo ministerijos specialistai pažymėjo, jog pagal galiojantį teisinį reguliavimą taikos sutartį gali sudaryti tik bylos šalys, o galutinį sprendimą dėl taikos sutarties patvirtinimo priima teismas, įvertinęs, ar ji neprieštarauja viešajam interesui.

Druskininkų savivaldybė jau kreipėsi į visas bylos šalis – Nacionalinę žemės tarnybą prie Žemės ūkio ministerijos, Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją prie Aplinkos ministerijos ir  Generalinę prokuratūrą, kviesdama aptarti taikos sutarties sudarymo galimybę, nes Aukščiausias teismas apgynė valstybės viešąjį interesą, neleisdamas, kad ten būtų gyvenamoji žemės sklypo paskirtis ar stovėtų gyvenamasis pastatas.

Sudarius taikos sutartį, pastatas Turistų g. 13 galėtų būti panaudojamas visuomenės reikmėms, įkuriant ten Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklą.

Prieš penkerius metus analogiškoje situacijoje – Preilos Botelio atveju – visoms šalims susitarus, buvo sudaryta taikos sutartis ir pastatai nebuvo nugriauti.

Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė V. Jurgelevičienė palaiko teisingumo ministro E. Jankevičiaus poziciją, jog „Vijūnėlės dvaro“ problema turėtų būti sprendžiama tik teisiniu keliu, nesiveliant į politines diskusijas.

Druskininkų  savivaldybės informacija