Susitikime su LR susisiekimo ministru M. Skuodžiu ir jo komanda – naujo pašto ženklo pristatymas ir susisiekimo srities problematikos aptarimas

Pirmadienį Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas susitiko su LR susisiekimo ministru M. Skuodžiu ir jo komanda. Susitikime taip pat dalyvavo Druskininkų savivaldybės vadovai ir administracijos specialistai, LR Seimo narys Zenonas Streikus.

Druskininkuose apsilankęs LR susisiekimo ministras M. Skuodis ir jo komanda savivaldybėje su jos vadovais ir specialistais aptarė susisiekimo srities problemas / Edgaro Tamkevičiaus nuotraukos

Pirmoje susitikimo dalyje Druskininkų miesto muziejuje buvo pristatytas Lietuvos pašto išleistas specialiai Druskininkams sukurtas pašto ženklas.

LR susisiekimo ministras M. Skuodis pasidžiaugė, kad naujojo pašto ženklo pristatymas vyksta tame pačiame pastate, kuris yra pavaizduotas Lauros Aleknavičiūtės kurtame ženkle.

Lietuvos pašto vadovas Rolandas Zukas šį pašto ženklą įteikė Druskininkų turizmo atstovams.

„Smagu, kad Druskininkai įamžinti štai tokiame – pašto ženklo – formate. Visada palaikome ir džiaugiamės iniciatyvomis, kurios įprasmina Druskininkus. Mes visi suprantame pirminę pašto ženklo paskirtį – išsiųsti laišką ar siuntinį. Tačiau kartu jis turi ir kitą – kultūrinę, pažintinę –  reikšmę. Pašto ženklas pasakoja apie mūsų istoriją, vertybes, stiprybes. Ačiū už šią gražią iniciatyvą ir Druskininkų įamžinimą – mes, druskininkiečiai, tikrai nuoširdžiai tai vertiname“, – sakė meras R. Malinauskas.

Druskininkų savivaldybėje organizuotoje antroje susitikimo dalyje buvo aptarti probleminiai LR Susisiekimo ministerijos kuruojami klausimai.

Kalbėta apie jau keletą metų stringantį sprendimą dėl Druskininkų savivaldybės gyvenamųjų vietovių ribų nustatymo, problemas, kylančias dėl į „Raigardo“ pasienio postą nusidriekiančių vilkikų eilių, valstybei priklausančius kelių Druskininkai – Švendubrė, Druskininkai – Grūtas, Leipalingio miestelyje bei Viečiūnai-Neravai priežiūrą ir galimybes suremontavus kelius perduoti savivaldybės priežiūrai.

Dar viena aktuali tema – dviračių takai. Aptarta galimybė įrengti pėsčiųjų-dviračių taką nuo Leipalingio iki Druskininkų. Taip pat kalbėta apie pėsčiųjų ir dviračių takų finansavimą. Druskininkuose yra daugiau kaip 60 km dviračių takų, kapitaliai suremontuoti reikia 23 km. Regionui skiriamos ES lėšos gali būti panaudojamos tik miesto teritorijoje esančių dviračių takų atnaujinimui, o Druskininkų savivaldybėje didžioji dviračių takų tinklo dalis yra už miesto teritorijos ribų.

Susitikime taip pat kelti Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų paskirstymo, laivybos vystymo, galimybių įrengti geležinkelio atšaką iki Druskininkų klausimai.

„Nuoširdžiai dėkojame ministrui M. Skuodžiui už įsigilinimą į probleminius klausimus, norą diskutuoti ir ieškoti būdų, kaip juos išspręsti. Mane nudžiugino ministro ir komandos geranoriškumas ieškoti galimybių spręsti problemas. O pažadas savaitės-dviejų laikotarpiu organizuoti nuotolinį pasitarimą probleminiais klausimais teikia vilčių“, – po susitikimo sakė R. Malinauskas.